Objawy i leczenie fotodermatozę

Objawy i leczenie fotodermatozę

Powołani fotodermatozę (Fotodermatoza) połączone choroby spowodowane zwiększoną wrażliwością na światło słoneczne i promieniowanie UV (solarium).

Są one nazywane przez naukową osutki świetlne.

  • egzogenne (spowodowane przez czynniki zewnętrzne)
  • endogenna (wynikające z przyczyn wewnętrznych).

Egzogenne fotodermatozę i jej leczenie

Przykład tzw egzogennych fotodermatozy łąkowej skóry. Podczas kwitnienia roślin łąkowych (w naszych szerokościach geograficznych są niektóre rodzaje arcydzięgla i barszczu) wydzielają substancję składającą się z furanocou-. Są one złożone na skórze osoby w tych miejscach. Objawy fotodermatozę z dodatkową ekspozycją na promieniowanie UV wrażliwe, które występują w ludzi:

  • zaczerwienienie skóry,
  • pęcherzy,
  •  silne swędzenie,
  • długo pigmentacja zmian skórnych.

W połączeniu z działaniem promieni słonecznych może spowodować takie same zjawiska (np fototoksyczność substancji, olej bergamotka), liczba środków dezynfekujących, leki przeciwcukrzycowe i moczopędne, sulfonamidy. Oprócz podstawowych objawów u osób wrażliwych może obniżać ciśnienie krwi, obserwuje się skurcz oskrzeli i utratę przytomności. U wielu pacjentów pierwszy Znaki fotodermatozę wystąpić w ciągu 18 godzin lub więcej. Istnieje kategoria pacjentów uczulonych odrobić promienie, które przenikają przez zamknięte okna.

Na pokrycie gałęzi, tych ludzi na tyle, aby spędzić kilka godzin w słonecznym pokoju.

Do leczenia egzogennego fotodermatozy  używać preparatów zewnętrznych, które są stosowane bezpośrednio na dotknięte obszary skóry, takie jak betametazon. W niektórych przypadkach, oczywiście krótkoterminowe doustnych glikokortykosteroidów podawanych (prednizolon, deksametazon). Pokazuje spożycie witamin C, E, z grupy B z przepisanych leków przeciwhistaminowych bolesne swędzenie, medycyna ludowa proponuje zastosowanie liście kapusty, cienkie plasterki surowego ziemniaka lub ogórka.

Wewnątrz są leki, które normalizują pracę wątroby, przywrócić normalne metabolizm i regenerację skóry. Rozpoczęty fotodermatozę lub nawrót choroby może powodować wyprysk, i radzenia sobie z nim jest o wiele trudniejsze niż z pokrzywką.

Leczenie endogennego fotodermatozy

Grupa endogennego fotodermatozę to dość rzadkie choroby, czynników sprzyjających w wyglądzie, które są naruszenia systemu odpornościowego organizmu, metabolizmu (zaburzeń metabolicznych). Należą Skóra pergaminowa, porfirię, aestivalis akne, Hydroa vacciniformia, polimorficzny fotodermatoza. Stany te wymagają uwagi, bliskie immunologów dermatologów, alergologów, ponieważ odpowiednie leczenie jest konieczne ustalenie prawdziwej przyczyny, która powoduje zaburzenia w organizmie reakcję na światło słoneczne.

Zapobieganie fotodermatozę to minimum perfumami lub kosmetykami podczas opalania. Stosowane do korpusu tylko przeciwsłonecznej lub lotion o wysokim współczynniku ochrony. Wrażliwy na ludzi słońca pojawiają się lepiej na plaży w szerokim rondem kapelusza, rano i wieczorem.

Share →