Niedoczynność tarczycy - choroba ta hormonalnego

Niedoczynność tarczycy – tej choroby endokrynologiczne

Niedoczynność tarczycy – Jest zaburzenia wydzielania wewnętrznego, w którym gruczoł tarczycy wytwarza niewystarczające ilości hormonów – tyroksyny i trójjodotyroniny – co prowadzi do spowolnienia metabolizmu.

Ważny

Lekarze rozróżniają pierwotnej i wtórnej niedoczynności tarczycy. Zmniejszenie podstawowej produkcji hormonów związanych z uszkodzeniem tarczycy się. Może wystąpić w wyniku urazu, narażeniem na promieniowanie, infekcji wirusowej, układ odpornościowy atakuje własny… Może również zakłócać funkcji tarczycy zwykle zbyt małej ilości jodu, ponieważ ten pierwiastek śladowy część wzoru chemicznego jej hormonów.

Porażka tarczycy jest odpowiedzialny za 99% przypadków niedoczynności tarczycy. Pozostały 1% jest wtórna niedoczynność tarczycy, jest konsekwencją porażki przysadki lub podwzgórza. Przysadka – jest dławik umieszczony na podstawie mózgu, wytwarza hormon tyreotropowy (TSH), który reguluje tarczycy.

I podwzgórze – jest dział międzymózgowia, które są pod kontrolą i przysadki i tarczycy.

Również lekarze wrodzonej niedoczynności tarczycy i odróżnić nabyte.

Czasami dzieci rodzą się bez tarczycy lub odmawia mają niedojrzały, nie produkuje hormonów, a to prowadzi do wrodzonej niedoczynności tarczycy. Przyczyny nabytej niedoczynności tarczycy, już wymienione powyżej.

Sprawdź się

Hormony tarczycy wpływają na wszystkie typy metabolizmu, wzrostu kości, procesów oksydacyjnych w organizmie, moc komórek mózgu i układu nerwowego, serca, wzrostu i odnowy skóry, włosów… Dlatego przejawy niedoczynności tarczycy może być bardzo zróżnicowany.

U dzieci wrodzona niedoczynność tarczycy, jako zasada, można się spodziewać, w pierwszych trzech miesiąca od urodzenia. Jest to najczęściej znaleźć w dziewcząt. Zazwyczaj dzieci z tą chorobą rodzą się z większą wagę, ich skóra nieco opuchnięta, te dzieci długo trzymane «Żółtaczka noworodków», Dzieci z wrodzoną niedoczynnością tarczycy są senne, słaby, że zmniejszenie apetytu, często jest to przepuklina pępkowa.

Później skóra staje się sucha, łuszcząca się, pęcznieje twarz, mimika jest wygładzona, oczu z powodu obrzęku wyglądają wąskie. Obserwowano zmniejszenie napięcia mięśni i osłabienie mięśni, spowolniony puls, struny głosowe zagęścić, z tego głos jest niski i głęboki.

W przypadku niedoczynności tarczycy nie jest leczona, oddech dziecka staje się głośny, pogrubione warg i języka… W przypadku ciężkiej choroby, dzieci zaczynają siedzieć późno, indeksowanie i spacer, cierpią słabą pamięć. Wzrost kości w nich jest połamane ręce i nogi wyglądają krótkie na tle długi tułów. Opóźnione erupcja jak mleko i zębów stałych i rozwoju seksualnego.

Wrodzona niedoczynność tarczycy prowadzi do Nieleczona kretynizm – niedorozwój umysłowy i karłowatość.

U dorosłych, niedoczynność tarczycy występuje zwykle w sposób dorozumiany, więc pacjenci nie natychmiast zgłosić się do lekarza. W łagodnej postaci choroby jest niewielkie opóźnienie, zmniejszenie fizycznym i psychicznym, zmęczenie mięśni, osłabienie, obrzęk tkanek. Pacjenci mają tendencję, aby dodać trochę na wadze.

Może wystąpić suchość skóry, łamliwe włosy i paznokcie, zmniejszenie stężenia hemoglobiny.

