Nowoczesne kojarzeń

Nowoczesne kojarzeń

Żyć według zwyczajów i tradycji – to jest dobre czy złe? Na przykład, wcześniej był piękny rytuał zalotów. I co teraz?

O sto lat temu, na początku 1920 roku, pół panny młodej wybrał rodziców pana młodego. Oczywiście, że spojrzał na samopoczucie panny młodej — jej posag, które pobrano od urodzenia. Kobieta ciekawski zdrowy, silny, pracowity. W takich patriarchalnych rodzinach zobaczyć pana młodego nie było tak ważne. Przeciwnie do tego sytuacja wygląda obecnie.

Stanisław i Julia Zestaw rodziców twarz znajoma była już fakt, po wniosek został złożony w kancelarii.

Stanisław i Julia Luzin:

— I przyniósł bukiet kwiatów i tort pierwsza rozmowa była trudna, nerwowy i nieśmiały, pierwszy raz rodzice widzieli. To nie było nawet pierwsza komunia, a jak przesłuchanie, pytając same pytania.

— Jak sobie przypominam, powinno być tak: to rodzice musieli przyjść i prosić o moją rękę i serce, i to się stanie przed zastosowaniem do rejestratora, a nie po.

Tradycyjnie młodzi ludzie nie żenią się bez błogosławieństwa rodziców. Dla tych czasach ślub był najważniejszym wydarzeniem, które całkowicie zmieniło życie panny młodej. Jest zatem ściśle przestrzegać rytuałów, zwłaszcza rytuał zalotów. Oczywiście w różnych terytoriach, było inaczej, ale prawie zawsze w domu rodziców panny młodej, pana młodego nie przyszedł, jako swat.

Mówiła do rodziców panny młodej, i zaczął jej metaforyczny rozmowę z daleka, mówiąc, że masz kwiat, mamy ogród, twoje kwiaty, a do naszego ogrodu. A oto rodzice zaczęli podejrzewać, że ich towary, które stały się kupiec hath potrzebę.

I przez długi czas pozostają pojedyncze lub utrzymywał się na półce było nieprzyzwoite. Nie częściej niż kilka lat dwadzieścia.

Ekspert od centrum sztuki ludowej Perm folklor Marina Sukhanov:

— Jeśli zdecydujesz się na kanon, zgodnie ze zwyczajem, pierwszy swat, a następnie prowadzi rodziców pana młodego, czasami razem z panem młodym, ojciec pana młodego i ojciec panny młodej trafić na ręce, tzw Uścisk dłoni, panna młoda robi samowar, okładek tabeli, a nawet wtedy zamknięte wspólną ucztę. A panna młoda w tabeli z nich nie siedzi, zrobiła, pokryte, to wszystko wyglądało.

Później było kilka kilkudniowych imprez sprzed ślubu: wieczór panieński, wieczór kawalerski, umorzenia — są one zachowane dziś, choć nie w wersji oryginalnej. Wielowiekowa tradycja była niestabilna w czasie rewolucji 1918 wszystko się nagle zmieniło. Ludzie zaczęli opuszczać dom rodziców, udać się do miasta.

Następnie, kolektywizacja, industrializacja, nowy rząd z zadowoleniem nowe formy małżeństwa została nagrana, a następnego dnia młodzi muszą przyjść do pracy.

W XX wieku Rosja przestała być krajem patriarchalne i religijne. A w świeckim społeczeństwie — ich tradycje. Jednak przed rodziny były silniejsze.

Share →