O tworzeniu własnego teleskopu

O tworzeniu własnego teleskopu

01.05.2014

Witam, chcę zrobić sobie teleskop Newtona, problem w lustro, nie mogę znaleźć na serwerach lustrzanych internetowych od 300 mm lub 4 cm grubości szkła, aby większość. Nie wiem, gdzie się przygotować lub Lustro 4 cm.

Z poważaniem, Dmitrij.

Dobry wieczór! Teleskopy przysłony 300-400mm stosowany w profesjonalnych astronomii szukać słabych komet, planetoid, mgławic i galaktyk odległych. Teleskopy te są złożone w swoich urządzeniach i połączenia wysokiej jakości części optycznych i mechanicznych. Dlatego oddzielne lustra i akcesoria do teleskopów takie firmy nie sprzedają zwłaszcza że oni sami są małe zapotrzebowanie teleskopy. Bieganie przysłony jest zdecydowanie 150-250mm przysłony.

Na 250mm teleskopy widać setki, w razie potrzeby – tysiące obiektów głębokiego nieba takich teleskopów uzupełniane przez automatyczne urządzenia napędowe osi, wzmocnioną Focuser dla fotograficznego (Crayford, na przykład).

  1. w tym otworze, należy paraboliczne, trudno jest zrobić w domu. Nawet nowoczesne teleskopy z jakości zwierciadeł nadal będzie zawierał pozostałe śpiączkę, bo nawet w obliczu precyzyjnej produkcji kształt paraboliczny jest bardzo trudne.
  2. Otwór lustra powinny być i nie mniej nie więcej niż 1/5 (koncentrować 1,5 m).

    Jest to najlepsze ustawienie dla takiego lustra, 1/4 nie jest pożądane.

  3. Teleskop jest konieczne i jakościowe przekątnej, dokładny kształt i rozmiar.
  4. takiego otworu sens używać możliwości inscenizacji okularowego 2 „punkty”, a więc trzeba zamówić minimum Crayford okularowego.
  5. musi być dokładny mechanizm tej korekty vysokoaperturny lustrze.
  6. wiele innych funkcji wytwarzania (czernienie rur jakości, mocowanie mechaniczne i dostosowanie przekątnej, obecność wewnątrz rur pierścieni blikopodavlyayuschih, system wymuszonego chłodzenia zwierciadła głównego przy pomocy kolorowych-fanów).
  7. Trzeba mieć dużo doświadczenia w pracy z teleskopów takich otworów.

Na przykład, mój SKY-Watcher BKP 2008 OTA więcej niż wystarczająco, a ja nie widzę sensu, aby rozpędzić się do 300 mm. Problemy w czasach więcej, obserwując różnica nie jest tak wielka.

Share →