Objawy napięcia przedmiesiączkowego - PMS

Objawy napięcia przedmiesiączkowego – PMS

PMS – jak często słyszymy ten skrót! Rozszyfrowanie jest prosta – tak w formie skróconej nazwie zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego jest kombinacja objawów fizycznych i psychicznych oraz zachowań związanych z żeńskich narządów płciowych i cyklu menstruacyjnego.

Większość kobiet na całym świecie dotkniętych zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Według danych dostarczonych przez lekarzy i 85% kobiet doświadcza różnych objawów choroby. W tym przypadku, należy niezwłocznie wyjaśnić: większość objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego dostarczyć pewien dyskomfort, a tylko 5% przypadków wymaga interwencji medycznej.

Jeśli przyjrzeć się bliżej, można zauważyć, że czas PMS i zespół napięcia przedmiesiączkowego są powszechnie stosowane w wielu różnych kontekstach.

Kiedy kobiety mówią, PMS, do którego się odnosimy stosunkowo małych wyświetlaczy, takich jak ból sutków.

Termin „zespół napięcia przedmiesiączkowego” można zazwyczaj usłyszeć od lekarzy, szuka przyczyn poważnego bólu. Ważne jest, aby zrozumieć, że w przeciwieństwie do, na przykład, zespół przewlekłego zmęczenia, zespołu napięcia przedmiesiączkowego wskazano w międzynarodową klasyfikacją chorób. To naprawdę poważny stan, aby poradzić sobie z tym, bez opieki medycznej nie zawsze uzyskuje.

Ekspresja zespołu napięcia przedmiesiączkowego zmienia się wraz z wiekiem. W młodym wieku, jest silniejszy, w terminie ich wymagalności, objawy mogą rozwijać się i znikają po porodzie. To wszystko zależy od osoby i każdy przypadek jest naprawdę wyjątkowa. Jednakże, istnieją wspólne cechy – nasilenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego stopniowo maleje, gdy zbliża menopauzy, a jej początek w ogóle przychodzi do niczego.

Jest to związane z zanikiem miesiączki, który wyzwala kaskadę nieprzyjemne doznania.

Możesz kontrolować zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Zdecydowanie nie. Do tej pory nie jest zrozumienie mechanizmów jej rozwoju, czynników ryzyka, zapobiegania i leczenia. Cała ta wiedza jest łatwo dostępne i przedstawiane język zrozumiały. Niektóre z nich są zbierane do recenzji na tej stronie. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zespołu napięcia przedmiesiączkowego?

Trafiłeś w odpowiednie miejsce!

Na placu budowy jest inspirowany informacji na spravzdrav.ru – szczegółowy artykuł na temat zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

Powiązane artykuły:

PMS u kobiet można obserwować od początku pierwszego okresu. W tym okresie w młodym ciele szalejącej burzy hormonalnej całego.

  • Co to jest zespół napięcia przedmiesiączkowego? Rzeczywiście, nie jest jasne, kiedy możemy mówić o PMS u kobiet jako chorobę, a kiedy – jako osobliwości psychologicznych reakcji na bodźce zewnętrzne.

    Teoria PMS u mężczyzn był całkiem modne w określonym czasie. Głównymi powodami były obecność okresach pokłonu, drażliwość, wybuchy gniewu i innych objawów typowych dla zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

  • Share →