Objawy i oznaki zatrucia rtęcią

Objawy i oznaki zatrucia rtęcią

Substancje toksyczne są zawsze negatywnie wpływać na zdrowie człowieka. Nie jest wyjątkiem od ogólnej zasady, a zatrucie parami rtęci. Aby być w stanie udzielić pierwszej pomocy i uniknąć poważnych konsekwencji, że ważne jest, aby wiedzieć istniejące objawy zatrucia rtęcią.

Nadmierne spożycie par rtęci w organizmie człowieka jest niebezpieczne naruszenie jej zdrowego życia. Merkury – bardzo trujący pierwiastek chemiczny. Jeśli mówimy o krajowym zatrucie parami rtęci. należy zauważyć, że następuje poprzez wdychanie rozbił termometr, barometr, lamp rtęciowych. W tych przypadkach, niebezpieczne ciekły metal ma postać małych kulek.

Pierwsze na każdej powierzchni, oni zaczynają parować.

Również może być zatrute rtęcią w zakładach przemysłowych w związku z czujników, uszkodzeń pomp rtęci, urządzeń elektrycznych. Przewlekłe zatrucie występuje przez wdychanie oparów rtęci w źle wietrzonym pomieszczeniu lub po spożyciu posiłku. Rtęć gromadzi się w organizmie i jest bardzo mała ze względu jest on wyświetlany. Rtęć może być zatrucie ostre lub przewlekłe.

W tym przypadku, przewlekła forma jest podzielony na funkcjonalne, psychoorganiczny etapie i toksycznych entselopatiyu.

Wysokie stężenie pary rtęci w powietrzu powoduje ostre zatrucie. Dzieje się tak najczęściej w sytuacjach awaryjnych w miejscu pracy, gdy rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa. Objawy ostrego zatrucia manifestują się 08:00, czasami w nocy.

Nie ma metaliczny smak w ustach, świeci górnych dróg oddechowych, osoba doświadcza uczucie przypominające objawy zapalenia oskrzeli, nieżyt nosa, zapalenie tchawicy. W niektórych przypadkach, są zaburzenia układu nerwowego, a później połączone poważne zmiany jelita, nerki. W tym przypadku, niewydolność nerek może prowadzić do śmierci w pierwszych dniach po zatruciu.

Jeśli ofiara była łagodna stopień zatrucia, to nie ma następujące objawy: ślinotok, nudności, osłabienie, utrata apetytu. Gdy ta operacja jest utrzymana. O średnim stopniu zatrucia osoba doświadcza nieprzyjemnego odruchy wymiotne, tępy ból w nadbrzuszu, biegunka.

Objawy i oznaki zatrucia rtęcią z ciężką skurcze charakteryzuje się ostrym bólem w jamie brzusznej, wymawiane przez ból w nerkach i wątrobie, powtarzające się wymioty.

Przewlekłe zatrucie pary rtęci nazywa zatrucie rtęcią. Przede wszystkim jest to poważne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego. Gdy funkcjonalne etap zatrucia obserwowano zaburzenia neurologiczne, zmęczenie, temperament, ekstremalne drażliwość, bezsenność, koszmary i marzenia z.

Pokazano także objawy tachykardia, pocenie się, nadciśnienie tętnicze, często powiększonej tarczycy.

Jeśli jest progresja zatrucia rtęcią, niebezpieczny proces może pójść do psychoorganiczny etapie. W tym przypadku, małe intensywne wstrząsanie (drżenie), palce u rąk i nóg, na całym ciele. Disturbed chodu ofiarą staje się niewyraźna mowa, zmiany pisma.

Ta sytuacja jest bardzo przypomina drżącym porażeniem dziecięcym i zmiany psychiczne występowały mogą się utrwalić.

Wreszcie, charakterystyczne objawy toksycznego gąbczastej, co jest niezwykle rzadkie, jest poważnym naruszeniem umysłu, silnego choroby przyzębia, zapalenie wielonerwowe, hiperkinezą – wielkie drżenie kończyn.

Gdy zatrucie rtęcią należy wezwać pogotowie ratunkowe. Jedyne, co można zrobić przed przybyciem lekarzy – aby spróbować dać wiele do wypicia mleka. Następnie trzeba sztucznie wywoływać wymiotów. Leczenie pacjentów przeprowadza się w szpitalu. Typowo, w początkowych etapach zatrucia przez dożylne wstrzyknięcie 40% roztworu glukozy z kwasem askorbinowym, glukonian wapnia domięśniowej.

Silnych formy zatrucia, z użyciem 5% roztworu unitiola wstrzyknięciu.

Zatrucie oparami rtęci są bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi, nie polegać na własnej wiedzy, wymaga kwalifikowanej pomocy medycznej i maksymalną uwagę na ofiary. Uważaj na siebie!

Share →