Nieszkodliwe przeciwgorączkowe dla dzieci

Nieszkodliwe przeciwgorączkowe dla dzieci

Gdy dziecko jest chore, rodzice starają się zrobić wszystko, co możliwe, aby wkrótce odzyskać. Bardziej przerażające gorączka wielu rodziców, bo to jest bardzo szkodliwe dla organizmu i daje dziecku wiele dolegliwości. Dlatego opiekujący rodzice starają się wbić ją tak szybko jak to możliwe.

Niestety, nie wszyscy rodzice robią to prawidłowo.

Najczęściej temperatura występuje z powodu zakażenia wirusowego lub innych chorób. W każdym przypadku, gorączka – reakcję ochronną organizmu. Zestrzelić temperatury dziecka musi być bardzo dokładnie i poprawnie.

Możesz użyć specjalnych przeciwgorączkowe dla dzieci, które są sprzedawane w aptekach, lub skorzystać z tradycyjnych metod.

Każdy macierzysty musi być zrozumiałe, że temperatura przestaje replikację patogenów w organizmie, gdy temperatura jest wyższa niż 38 stopni, drobnoustroje śmierć. Obecność temperatury wskazuje, że układ odpornościowy dziecka jest w porządku. Zestrzelić temperatury jest zalecane tylko w przypadkach, gdy przekracza 38,5 stopni.

Do tego czasu trzeba tylko sprawdzić stan okruchy. Jak to zrobić? Bardzo proste. Należy uważać, aby dziecko pić dużo płynów.

Picie alkoholu nie powinna być kwaśna i ciepłe, ale nie gorące. Należy również monitorować temperaturę w pomieszczeniu – powietrze musi być suche i powinno być umiarkowanie chłodne. Uważaj na ubrania dla dzieci – to nie powinno być zbyt ciepłe.

Skóra powinna być sucha i nieco ostygła. Jeśli dziecko jest pocenie się obficie, a następnie wytrzeć ręcznikiem zamoczonym w zimnej wodzie – to przyspieszyć proces wymiany ciepła.

Gdy temperatura ciała przekracza 38,5 stopni, konieczne jest podjęcie kroków zmierzających do jego rozwiązania. Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest, aby zestrzelić temperatury, zanim dotrze do 38 stopni:

 • w chorobach układu nerwowego;
 • w chorobach układu sercowo-naczyniowego;
 • jeśli dziecko wcześniej były skurcze niskiej jakości;
 • jeśli dziecko jest mniej niż trzy miesiące;
 • w przypadku znacznego pogorszenia zdrowia okruchy.

Lekarze nie polecam samodzielne zestrzelił temperaturze dzieci. W takich przypadkach, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w domu. Wszystko przeciwgorączkowe leczenie powinno być prowadzone pod ścisłym nadzorem lekarza pediatry, bo czasem nawet najbardziej niewinne leków przeciwgorączkowych z może prowadzić do poważnych powikłań.

Długoterminowe badania wykazały, że dzieci, które są stale przyjmujących aspirynę przed osiągnięciem wieku trzech lat, częściej chorzy i sześć lat z astmą. Dlatego lekarze zalecają stosowanie leków przeciwgorączkowych tylko w skrajnych przypadkach. Jeśli nie ma specjalnej potrzeby, nie daje dziecku żadnych środków temperatury.

Wybór leków przeciwgorączkowych

Niestety, nie ma leku przeciwbólowego, która była całkowicie nieszkodliwe dla dzieci. Każdy lek jest potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia, ponieważ mogą one prowadzić do poważnych komplikacji różnego rodzaju. Ale warto zauważyć, że nie wszystkie z leków przeciwgorączkowych mają ten sam poziom ryzyka.

Lekarze uważają, że dzisiaj najbardziej nieszkodliwe przeciwgorączkowe leki dla dzieci to te, które są w strukturze mają paracetamol. W pojedynczej dawce leku można obniżyć temperaturę dziecka przez kilka godzin. Jednak jeśli temperatura jest bardzo wysoka, działanie tych leków nie trwa długo.

Pharmacy paracetamol można znaleźć w różnych formach – w postaci proszków, tabletek, syropów wyskakuje, doodbytniczo czopki. Najpopularniejsze przeciwgorączkowe apteka dla dzieci – to Panadol i Kalpol efferalgan. Wybierając prowadzony przez postać o uwalnianiu leku.

