Objawy i leczenie nerwicy serca

Objawy i leczenie nerwicy serca

Nerwicy serca — funkcjonalna forma choroby serca. Funkcja serca niezależne, a jego działanie nie jest widoczne w normalnych czynności. Przyczyną nerwicy serca może stać się silny stres emocjonalny lub stres fizyczny, który może prowadzić do zwiększonej aktywności serca.

Przyczyny nerwicy serca

Cardiophobic pierwszy atak często staje się konsekwencją konfliktu i przypływ separacji i rozczarowania, sytuacji samotności i opuszczenia, a także doświadczenie w przypadku śmierci na skutek choroby serca, kogoś z rodziny. Uświadomienie sobie, że śmierć na zawał serca może się zdarzyć w każdej chwili, staje się niepokojące, nawet młodych i zdrowych ludzi. Palenie i nadmierne kawy wzmacnia ten proces.

Jednak czynniki te nie są wystarczające, by uzasadnić wystąpienia nerwicy serca. Rzeczywista okazją może być ostatni cios po długiej chorobie rozwój neurologiczny. Korzenie choroby często w wieku dziecięcym. Ona narażone głównie zepsute, infantylne dzieci, w dużym stopniu zależne od matki, sprzecznych postaw psychologicznych: pragnienie miłości, z jednej strony, a pragnienie niezależności w porywach agresji — z drugiej strony, z jednoczesnym fantazji separacji i przywiązania. Takie urządzenia są bardzo niebezpieczne, gdy rozczarowania, break połączenia, podziału. Kardiofobik często żyją w ciągłym strachu, separacji, nie zdając sobie sprawy, że ją chce, i boi się.

Regularnie w swoich konfliktach życia z najbliższymi.

Objawy nerwicy serca

I bez choroby fizycznej może wystąpić napadowe stany, w których pacjent ma wątpliwości, że serce przestaje działać i śmierci wynika. Na początku objawów ataku, takich jak łagodny kompresji serca, zawroty głowy, nudności, wewnętrzny niepokój. Jednak, często bez prekursorów jest ciężkim ataku: kołatanie serca, że ​​odczuwany w całym organizmie, wysokie ciśnienie krwi, silne poczucie wstydu i ucisk w okolicy serca (ból serca w nerwicy), zawroty głowy, pocenie się, duszność, uczucie omdlenia (ale nie ma żadnej utraty przytomności), drżenie całego ciała i intensywnego strachu — Strach przed samo-zniszczenia i śmierci. Pacjent wydaje się, że w chwili jego serce zatrzymało się i umarł. Będąc w wielkiej agitacji, pacjent może poprosić o pomoc innych.

W przypadku wystąpienia takich atak paniki podczas prowadzenia samochodu, ludzie będą zmuszeni do zatrzymania się uspokoić trochę.

Strach przed śmiercią może być spowodowane nie funkcjonalne zaburzenia serca, a same błędy w funkcjonowaniu serca nie powinny być uznane za bezpośrednie skutki strachu. O wiele ważniejsze jest stworzenie psychosomatycznej połączenia: stan pasją i uczucie serca jest wyrazem strachu — somatopsychic jeden proces. Atak może trwać od piętnaście minut, by dwie godziny. Gdy pacjenci przychodzą do pomocy lub czekał na pomoc, strachu i podniecenia ustępują.

Objawy, które zostały opisane, to przede wszystkim wymaga zdarzenie medyczne nie stosując lek uspokajający. Ataki Cardiophobic wystąpić w szpitalu, gdzie lekarz jest zawsze blisko, o wiele mniej niż na zewnątrz szpitala.

Patofizjologicznym z atakami paniki są simpatiko- zmiany vazalnie; Jednak nie każdy simpatiko- atak vazalny ma objawy cardiophobia. Po pierwszym ataku, fobie rozwijać. Pacjent traci spokój, żyją w ciągłym strachu, w oczekiwaniu na kolejnego ataku, a nawet śmierć, jest przestraszony oczekiwania (lęk przed występowaniem lęku).

Zapewnień lekarzy, wydajność serca jest normalne, i poprzedni atak nie prowadzi do negatywnych konsekwencji, pacjent nie pomaga. Częstotliwość ataków i odstępy między nimi są płynne. W między atakami złego ostrożnie obserwowała pracę serca i monitoruje najmniejsze odchylenie puls. Losowe uderzeń są postrzegane przez nich jako oznaki poważnej choroby z braku możliwości pomyślnego wyniku. Pacjent powinien być dokładnie i inne objawy, a nawet drobne zmiany ich stanu zdrowia. Mężczyzna ma się bardzo ostrożnie, prawie grozi chodzenie, uniknąć jakiegokolwiek stresu, zmartwień i inne trudne sytuacje, aby zapobiec powtórzeniu się ataku (zachowanie odbiegające).

Najczęściej, zamiast strachu przed śmiercią dominuje strach przed strachem, a więc do sytuacji, które wywołują strach.

Ze względu na obawy przed atakiem powtarzania pacjent unika sam. Wiele osób obawia się, że atak będzie znaleźć je wszystkie na raz we śnie, i nie będzie w stanie szybko reagować. Wynikiem jest zaburzenie snu. Inni pacjenci przeciwnie, nie chcę być wśród ludzi — cardiophobia towarzyszy klaustrofobię lub agorafobię.

Strach i lęk prowadzi do unikania zachowań fobii, powoduje poważne uszkodzenie zarówno prywatności i zarządzania wydajnością pacjenta.

Leczenie nerwicy serca

Jak leczyć nerwicę serca? Jeżeli obecność lekarza i jego rozmowy z pacjentem nie prowadzi do poprawy stanu ostrego, przepisane leki uspokajające lub beta-blokery. Podobnie jak w innych pacjentów z nerwic, towarzyszy strach, wielu kardiofobiki próbuje „leczyć” alkoholu, ale nie mają wystarczającego skutku, co jednocześnie wiąże się z ryzykiem uzależnienia od alkoholu.

Początkowe skuteczne środki i środki pomocnicze w ostrych przypadkach może być farmakoterapia.

Ale kluczowe znaczenie w leczeniu nerwicy serca jest psychoterapia. Co więcej, im wcześniej zaczniemy go używać, tym lepiej. Aby wstrzymać dalszy rozwój fobii mogą atakować wczesne badania nad przyczynami i rozwiązywania konfliktów. Spóźniony Zabieg wykonuje się trudniejsze i wymaga dość długiego psychoterapii. Gdy cardiophobia szczególnie pokazane terapii behawioralnej (terapia poznawcza, ekscytujący konfrontacji, wykonywać pewności siebie).

Elementem szkolenia w celu uniknięcia problemów jest to, że opiera się na modelu odczulanie (zmniejszona wrażliwość) na rzecz niektórych sytuacjach życiowych i szkolenia w zakresie zarządzania lęk — w wymuszonym zanurzeniu w sytuacji fobii i powstawania pokonywaniu strategie. W przypadku ciężkich zaburzeń lękowych wymaga leczenia klinicznego za pomocą różnych modeli psychoterapeutyczne.

Share →