Niewygodne wieku dla dziewcząt

Niewygodne wieku dla dziewcząt

 

Do niedawna, twoja córka stroje dla Barbie zainteresowanych, a teraz słucha reklamowania produktów ze skrzydłami.

Od kiedy dziewczyna zaczyna obracać się do dziewczyny i ważne jest, aby wiedzieć na temat funkcji w okresie dojrzewania, wyjaśnia w tym artykule dojrzewania u dziewcząt .

Objawy i oznaki dojrzewania u dziewcząt

Nasz organizm jest systemem, który jest odpowiedzialny za to, co robimy nie tylko bezpłciowe istoty, jak i kobiety. Ten reprodukcyjne System. To właśnie z jej pracy zależy od rozwoju fizycznego, wygląd w procesie toczenia brzydkie kaczątko w Księżniczka łabędzi, a dokładniej — niewygodne dziewczyna nastolatka.

Jeśli układ krążenia, przewodu utworzone przed naszym narodzeniem, reprodukcyjne dojrzewa w kilku etapach.

8-12 lat. Jajniki zaczynają produkować hormon estrogen jest pod silnym wpływem intensywnie rozwiniętych narządów płciowych; wzrosła gruczołu sutkowego i włosy łonowe i pod pachami są objęte w pierwszej kolejności. Wygląd zmienia znacząco: na uwolnienie androgenów zwiększa aktywność gruczołów łojowych i potowych, co powoduje małe twarz dziewczyny kwiat trądziku pakowacz, zapach ciała staje się ostrzejszy i zhirneyut włosy szybciej.

Co zrobić,. aktywnie korzystać linie kosmetyczne dla nastolatków, w tym antiugrevoy Środki czyszczące; odebrać dezodorant antyperspiracyjny dobry; przestrzegać zasad higieny osobistej. W diecie obejmować żywność i kompleksy witaminowe z wapniem jest to niezbędne dla prawidłowego wzrostu kości, zdrowe włosy i paznokcie.

12-14 lat. Szacuje się czas pierwszej miesiączki (czasem, miesięcznego i rozpocznie się o 9 lat). Ale jeśli okres nie przyjdzie przez długi czas, należy pamiętać, kiedy dziewczyny były drugorzędne cechy płciowe (wzrost piersi, włosy, itd. D).

Jeśli czas nie przeszło 2 lata, nie należy się martwić. Ale po tym okresie powód, aby zobaczyć, ginekologa, endokrynologa: dlaczego nie ma opóźnienia. Powody są różne: stres, zaburzenia hormonalne, niedowagę (tłuszcz deficyt poważną przeszkodą do rozpoczęcia cyklu miesiączkowego).

Początek miesiączki — jest to początek dojrzewania: organizm zaczyna przygotowania do macierzyństwa, ale regularne cykl może być ustawiona przez rok. Dopóki organizm przyzwyczaja się do nowych procesów, okresy 3-7-dniowe można powtórzyć po 21-32 dniach. Aby 15-16 lat miesiączki często idzie bez owulacji — ponieważ jest wciąż tworzą ciała.

Wraz z nadejściem owulacji, dziewczyna była fizjologicznie w stanie stać się matką, nie można powiedzieć o gotowości psychicznej.

Co zrobić,. Jeśli miesięczna bolesne, skąpe lub odwrotnie, obfite, matka powinna pokazać córkę ginekologa. Można uznać za bogaty wybór, dla których dzień nie wystarczy trzy klocki dla trzech kropelek.

Podczas miesiączki mogą angażować się w aktywności fizycznej — przeciążenie korpusu nie jest wymagana w tym okresie. Nie jest konieczne, aby wykąpać się w łazience, rёke, jeziora i morze istnieje niebezpieczeństwo odlewania powrót płynu miesiączkowego z macicy do jamy brzusznej i ryzyko rozwoju endometriozy.

14-16 lat. Gwałtowny skok wzrostu, a część ciała rosną w różnym tempie: szybko rozwijającą się ręce. stopy, kości twarzy czaszki. Mięśnie w tym samym opóźnieniem i tłuszcz podskórny jest rozpowszechniany: biodra i brzuch tzw tłuszczu szczeniak, dlatego rysunek wygląda nieproporcjonalne.

Zakończeń nerwowych i naczyń krwionośnych, co z kolei nie mają czasu dla wzrostu mięśni i ruchy są niewygodne nastolatek, niewygodne.

