Niska temperatura ciała człowieka, przyczyny

Niska temperatura ciała człowieka, przyczyny

Norma temperatury ludzkiego ciała jest między 36,3 a 36,9 ° C Gdy temperatura otoczenia wzrasta, organizm stara się ochłodzić, dając ciepło przez skórę, płuca, a nawet odpadów. Zatem, wewnętrzna temperatura zostaje zmniejszona i zimna wystąpić, gdy sam organizm może ogrzać się do pewnego stopnia.

Na zmiany temperatury, to uczy się od sygnałów z różnych receptorów, które znajdują się głównie na plecach. To właśnie te receptory odpowiedzieć na zimną i powodują skurcz mięśni, znany jako gorączka. Prowokuje przyspieszenie metabolizmu.

W rezultacie, białka i węglowodany są trawione szybciej, przez co zwiększa się temperaturę. Naruszenie tego sprzęgła prowadzi do hipotermii – niska temperatura. W takich przypadkach kolumna termometr może być zmniejszona do 35,5 ° C, a czasami więcej.

Dlaczego tak się dzieje? Porozmawiajmy o tym, dlaczego niska temperatura ciała u ludzi, powoduje połączenie.

Przyczyny niskiej temperaturze ciała

Często gwałtowny spadek temperatury na skutek sztywnego diety. Przecież każda dziewczyna określone stracić kilka dodatkowych kilogramów musi wykluczać z diety, główny materiał paliwem organizmu – lipidów i węglowodanów.

Po pierwsze, organ może nagrzać się kosztem zasobów, ale wszelkie zapasy skończą się wcześniej lub później, a twoje ciało spalić wszystko. Więc nie zdziw się, jeśli spadły temperatury ciała po tygodniu ścisłej diety.

A jeśli nie po prostu usiąść na ścisłej diecie, ale także na siłowni, a następnie hipotermii dokładnie na pukanie do drzwi: można nie tylko żywią się tkanki tłuszczowej, ale także trudno nagrać swoje rezerwy na siłowni.

Szybko naprawić rzeczy pomóc gorącej herbaty z czekolady lub ciasta. Ale to tylko na krótki czas – termometr pokazuje prawidłową wartość, aż do przepalenia składników odżywczych.

Temperatura została ustalona na tym poziomie, trzeba będzie przemyśleć swoje nawyki żywieniowe i diety ogólnej. Można skonsultować się z dietetykiem, on da ci kilka wskazówek, jak schudnąć prawidłowo, nie przynosząc swoje ciało do wycieńczenia i hipotermii.

Należy zauważyć, że temperatura ciała 36,3 -36,9 jest normą, mierzone pod pachą. W przypadku pomiaru temperatury w innych miejscach, a numery będą różne. Na przykład, gdy mierzy się w jamie ustnej przedstawia 36,8-37,3 bar i odbytnicy – 37,3-37,7 ° C

Weźmy pod uwagę innej opcji. Nie ograniczaj się do żywności i często Odpręż się różne kaloryczne słodycze. Ale masz hipotermii i usunąć sytuacja się nie udało.

Pomyśl o tym, co przyjmowanych leków. Część z nich może wywołać hipotermię. Większość z tych zagadnień są środki uspokajające, nasenne i antydepresyjne śpi.

Mają one wpływ na układ nerwowy i jego trochę powolny. Aby być precyzyjnym, hamują receptory odpowiedzialne za skurcz zimnej reakcji. W związku z tym, że organizm nie wie, kiedy, aby się ogrzać.

Relaksacyjna bez dalszego spadku temperatury, a nie zaczyna rosnąć.

Więc jeśli znajdziesz się hipotermii natychmiastowe odstawienie wszelkich nasenne i uspokajające. Temperatura kolumny wzrośnie, jak tylko działaniem na ostatnie pigułki.

Zazwyczaj zajmuje to dzień. Pamiętaj, że samoleczenia nie jest: wszystkie leki, które wpływają na układ nerwowy, powinien przepisać lekarz.

Jeśli można wykluczyć wszystkich powyższych przyczyn spadku temperatury, należy skonsultować się z lekarzem. Hipotermia może być oznaką zaburzeń tarczycy pracy. Wyroby jej hormony są odpowiedzialne za wykorzystanie węglowodanów.

Jeśli są one przetwarzane, temperaturę obniża się.

Nie pozwól, by rzeczy, jak zaburzenia tarczycy dryfować może prowadzić do zaburzeń metabolicznych, które z kolei wywołują różne choroby górę do raka.

W tej sytuacji wzrasta temperatura ciała, aż do znalezienia i usunąć przyczynę, spadek ten wywołał. Rozumiem wszystko, co będzie endokrynolog. Zrobi wszystkie niezbędne testy i przepisać leki, których odbiór poprawi sytuację.

Groźny przyczyną spadku temperatury jest guzek w mózgu, w pobliżu podwzgórza. Jest on odpowiedzialny za procesy wymiany ciepła w organizmie, a jeśli jego praca zapobiega coś odruch dreszcze blokuje, a w tym samym czasie, a proces trawienia węglowodanów i tłuszczów.

Guz nie może być koniecznie nowotwory złośliwe i łagodne wywoływać hipotermii, która jest często jedynym objawem.

Bóle i zawroty głowy pojawiają się później, gdy choroba wejdzie w jej postaci własnej, a jej skutki mogą być już nieodwracalne.

Pamiętaj, że hipotermia nie przychodzi znikąd, a twoje ciało, więc będziesz wiedzieć, że to jest czas, aby zwrócić uwagę na swoje zdrowie. Nie ciągnij i skonsultować się z lekarzem.

Dilechko, www.kak-sdelat.su

Share →