O leczeniu zaparć u dzieci

O leczeniu zaparć u dzieci

24 grudnia 2010

Zaparcia u dzieci: diagnostyka i leczenie prądu Program

Zaparcie u dzieci – to dość powszechny problem. Czynniki, które powodują zaparcia są bardzo zróżnicowane: niesymetryczne menu, alergia pokarmowa. zapalenie odbytnicy, stres psychologiczny. W takim przypadku, jeśli dziecko cierpi na zaparcia regularnie, które nie znikają na własną rękę, należy odwiedzić konsultacje pediatra i przejść wszystkie wymagane testy.

Leczenie tej choroby u dzieci w każdym wieku, jest do dyspozycji czynnik wywołujący chorobę, stosowanie leków do normalizacji mikroflory jelitowej, oraz stosowanie środków przeczyszczających i lewatywy.

Jak się rozprzestrzenia zjawisko?

Zaparcia są bardzo częste u dzieci. Istnieją dowody na to, że dzieci w wieku poniżej zjawiska obserwuje się w dwadzieścia procent, a dzieci – przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym, w dwadzieścia pięć procent.

Co to jest zaparcie?

Ogromna liczba ludzi będzie zaskoczony takim pytaniem, bo to niby dobrze znane pojęcie. Ale według pediatrów, nie wszystkie mamusie i tatusiowie naprawdę mają pomysł, co to zaparcia.

Zaparcie jest zmniejszenie częstości wypróżnień poniżej związanych z wiekiem norm fizjologicznych za mocne lub prób defekacji przy użyciu specjalnych metod bezpośredniego uwolnienia jelita, uczucie nie jest ostateczna defekacji lub zbyt trudne stolca.

Normy związane z wiekiem częstotliwość defekacji fizjologicznych

Share →