Co zrobić,. Prawidłowo przydzielić ćwiczenia, nie przemęczać. I po kawałku, nie należy się martwić — tkanka tłuszczowa w końcu przekształcić się w tkance mięśniowej i formy będzie kusząca okrągłości.

Sen powinien wynosić co najmniej 8:00 — W tym czasie duża ilość energii jest używana do wzrostu, i musi zostać przywrócona.

16—18. Ciało nie rozwija się tak szybko nabyć ładny kształt ciała krzywe. Dziewczyna przestaje rosnąć w wysokości, tworzenie kości miednicy, gruczołów sutkowych.

Anatomicznie, Przyszłość kobiet pełni dojrzewa do 23 lat.

Co zrobić,. Kiedy zaczęła mieć stosunek seksualny, trzeba wybrać ginekologa przy użyciu skutecznych metod antykoncepcji. Nowoczesne hormony chroni przed zajściem w ciążę nie powodując efektów ubocznych w postaci utraty wagi lub braku trawienia.

Warunki przygotowania do przejścia do dorosłości

W okresie dojrzewania u dziewcząt i młodych mężczyzn (też) nie można nazwać prosty: szybkie temperament, drażliwość, potrzeba uznania ich dorosłości Rodzice wzruszyć: Och, to niewygodne wieku! Nasze dziecko stało się już nie do opanowania Tymczasem w tym brak kontroli ma swoje dość zrozumiałych powodów.

Wygląd. Przyszłość zwiększa ciało kobiety z jej podświadomości paniki: Boże, mój wygląd się zmienia, a ja naprawdę nie mogę go kontrolować! Dziewczyna zaczyna się porównać swoje poglądy z tym z bohaterów filmów i często sprawia, że ​​wnioski nie są na ich korzyść.

Majdan. Marzenia o chirurgii plastycznej (o ewentualnych skutkach terapii plastycznej można przeczytać tutaj), odmowa jedzenia (jedzenie szaleństwa można przeczytać tutaj), spuchnięte przez różne nowości kosmetycznych, malowane jak indyjski twarzy i ubrania niewyobrażalnych kolorów.

Co należy rodzice. Informacja — Pierwszą i najważniejszą bronią. Jeśli powiesz nam szczegółowo o przyszłości jego dziewczyna fizjologicznych zmian, to będzie gotowy do nich, a tym samym dostrzec cicho. Eksperymenty konstrukcyjne córka i jej insynuacje grimerskie nie powinien być poddany bezpośredniej krytyki: Twoja dziewczyna stara się w różnych obrazów, i jak tylko znaleźć swój własny styl, przestaniesz doprowadzić do zawału serca z nowych pomysłów twórczych. Mimo powszechnego przekonania, że ​​nasze dzieci są wychowywane na reklamę, punktu widzenia rodziców dla nich niezmiernie ważne: jeśli papież mówi do skorygowania jej córka: Jak Ci się ładniejsza, Ona nie działać kupić tabletki odchudzające. W każdym nastolatka nazywa osoby odniesienia, którego opinia jest bardzo ważne dla niej: może to być przyjacielem mojej matki, starszej siostry, przyjaciela szkoły.

Jeśli ten człowiek daje dziewczynie obietnicę psychologiczny: Jesteś dobry, nowoczesny, atrakcyjny, to zwiększa jego zaufanie na poziomie podświadomości: kocham i doceniam. Powodzenia, jeśli referentów — rodzice dziewczynki.

Fizjologia. W nieprzygotowany Little Lady pierwszej miesiączki może spowodować porażenie prądem. Dziewczyna nie może wiedzieć, jak się zachować w takiej sytuacji, ponieważ podkładki reklamowe nie daje pełnej informacji o procesie.

Majdan. Dezorientacja, brak zrozumienia, jak odnosić się do jego nowa, w wyniku czego — drażliwość, agresywność, nieadekwatna odpowiedź.

Co należy rodzice. Wyjaśnij zmiany fizjologiczne i ich wyjątkowość. Ludzie pierwotni wierzyli, że kobieta może zakończyć miesiączkujących przelotne i burze, przerwanie życia gąsienice gaju oliwnym i leczeniu napadów padaczki i migreny.

W ogóle, doceniane. Idealnym rozwiązaniem do obsługi opinii starożytnych, poprzez hojny prezent na cześć córki pierwszej miesiączki.  Jest to więcej niż słowa, dać jej szansę, aby docenić siebie jako przyszłości kobiet i dać co oznacza nieprzyjemne reakcje fizjologiczne podczas remontu organizmu.

Share →