Niewygodne wieku: co przygotować rodziców

Niewygodne wieku: co przygotować rodziców

Wielu rodziców znaleźć najtrudniejszy okres dojrzewania. Przecież w tym czasie staje osoba idzie w parze z poważnych zmian w organizmie.

Dyskusja na temat, że wszystkie emocje nastolatek podlega tylko „burzliwych hormonów”, oczywiście, niemożliwe. Jednak w tym wieku dzieci są bardzo podatne na wahania nastroju, wrażliwości i izolacji.

Troska o wygląd

W okresie dorastania, wiele dzieci są bardzo nieśmiały. A ponieważ nastolatki przeżywają poważne zmiany fizyczne i emocjonalne, często są zbyt krytyczna w stosunku do siebie.

Zajęcia dla młodzieży

Zdrowe nawyki w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Tak, dobrze dobrana sekcja sportowa pomoże zaszczepić miłość do młodzieży wychowania fizycznego. O tym, jak wybrać sport dla dzieci. mówi ekspert.

Dzieci mogą się martwić o „wady” wyglądu, które są widoczne tylko dla nich, lub prawie nie widoczny dla innych. „Nie idę na urodziny, bo mam pryszcz na czole wielkości piłki nożnej” – mówi nastolatek, gdy jego mały pryszcz ukryte huki.

W żadnym przypadku nie krytykują wady wyglądu dziecka. Lepiej jest nauczyć go odpowiednio oczyścić skórę i jeść, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku.

Ponadto wyjaśnia, że ​​trądzik, w przeciwieństwie do nieudanego urodziny – zjawisko ma miejsce.

Uwaga: dieta!

To właśnie podczas tego okresu dotyczą własnego wyglądu może przekształcić się w poważne problemy. Dziewczyny, a ostatnio, chłopcy mogą się ponieść zbyt diety. chcąc przynieść jej postać w standardy mody.

Niekontrolowany proces utraty wagi może prowadzić do rozwoju anoreksji.

Zadaniem rodziców w czasie – w celu utrzymania zdrowia dziecka. Pełna dziecko musi zapewnić zrównoważoną dietę oraz oferują szereg aktywności fizycznej. Pierwsze sukcesy będą inspirować i pomóc nastolatek rezygnować aby schudnąć, na czczo.

Emocjonalnym przeżyciem

Co do zasady, młodzież zamknięte i zanurzony w swoich doświadczeniach. Wierzą, że nikt nie jest w stanie zrozumieć i dzielić swoje uczucia – w tym rodziców. Błąd ten prowadzi do tego, że dziecko odczuwa lonely.

Nie zmuszaj młodzieńczy komunikację. Twoje zadanie – pokazać mu, że rozumie i akceptuje go każda, jak on sam nie doświadczył.

Nastolatki często emocje dorosłych wydają się przesadzone, a działania – sprzeczne. Rodzice muszą zrozumieć, że w okresie dojrzewania pogarsza wszystkie reakcje emocjonalne. Przejście od jednego do drugiego staje się spontanicznie.

Nastolatki często «huśtawki» od smutku do radości, z poczuciem geniusza – do myśli o własnej skrajnej głupoty i tak dalej. Weź go jako stały atrybut rozwoju Twojego dziecka i spróbować utrzymać nawet kolor w komunikacji .

Powściągliwość – nie oznacza oderwania

Zazwyczaj nastolatki są ograniczone w manifestacji swoich emocji. Na przykład, dziecko jest zwykle przywitał gości głośny krzyk i uściski, stając nastolatka, powitał ich skinieniem głowy lub rąk.

Relacje z rodzicami, też może stać się chłodniej. Nastolatki zaczynają przesadzone udowodnić swoją niezależność od rodziców. Dlatego, uściski i pocałunki z nimi bardzo zdezorientowanych dzieci.

Ważne jest, aby pamiętać, że te zmiany w sposób wyrażania uczuć nie odzwierciedlają prawdziwej relacji do przyjaciół lub członków rodziny. Takie zachowanie starszych dzieci powinny być traktowane ze zrozumieniem.

Poszukiwanie tożsamości

Zmiany psychologiczne w tym wieku są popychając nastolatków odnaleźć siebie. Proces ten nazywany jest tworzenie tożsamości. Psychologowie uważają, że dojrzewanie jest – główna działalność.

Rozmowa dorosłych

Współczesne nastolatki są w pełni świadomi, skąd one pochodzą, ale z nimi rozmawiać o antykoncepcji nigdy nie jest za późno. Dowiedz się, jak rozmawiać z nastolatkiem o antykoncepcji.

Większość nastolatków „przymierzyć” nad zestawem ról społecznych i ciągle szuka okazji do identyfikacji z określonej grupy społecznej. Nie ma potrzeby się bać. Przynależność do wspólnoty Pomaga dziecko czują się ważne i potrzebne.

Młodsze dziecko może szybko zmienić swoje zainteresowania i hobby w poszukiwaniu tych, którzy są najbliżej niego. Z zewnątrz wygląda jak tym czasie, jeśli nie dziecko ciekawe.

Rodzice są bardzo ważne, aby nie przeszkadzać, a nawet pomóc dziecku w poszukiwaniu siebie. zainteresowany jego nowych znajomych i hobby. Pozwoli to zachować relację zaufania w rodzinie.

Najważniejszą

Rodzice nastolatków zwykle potrzebują czasu na dostosowanie się do zmian zachodzących w ich młodszych dzieci.

Wiele nieporozumień i konfliktów rodzinnych można uniknąć, jeśli zrozumiemy, że nastolatek przechodzi poważne zmiany. Nie zawsze się to lepiej w oczach rodziców, ale sama wyszukiwarka przyczynić się do rozwoju osobowości.

Share →