Niedowidzenie u dzieci i jej leczenia

Niedowidzenie u dzieci i jej leczenia

Niedowidzenie – Spadek widzenia (przy optymalnym korekcji optycznej), które nie są związane ze zmianami organicznych gałki ocznej lub drogi wzrokowej. Według stopnia zmniejszenia ostrości wzroku niedowidzenie izolowanych niskiego poziomu ostrości wzroku przy 0.8-0.4; średni stopień – 0,3-0,2; wysoka – 0.1-0.05; bardzo wysoka – 0,04 i poniżej.

Jednym z tradycyjnych i podstawowych sposobów leczenia niedowidzenia jest niedrożność – Wyłączanie zdrowe oko aktu widzenia. W tym celu należy użyć specjalnego okklyudory tworzywa sztucznego, przymocowany do ramy spektaklu lub gumy okklyudory na frajerów, które przyczepiają się do soczewki okularu lub improwizowanych bandaże i gazy, tkaniny, miękkiej tektury, skóry. Tryb okluzji określana przez lekarza. Okluzja podawać przez cały dzień (okklyudory usunięto w nocy) przez kilka godzin dziennie lub co drugi dzień, w zależności od stopnia zmniejszenia ostrości wzroku, jak również od wieku, dla dzieci mniejszych, tym więcej godzin przebiega dni okluzji. Dawno w okluzji, osiągając realizacji wszystkich zadań, począwszy od 6 miesięcy do 1,5 roku.

W połączeniu z technikami zgryzu stosowane stymulacji światłem amblyopic oko: metody lokalnej „ślepych” podrażnienia centralnego dołka siatkówki opracowanej przez ES Avetisova, metodą kolejnych obrazów według Kuppers. Metoda jest dobierana w zależności od wieku dziecka, w szczególności jego zachowania i inteligencji, stan wizualny i fiksacji ostrości wzroku. Do leczenia niedowidzenia stosowanego ulyatsiyu lasera, stymulacja elektryczna (EOS), fotomagnitostimulyatsiyu.

Przy niskiej ostrości wzroku 0,1 (w tym po chirurgii refrakcyjnej do zaćmy wrodzonej zaćmy lub rogówki), dzieci w wieku do 3-4 lat w domu może prowadzić miga na temat korzystania z lampy błyskowej od aparatu. Odbywa się to w następujący sposób: lampa błyskowa jest zainstalowany na wysokości oczu i na 50 cm od nich. Jednocześnie w 10 kolejnych miga 2-3 razy dziennie przez 2-3 miesiące.

Jeśli dziecko męczy się szybko, pierwszy kontakt odbywa się poprzez kursy filtr czerwony (czerwone szkło umieścić migać lub szkła lampy malowanie czerwonym atramentem). Wrodzona chirurgii zaćmy należy przeprowadzić w pierwszych miesiącach życia, co najmniej – w wieku od kilku lat. W traumatycznej zaćmy w większości przypadków wskazane jest operacja.

Operacja ta nie rozwiązuje problemu niedowidzenia, a więc w przyszłości należy przeprowadzić wszystkie obróbki.

Wszystkie powyższe leczenia powinno być stosowane w połączeniu z aktywnym domowego szkolenie wizualnej. Również dr zrabotany specjalne programy krajowe „EUE” („Tyr”, „krzyż”, „Pościg”, „Pająk”). Ćwiczenia obejmują dzieci wymagają aktywnego udziału.

Dziecko z niedowidzenia powinny otrzymywać 3-4 cykli leczenia rocznie pleoptichnogo. Jeśli leczenie jest wykonywane z opóźnieniem lub dziecko nosi okulary, i posiada zamknięcie jest nietrwałe, to osiągnąć ostrość widzenia, można znacznie zmniejszyć. Dlatego ważne jest, aby dokładnie i regularnie wykonywać wszystkie porady i recepty.

Niedowidzenie u dzieci – jest funkcjonalny, tj odwracalny spadek ostrości wzroku. Niedowidzenie przy większych zmian dzieci występuje w mózgu – w dziedzinie AOR wizualnej. Dzieje się tak, jeśli dziecko w mózgu od oka wchodzi zniekształcony informacji wizualnych, lub jeśli przepływ informacji jest poważnie ograniczona.

W wyniku tego rozwoju i poprawy neuronów odpowiedzialnych za widzenie, hamulce i tak nawet z wyeliminowania wszystkich przyczyn, które doprowadziły do ​​niedowidzenia u dzieci, wizja pozostaje na niskim poziomie.

Dziecko z zezem, w wyniku naruszenia prawa wspólnej pracy obu oczu, nie więcej koszenie oczu wizualne obrazy do mózgu nie są przekazywane. Dzieje się tak, aby uniknąć chaosu w układzie wzrokowym, ponieważ człowiek nie może jednocześnie przyjąć dwa różne tematy. Niedowidzenie u dzieci z zezem dramatycznie komplikuje przebieg choroby, co często prowadzi do odrzucenia zła widząc bardziej oka.

Przy dalekowzroczność u dzieci gałki ocznej jest mniejsza od normy, to nacisk optycznej za siatkówką. W chwili urodzenia, wszystkie dzieci mają nadwzroczność o 3 dioptrie. W miarę jak dziecko rośnie i rośnie oczy i do 3-4 lat dzieci mają emmetropia.

Z ponad 3 dioptrie prawidłowego układu wzrokowego nadwzroczności jest uszkodzony, od narodzin dna jest stale tworzą niewyraźne smugi. W przypadku braku terminowej korekty i leczenia dziecka rozwija niedowidzenie dzieci. U dzieci z przyczyn astygmatyzm niedowidzenia dzieckiem o tym samym. Jednakże, gdy kształt nieregularny astygmatyzmu gałki ocznej w optycznie załamania światła następuje w różny sposób kanałów, i są jednocześnie istnieją dwa ogniskową optycznego często żaden z nich znajduje się na siatkówce.

Wskutek ostrości wzroku w dolnej jednej południka od drugiego.

Share →