Objawy grypy: co musisz wiedzieć o tym?

Objawy grypy: co musisz wiedzieć o tym?

Co wiemy na temat grypy?

Cierpieli co tak wszyscy wiedzą, uczucie bólu głowy, gorączka, bóle w całym ciele, które nagrodzimy grypę. Choroby powinni być świadomi, że jest to trudne do przenośnego choroby wirusowej, która atakuje zarówno dzieci jak i dorosłych wieku.

W przypadku grypy, może to być cokolwiek, mają ogólne toksyczne uszkodzenie ciała, dlatego też, w rzeczywistości, czujemy osłabienie, zmęczenie i bóle stawów. Czy należy dodać, i kaszel z powodu uszkodzeń oskrzeli, błony śluzowej nosa i katar, które lekarze nazywają nieżyt nosa. Ale objawy grypopodobne pożądane jest, aby wiedzieć, bardziej szczegółowo, w czasie, aby zobaczyć się z lekarzem i nie mylić z grypą z trywialnym zimno.

Objawy grypopodobne w szczegółach

Zwykle zaczyna się nagle grypa. W rzeczywistości to nie jest tak gwałtownie, a okres inkubacji choroby – od jednego roku do pięciu dni. To jest wirus grypy czai się w naszym organizmie, co jego brudną robotę, a tylko jeden dzień człowiek puka w dół. Lekarze nazywają to ostre objawy kliniczne. Podobnie, jak ciężko ludzie będą grypę, w zależności od jego wieku, choroby układu odpornościowego, który przetrwał wcześniej. Oraz oznaczenia korpusu z określonym typem wirusa.

Jeśli tak, chorobowa będzie mniej trudno tolerowane i będą się szybciej.

Formy nasilenie grypy i ich charakterystyczne objawy

Choroba i jak to zależy od tego, co niesie postać grypy u ludzi: lekki, ciężki, średnim lub hypertoxic (łącznie cztery). Każda postać ma swoje objawy grypy.

Łagodną postać grypy

Grypopodobne objawy tej postaci mają wysokie, ale nie jest zbyt wysoka, nawet do 38 stopni, temperatura, zmęczenie, ale nie nadmierne, przekrwienie błony śluzowej nosa, nie ma zatorów (zaczerwienienie).

Umiarkowane formy grypy

Różni się ona dość wysoka – powyżej 39 stopni – gorączka, ból głowy, uczucie zatkanego nosa i bóle mięśni. To może dołączyć silną separację potu, bóle stawów i mięśni, zmęczenie, a czasem – nudności.

W umiarkowanej postaci grypy u ludzi mogą być objawy przeziębieniach. Są to chrypka i ból gardła z powodu klęski krtani i tchawicy, kaszel, ból powoduje, ból w klatce piersiowej, silne przekrwienie błony śluzowej nosa i urazów układu oddechowego nosa, suchość błony śluzowej nosa, suchość i ból gardła. Ta forma grypy również charakteryzuje się objawami nieżytowe.

Są to bóle brzucha, czasami – biegunka (choć jest to rzadkie i może być objawem innych chorób).

Ciężka postać grypy

W tej postaci temperaturze przewyższa osobę – powyżej 40 stopni. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób z chorobami układu krążenia, ewentualnie śmiertelne. W przypadku ciężkiej choroby u ludzi przejawia te same objawy grypy, które są charakterystyczne dla umiarkowanej formie, ale dodał, omamy, drgawki, wymioty, krwawienia z nosa, wysokie ciśnienie krwi.

Hypertoxic forma grypy

Gdy czwarty hypertoxic form grypy – nie ma uszkodzenia układu nerwowego, a wszystkie inne objawy związane z ciężkim grypy. Najczęściej choroba kończy się śmiercią.

Warto wiedzieć, że łagodne lub umiarkowane formy grypy, gdyby ludzie przestrzegali łóżku i nie schładza, choroba może trwać od 5 dni do 10. Ale człowiek może czuć osłabienie i bóle głowy o kolejne trzy tygodnie po odzysku. Może to być również bezsenność, drażliwość i zmęczenie.

Grypa i objawy grypopodobne – To nie jest żart, choroba ta należy zawsze skonsultować się z lekarzem i znosić leżenia w łóżku. Następnie, z dużym prawdopodobieństwem grypy przejść bez komplikacji.

Share →