Pacjenci nie tolerują ciepła i zimna, chilliness narzekać. Oznaczono spowolnienie akcji serca, serce dźwięki. Może wystąpić osteoporoza, często występują złamania. Często nie są naruszenia w hormonalne u kobiet zaburzenia cyklu miesiączkowego, ewentualne poronienia, mężczyzna – naruszenie mocy i zmniejszenie libido.

W niedoczynności tarczycy zwiększa poziom cholesterolu we krwi, co może przyczynić się do rozwoju miażdżycy.

SOS!

Rzadkie, ale poważne i zagrażające życiu powikłania niedoczynność tarczycy jest obrzęk śluzowaty śpiączka, towarzyszy silny obrzęk. Często rozwija się u pacjentów w podeszłym wieku, w razie braku leczenia. Tacy pacjenci często zapominają, przyjmowania leków, ponieważ wiesz, że musisz przestrzegać tego.

Jeśli mieszkasz oddzielnie od pacjenta co najmniej raz dziennie, aby zadzwonić i przypomnieć.

Przy okazji

Niedoczynność tarczycy – Jednym z najbardziej powszechnych chorób związanych z metabolizmem. Według statystyk, jedna na dziesięć kobiet powyżej 65 lat jest opisywany początkowego stadium choroby.

Diagnostyka

  • oznaczenie poziomu hormonów przysadki i tarczycy (TSH i T4);
  • zrobić USG i tarczycy (dla podejrzanego sferoidalnego);
  • EKG (niedoczynność tarczycy są zwykle zmniejszone zęby napięcia na EKG, powolne przewodzenia i rytmu serca);
  • usuń elektroencefalografię, które pokazują zmiany charakterystyczny spowolnienie aktywności umysłowej;
  • do oceny poziomu cholesterolu w surowicy krwi. (To badanie jest bardziej pouczające dla dzieci, jak i dorosłych, zwłaszcza osoby starsze, podwyższony poziom cholesterolu, mogą również występować w innych chorobach.)

Leczenie

Leczenie niedoczynności tarczycy posiada endokrynologa.

Gdy choroba jest zwykle podaje się na całe życie terapia zastępcza hormonu tarczycy. W pierwszej fazie leczenia, lekarz usuwa brakiem hormonów tarczycy, druga – wybiera dawki podtrzymującej, która pozwoli pacjent nadal czuje się dobrze.

Dzieci mogą początkowo powodować przepisy zwiększoną aktywność ruchową, nastrojowość, bojowość. Dzieci są zachęcane, aby rozpocząć leczenie od małej dawki, a następnie zwiększyć je.

Gdy postacie niedoczynności tarczycy związane z dysfunkcją struktur mózgu, czasami nie przepisze hormonów tarczycy i TSH i tyreotropiny hormonu uwalniającego.

Nadmierne dawki leków może powodować kołatanie serca, zaburzenia snu, czyli objawy nadczynności tarczycy. W takich przypadkach, dawkę zmniejsza się.

Kryteria odpowiednio dobrane dawki – żadnych zastrzeżeń co do stanu zdrowia i dzieci – nadal prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Kontrolować poziom hormonów niezbędnych do przeprowadzenia raz na sześć miesięcy lub rok.

Pamiętać o

Nie powinny ograniczać leczenie jednego leku. Nie zapomnij o diecie bogatej w witaminy i minerały, we właściwym trybie, z opcjonalnymi spacery na świeżym powietrzu o umiarkowanej aktywności fizycznej. Przydatne jako masażu i fizjoterapii.

Uwaga

Nie każdy pojedynczy wierny i niezawodny sposób, aby zapobiec niedoczynności tarczycy. Ale lekarze uważają, że ważne jest, aby nasze jedzenie było pełne, bogate w witaminy, minerały i jodu. W regionach, w których występuje niedobór jodu naturalny (co jest prawie całe terytorium Rosji), zaleca się, aby dodać soli jodowanej, a nie regularne.

Zrekompensować niedobór jodu w środowisku może owoce morza: krewetki, kraby, małże, małże, wodorosty… Owoce morza jeść kilka razy w tygodniu.

Share →