Niektóre objawy zasługują na szczegółowe rozważania, ponieważ ...

Niektóre objawy zasługują szczegółowego rozważenia, ponieważ może wskazywać na rozwój powikłań

Zapalenie zatoki szczękowej jest jedną z najczęstszych chorób napotykanych przez pediatrów i internistów otolaryngologii. Tylko w Rosji co roku miliony ludzi cierpią z powodu tej choroby, więc znać podstawowe objawy zapalenia zatok, każdy powinien.

Szczękowych zapalenie zatok może być jednostronne lub obustronne. W zależności od charakteru uszkodzeń błony śluzowej może być nieżytów zatok (surowiczego), ropne krwotoczny oraz martwicze równomierny. Zapalenie zatok jest lekkie, umiarkowane i ciężkie, komplikuje rozwój zapalenia okostnej, zapalenia szpiku, zapalenie opon mózgowych i innych procesów ropnych.

Ze wszystkich tych czynników, jak również od pacjenta zależy w dużej mierze od tego, co żadnych oznak zapalenia zatok będzie miał i sposób ich ekspresji.

Co wskazuje na możliwy rozwój zapalenia?

 1. Trwa dłużej niż 3-5 dni, przekrwienie błony śluzowej nosa i zaburzenia oddychania z nosa ostrej niewydolności oddechowej.
 2. Nieustannie gromadzą i złe odejście pomimo leczenia, śluzowo-ropne absolutorium.
 3. Ciągły ból i dyskomfort w zatokach projekcyjnych, gorzej, gdy zginanie głowy.
 4. Gorączka, dreszcze, zwiększając ogólne osłabienie podczas wychodzenia z przeziębienia.

Jakie są pierwsze objawy zapalenia zatok może ujawnić się z lekarzem w trakcie kontroli?

 • Po kliknięciu na wskazany szczękowej zatok projekcji umiarkowany ból
 • Podczas wykonywania średnio rhinoscopy nosa jest ustalana w trakcie zrzutu ropy płynącej w dół z zapaleniem zatok i samej błony śluzowej – czerwone i spuchnięte
 • Na x-ray zaćmienie widoczne w zatokach
 • Dokonano zmian parametrów laboratoryjnych, wskazując na obecność stanu zapalnego w organizmie

Terminowe środki terapeutyczne zainicjowane szybko aresztować przejawy zapalenia zatok i zapewnić wyjście z ostrym przebiegu choroby w ciągu 2-3 tygodni. W przeciwnym razie, choroba może trwać długo trwający.

Objawy zapalenia zatok, przeszedł do przewlekłej postaci? Zazwyczaj w takim przypadku częstymi objawami choroby (gorączka, zmęczenie) nie ulegają ekspresji czy nie wystąpiło. Bóle zatok szczękowych tam, ale dość często trudności w oddychaniu, nosa lub uporczywego nawracającym-ropne absolutorium śluzowo. Często wykazały oznaki zapalenia spojówek i zapalenie oskrzeli, obrzęk powiek rano.

Przy przeprowadzaniu rinoskopii przewlekłego zapalenia zatok można mówić obecność ropy w środkowej taśmy z suwu do przodu, zwłaszcza gdy głowa przechylona w przód i w zdrowym sposób.

Pomoc w ustaleniu prawidłowej diagnozy i przebicie badanie radiologiczne z zatoki szczękowej. W odpowiedni sprzęt można przeprowadzić badanie endoskopowe zatok szczękowych.

Podstawowe zasady leczenia

Konieczne, aby usunąć obrzęk błony śluzowej nosa i zatok szczękowych. Zapewni to dobry odpływ wydzieliny i łatwość gromadzących windykacji zatok. Zastosuj krople skurcz naczyń krwionośnych, leki przeciwzapalne, fizjoterapia.

 1. Zawartość ropne zatok jest usuwany za pomocą kilku metod:
  • Ssanie (Płukanie nosa z użyciem „kukułki”)
  • Korzystanie z miękkiej gumy cewnik (YAMIK stronę)
  • Wykonywanie nakłucie zatoki szczękowej, a następnie usunięcie obornika i mycia zatoki
  • Held kurs terapii antybiotykowej.
  • Według zeznań mianowany immunomodulatory i leki antyalergiczne.
  • W przewlekłym zapaleniu zatok leki steroidowe są powszechnie stosowane w postaci kropli lub aerozolu.
  • W niektórych przypadkach, operacje przeprowadza się w tym za pomocą technik endoskopowych.

  Są to główne objawy zapalenia zatok i jej leczenia. Ważne jest, że diagnoza została prawidłowo stosowane medycyny i ludowych środków – jest skuteczna u danego pacjenta. Następnie ożywienie przyjdzie szybko i gwarantowane.

  Share →