Objawy i diagnoza zapalenie płuc

Objawy i diagnoza zapalenie płuc

Sposób odróżniania różnych typów zapalenia płuc.

Jak wspomniano w innych sekcjach Polismed . przeznaczone do problemu zapalenie płuc (Zapalenie płuc), istnieją różne typy zapalenie płuc. W tym przypadku określenie konkretnego typu zapalenie płuc jest często kluczowe znaczenie dla określenia najbardziej odpowiedniego leczenia zapalenie płuc oraz zapobiegania komplikacjom choroby. W tym artykule omówimy najczęściej Objawy różne gatunki zapalenie płuc. jak również inne choroby związane z podobnymi objawami, z którego konieczne jest odróżnienie zapalenie płuc .

Poniżej zamieszczamy opis głównych rodzajów zapalenia płuc, objawów, jak również zasady, że zapalenie płuc może być wyodrębnione od innych chorób.

Zapalenie płuc płatowe (płucnej)

Objawy zapalenia płuc. Płatowe Zakażenie występuje zwykle na tle pełnego zdrowia po hipotermii lub zmęczenie. Ostry początek wzrostu wysokiej temperatury (40-41S), bóle głowy, zmęczenie. Katar i ból gardła nieobecny.

Charakteryzuje się silną duszność, ból w klatce piersiowej podczas inhalacji, dzieci mogą zauważyć zaangażowanie skóry w przestrzeniach międzyżebrowych podczas wdechu z dotkniętych zapaleniem płuc. 3-4 dni pojawia się rdzawy obfita flegma, kaszel. Postęp choroby trwa około 2 tygodnie.

Dla płatowe zapalenie płuc ciężkie. Nieleczona może prowadzić do śmierci lub ropnia płuc powikłania: posocznica, choroba, serca.

Diagnoza płatowe zapalenie płuc jest na podstawie objawów choroby (ostry początek, wysoka gorączka, zardzewiały plwociny, kaszel, ból w klatce piersiowej), a pacjenci, badania kliniczne (dane specyficzne dla perkusji i osłuchiwania płuc), jak również przez radiografii płuc, który jest ogromny zacienienia płata płuca, płuc lub płuc obu jednocześnie.

Co należy zrobić? Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia płatowe zapalenie płuc, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Leczenie płata płuc nie wymagają opóźnienia.

Jakie choroby należy odróżnić płatowe zapalenie płuc? Przede wszystkim konieczne jest, aby odróżnić płata płuc z grypą lub innych ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych. Gorączka grypa, jak również z płatowe zapalenie płuc, istotna, ale w pierwszych dniach grypy obecnej katar, kichanie, ból gardła są możliwe.

Ciężka duszność, wbrew nietypowe grypy.

Lobar pneumonia Należy również rozróżnić ostre zapalenie oskrzeli, które charakteryzuje się mniej wyraźny wzrost temperatury i obecność kaszlu obficie (ale nie zardzewiałe!) Plwociny u pierwszych dniach choroby.

Płatowe zapalenie płuc

Ogniskowe objawy zapalenia płuc: ogniskowe zapalenie płuc często pojawia się na tle przewlekłego lub ostrego zapalenia oskrzeli lub innych chorób układu oddechowego. W odniesieniu do ogniskowych płuc charakteryzującego się mniej ostre niż na początku płata płuc. Temperatura wzrasta nieznacznie.

Pacjent może nie mieć choroby należytą wagę i przenieść go „na nogi”. Charakterystyczny uporczywy kaszel i ropna plwocina skąpe. Ból w klatce piersiowej są obecne tylko w rzadkich przypadkach.

Duszność do ogniskowego zapalenia płuc jest rzadkością.

Podczas ogniska zapalenia płuc Średnia masa, jednak w przypadku komplikacji życia pacjenta może być poważnie zagrożone. Przy odpowiednim leczeniu tej choroby odbywa się w ciągu kilku tygodni. Podczas ogniska zapalenia płuc mogą wystąpić powikłania, takie jak ropa ropnia płuc, przełomu w jamie opłucnej (ropniaka).

Rozpoznanie zapalenia płuc ogniskowej na podstawie definicji objawów chorobowych (długotrwale, ale nie wyrażania gorączka, kaszel ze skąpym plwociny, czasami ból w klatce piersiowej), badaniu klinicznym pacjentów (dane specyficzne dla perkusji i osłuchiwania płuc), a także prześwietlenie płuc. Na X-ray światło jest mniej lub bardziej wyprofilowane obszar uszczelnienia tkanki płucnej (światła cienia), wymiary, które mogą być różne.

Co należy zrobić? W przypadku podejrzenia zapalenia płuc ogniskowej, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Większość przypadków niepowikłanego zapalenia płuc ogniskowej można leczyć w domu.

Jakie choroby należy odróżnić ogniskowej zapalenie płuc? Pierwszą rzeczą, aby odróżnić ogniskowej zapalenie płuc przewlekłe zapalenie oskrzeli, które przejawia się także uporczywy kaszel. Występowanie zapalenia płuc, można się spodziewać, jeśli nie było innego podłoża fever oskrzeli i stan pacjenta pogorszeniu.

Według badania RTG płuc (blackout) ograniczonego należy odróżnić zapalenie oskrzeli (płatowe zapalenie płuc) od gruźlicy i raka płuc. W wzrostu temperatury gruźlicy dla długo, ale nie ma znaczenia, charakteryzują się utratą masy ciała, utrata apetytu, dreszcze i zimne poty w nocy.

Rak płuc ograniczony naciek na prześwietlenia klatki piersiowej może być długi czas jedynym objawem choroby. W niektórych przypadkach może stanowić przewlekły kaszel, odkrztuszanie krwi. Wzrost temperatury w raku płuca jest nieobecny.

SARS

Objawy SARS zależy od konkretnego rodzaju patogenu (Mycoplasma, Chlamydia, Legionella). Mycoplasma oraz Chlamydia pneumonia występuje często u dzieci. Legionella zapalenie płuc u dzieci praktycznie nie istnieje.

Pierwsze objawy zapalenia płuc mykoplazmy i chlamydii jest szorstki gardła, katar (początek choroby przypomina SARS), ból w klatce piersiowej lub plwociny z krwią nie są typowe. Możliwe jest również zwiększenie szyjnych węzłów chłonnych, bóle mięśniowe (bóle), bóle głowy, zapalenia opon mózgowych. Dla Legionella zapalenie płuc charakteryzuje się ostrym atakiem wysoka gorączka, ból w klatce piersiowej, suchy kaszel. Katar i ból gardła w przedniej nieobecny.

Na początku może wystąpić zapalenie płuc Legionella biegunki (biegunka), choroby nerek, wolne tętno, bóle w stawach.

Podczas SARS może być trudne. Możliwe powikłania serca (zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie osierdzia), mózgu (zapalenie opon mózgowych), uszkodzenie nerek.

Diagnoza SARS na podstawie danych z badania klinicznego pacjenta, badanie rentgenowskie płuc, jak również mikrobiologiczne i metody immunologiczne.

Co należy zrobić? W przypadku podejrzenia SARS natychmiast zgłosić się do lekarza. Śmiertelność spowodowana przez SARS mykoplazmy lub Chlamydia wynosi od 2 do 16%, a analiza Legionella płuc 30%.

Jakie choroby należy odróżnić SARS? Po pierwsze, konieczne jest odróżnienie SARS z banalnej SARS, jak również inne rodzaje zapalenia płuc (zapalenie płuc). Objawy tych chorób wspomnianych powyżej.

Share →