Niedobór witaminy, niedobór witamin, hiperwitaminoza

Niedobór witaminy, niedobór witamin, hiperwitaminoza

Witaminy (Od łacińskiego. vita LIFE) jest proste związki organiczne niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są one częścią żywności, która zawiera małe ilości i nie są dostawcami energii, ale odgrywają istotną rolę w metabolizmie.

Witaminy – to Katalizatory (akceleratory), koniecznych do wchłaniania substancji odżywczych oraz normalnego funkcjonowania przepływu wszystkich procesach w organizmie.

Podzielony witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, F, K) i rozpuszczalne w wodzie (grupa B, C, P, PP, H, N). Rozpuszczalne w tłuszczach witaminy ciało zbiera się w tkance tłuszczowej i wątrobie i rozpuszczalny w wodzie i nie osadza się łatwo usunąć z organizmu, więc brak wspólnej rozpuszczalnych w wodzie witamin. I odwrotnie, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach są gromadzone w organizmie, to hiperwitaminozy, często witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Niedobór witaminy, niedobór witamin i hiperwitaminoza

Beri-beri brak jakiejkolwiek witaminy lub więcej witamin (poliavitaminoz). Czasami, gdy niedożywienie lub zaburzenia narządu trawienia. A także może być wynikiem specyfiki metabolizmu w dzieciństwie i starości. Beri-beri przyczyny, takie jak choroby, takie jak krzywica (niedobór witaminy D) i szkorbut (niedobór witaminy C).

Ale znalazłem kompletny brak witamin rzadko bardziej powszechne niedobory witamin.

Braki hipowitaminozę witaminowe. Z braku witamin obniżonej zdolności do pracy, zmniejszenie apetytu i osłabia układ odpornościowy. Istnieje drażliwość i stałe uczucie zmęczenia. Jeśli nie zwiększyć spożycie witamin, to ciało nie może prawidłowo trawić i wyodrębnić składniki odżywcze od wprowadzania rozpoczyna żywności pogorszeniu w wyniku stanu tkanki (skóra, mięśnie. Błony śluzowej) i funkcji (wzrostu, intelektualnych i rozwoju fizycznego).

W tym przypadku, niedobór witamin nie może specjalnie pokazano i trwać latami, powodując obrażenia.

Na przykład, brak witaminy narusza noktowizor (ślepota), brak Tiamina jest niezgodny utlenianie węglowodanów, jest utrata apetytu, utrata pamięci, bóle głowy. Hipowitaminozę B2 narusza energii i procesów metabolicznych. Brak witamina C objawia złuszczanie skóry, krwawienie z dziąseł, osłabienie i drażliwość, ból w nogach.

Brak Witamina E przyczynia się do dystrofii mięśniowej.

Osób zagrożonych należą ludzie nadużywają alkoholu i tytoniu w czasie ciąży i podczas karmienia piersią, dzieci i osób starszych. Wegetarianie i miłośników rygorystycznych diet, ludzi, których życie zostało związane ze zwiększonym wysiłku fizycznego i psychicznego.

Hiperwitaminoza nadmiar witamin. Nadmiar jednego lub większej liczby witamin, bardziej rozpuszczalne w tłuszczu, tak gromadzą zatrucie występuje witaminy ultrawysokiej dawki, które może powodować poważne zaburzenia w organizmie. Z nadmiarem witaminy. zakłócone wątroby, zwiększa ciśnienie, jest brak energii, senność i bóle głowy.

Przedawkować witamina C. może powodować bezsenność i zaburzenia trzustki i nerek. Witaminy D może sprzyjać tworzeniu się kamieni nerkowych i niszczenia kości. Często objawy nadmiernej witaminy D są słaby apetyt, utrata masy ciała, osłabienie, nudności, bóle brzucha, zaparcia, ból głowy, bóle karku.

Nadmiar Witamina E powoduje zmęczenie, osłabienie, zawroty głowy. Może wystąpić w chorobach przewodu pokarmowego i nietrwałość układu sercowo-naczyniowego.

Share →