Po bezpieczeństwo i leków przeciwgorączkowych popularność – ibuprofen. Jest również sprzedawane pod nazwą „Nurofen” i „Іbufen ®». Lek ten obniża temperatury jest znacznie bardziej wydajne i szybciej niż paracetamol. Niestety, ten lek jest o wiele więcej działań niepożądanych niż paracetamol.

Zwróć uwagę na to, co lekarze zdecydowanie polecam dla dzieci w wieku poniżej dwunastu miesięcy.

To jest najlepiej nadaje się dla dzieci leków jak syrop. Po pierwsze, w ten sposób, będzie łatwiej dla dziecka do picia, a z drugiej strony z takich leków absorbowany znacznie szybciej. Dla małych dzieci, lepsze wykorzystanie czopkach doodbytniczych – jest o wiele bardziej wygodne.

Jak korzystać przeciwgorączkowe?

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych leku, musi być prawidłowo. Znając kilka prostych wskazówek:

 • Zawsze Przed zastosowaniem leku należy przeczytać instrukcję. Należy to zrobić zawsze, nawet w tych przypadkach, jeśli wcześniej podano takiego leku dziecku. I pamiętaj, aby utrzymać z instrukcjami, aby zakończyć odzysku, może być przydatne w każdej chwili.
 • Stosować produkt tylko zgodnie z jej przeznaczeniem. Paracetamol może być używany wyłącznie jako środek przeciwgorączkowy, mimo że niektóre jego stosowania jako środek przeciwbólowy i. I można wykorzystać jedynie w przypadku paracetamolu temperatura dziecka powyżej 39 ° C.
 • Zastanów się wiek dziecka. Przed zastosowaniem leku należy zawsze skonsultować się z pediatrą. Pamiętaj również, że nie można dać paracetamolu dzieci, w wieku poniżej trzech miesięcy.
 • Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. W żadnym wypadku nie daje dziecku dużą dawkę przeciwgorączkowych.

  Pamiętaj też, że ogólnoustrojowe podawanie leków przeciwgorączkowych znacznie zwiększa ryzyko powikłań.

 • Należy wziąć pod uwagę zgodność leków. Nie wszystkie leki są połączone ze sobą. Na przykład, dziecko nie może dać przeciwgorączkowe, jeśli bierze antybiotyki.

  W każdym razie, odbiór funduszy, są wykonywane pod ścisłym nadzorem lekarza.

 • Po dać przeciwgorączkowe dzieci, należy postępować zgodnie z nim przez godzinę. Jeśli pojawia się zaczerwienienie skóry, pióra lub stopy stają się zimne, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przed przyjazdem karetki pogotowia na ścieranie skóry dziecka stóp i rąk, i niech go ciepłe herbaty.
 • W żadnym wypadku nie daje swoje przeciwgorączkowe dzieci, gdyby miał ból brzucha. W tym przypadku, możemy założyć następujące poważnych chorób, takich jak zapalenie wyrostka robaczkowego. O wiele lepiej będzie, jeśli od razu pokazać dziecku lekarza.

Leki przeciwgorączkowe nie może dać dziecku

Z powyższego można wyciągnąć prosty wniosek. Dziecko nie może dać przeciwgorączkowe leki, które nie zawierają paracetamol lub ibuprofen. Zapamiętaj te leki, które w żadnym wypadku nie może być stosowany u dzieci: analgin, aminopiryna, fenatsetrina, antypiryną, kwas acetylosalicylowy.

Wszystkie z powyższych środków powodują poważne komplikacje, krwawienia żołądka i jelit, wrzodziejące uszkodzeń przewodu pokarmowego, ostrej niewydolności nerek. Na przykład, kwas acetylosalicylowy, może prowadzić do rozwoju zespołu Reye’a (ciężkiej niewydolności nerek). Gdy takie choroby w 50% przypadków śmiertelnych.

Analginum bardzo często prowadzi do naruszenia normalnego funkcjonowania układu krążenia. Dlatego nie należy ryzykować zdrowia dziecka i zawsze tylko te przepisane przez pediatrę.

Share →