O muzyce i nie tylko

O muzyce i nie tylko

Rosyjscy kolędy.

06.01.11

Mimo to, mamy niepowtarzalną kraj. Takie luksusowe wakacje, jak nikt inny nie ma. Zaczynając na Boże Narodzenie 25 grudnia, to nadal na trzy tygodnie do 14 stycznia br. Przyczyny tego formalnie prosta – różnica w Julian i gregoriański kalendarz – w rzeczywistości, nie mniej skomplikowany niż to, co przylega do ich daty lub innych kościelnych (wiele opcji).

Znacznie łatwiej jest po prostu się cieszyć, że mamy (oryginalny radować Białorusinów – oni i grudniu 25 i 07 stycznia w weekendy).

Ale Nowy Rok, stary styl nie wykonać szereg uroczystości. W środku Christmastide, trwający dwanaście dni po Bożym Narodzeniu. A w tym czasie podjęto starych kolęd.

Co to jest? Co dziwne, nie jest możliwe, aby dać dokładną odpowiedź. W odniesieniu do "kolędy", " Kolędy ", "Caroling" bardziej skomplikowane.

Oni są tak niewyraźne na terytoriach, z Rosji do krajów Europy Zachodniej, które będą oznaczać może, w zależności od miejsca, bardzo różne – od uwielbienia Chrystusa pobirushnichestva. Tradycja sięga pogańskich czasów przedchrześcijańskich i był przywiązany do obchodów przesilenia zimowego. Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa okazało się, że starożytni wakacje z ich Mummers, chodzenie od domu do domu, śpiewając na prezenty, wróżby, tym wszystkim wesołych zima pogańskich sąsiadów z hucznych zdradliwych czasie świąt Bożego Narodzenia, ze stanowiskiem.

Dlatego Kościół próbował wykorzenić dawne tradycje przez peredvizhek w kalendarzu i stopniowego rozpadu starych wakacje w nowe. Całkowicie jednak nie udało, w wyniku pogańskie i chrześcijańskie przeplatają się w złożony sposób.

Pierwsze kolędy są oparte na tzw magii agrarnej, wzywając do rolników, dobrych zbiorów, dobrobytu, szczęśliwe małżeństwo i potomstwo w rodzinie. Ale stopniowo pojawiały kolędy, piosenki świąteczne w rzeczywistości mówi o różnych wydarzeń z życia Jezusa Chrystusa. Jednak Kościół prawosławny nie szczędził prace na podobne tematy, które są nauczane nie zawsze są w ścisłej zgodności z kanonami Kościoła.

Więcej proste, tanie, popularne, łatwo zrozumieć zwykłych ludzi formę prezentacji opowieści biblijnych w postaci kolęd, śpiewając legendy, w rzeczywistości pochodzi od ludzi, naruszył monopol Kościoła na temat interpretacji wydarzeń biblijnych. Tradycje Wesołych uroczysty obchód zimą oświadczył grzeszne. Stąd udał się tradycją, że po pracy się wiele uroczystości "grzesznik" zmyć grzechy tłoczenie do otworu z Objawienia.

W Rosji, walka o monopol podobno prowadzone z większym powodzeniem, ponieważ kolęd nie są tak popularne jak inne narody, i są one różne, zwłaszcza Boże Narodzenie, bardziej poważnie, troskliwość.

Oto przykład jednej z kolęd świątecznych rosyjskiego "Ta święta noc" – Muzyka i teksty.

Posłuchaj tego i dwóch innych kolęd świątecznych rosyjski (dwa, tradycyjnie, "a cappella"I jeden – towarzyszy chór narządów) sektora nadzorowane praktyki Czajkowskiego Moskiewskiego Konserwatorium. Przemówienie na ich koncert solowy Świątecznej Pomocy w katedrze katolickiej w Moskwie na Małej Gruzji.

Share →