Objawy przewlekłego zapalenia migdałków

Objawy przewlekłego zapalenia migdałków

Przewlekłe zapalenie migdałków – przewlekły proces zapalny, wpływając migdałków. Zaostrzenie choroby może rozwinąć się w wyniku wystawienia na pewnych niekorzystnych czynników, takich jak hipotermia, zimnych napojów i żywności, jak również zmniejszenie reakcji immunologicznych lub alergicznych.

Objawy przewlekłego zapalenia migdałków

Opisujemy najbardziej typowe objawy przewlekłego zapalenia migdałków. Pacjenci zwykle odczuwają ból w gardle, gorzej, gdy połykania, po nocy snu, przyjmującego zimne napoje czy jedzenie. Często pacjenci skarżą się na uczucie ciała obcego w gardle.

W większości przypadków zaostrzenia przewlekłego zapalenia migdałków towarzyszy pharyngolaryngitis wtórnego (tonzilogennogo). W takich przypadkach, są skargi czując ból gardła, kaszel. Pacjenci, u których zespół odurzenia, ma swoje własne cechy. Charakteryzuje się złe samopoczucie, zmęczenie, drażliwość, nadmierne pocenie się.

Pacjenci skarżą się na zwykłe bóle głowy, gorączka wieczorem nie jest wyższa niż 38 ° C, może powodować dyskomfort w sercu (kołatanie serca, uczucie zakłóceń w sercu), duszność. Te objawy przewlekłego zapalenia migdałków często przeszkadza pacjentom znacznie więcej niż lokalne przejawy procesu zapalnego.

Diagnostyka

Zazwyczaj rozpoznanie przewlekłego zapalenia migdałków nie jest trudne u lekarza. Rozpoznanie opiera się na dolegliwości pacjenta, wywiadu i badania choroby gardła. Wiarygodne dowody przewlekłego zapalenia migdałków, wykryte w trakcie kontroli: pogrubienie i przekrwienie łuków Palatynie, nagromadzenie ropy luki migdałków, torbiele ropne migdałki lub ropnie małe, rozszerzenia i tkliwość węzłów chłonnych najbliżej migdałków.

Leczenie

Taktyka leczenia przewlekłego zapalenia migdałków, zależy od przebiegu klinicznego choroby (remisji) i zaostrzeń.

Miejscowe leczenie zapalenia migdałków, niezależnie od etapu procesu zawiera:

 1. Przemywanie luki migdałków w celu usunięcia ropa i płukania jamy ustnej i gardła, miedź-srebrny lub roztwór soli fizjologicznej z dodatkiem środków antyseptycznych (miramistin, hlorgesksidin). Przebieg leczenia jest nie mniejsza niż 10-15 sesji.
 2. Lokalna administracja antybiotyki antyseptyczne i antybiotyków w terapii migdałków.
 3. Zastosowanie środków antyseptycznych w postaci kropli i pastylki do ssania (septolete, Grammidin, neoangin).
 4. Korzystanie lokalnych immunomodulatory (ribomunil, IRS-19).
 5. Urządzenie do obróbki „Tonizlor”, które mogą być wykonywane w poradni, a do domu, zwiększa skuteczność leczenia migdałków kilka razy. Urządzenie pozwala na łączenie leczenia ultradźwiękowy do dotkniętych migdałków tkanki z aspiracji treści swoich braków i nawadniania z antyseptyczne rozwiązań. Kuracja składa się z 5 procedur wykonywanych w ciągu dnia.
 6. Fizjoterapia: magnetoterapia, laseroterapia, elektroforezy na terenie węzłów chłonnych, które są regionalne do migdałków.
 7. Rekultywacja ust, nosa i zatok przynosowych.

Medycyna ogólna

 1. Terapia antybiotykami jest przewidziane tylko do leczenia ostrej choroby. Wybór schematu leczenia antybiotykami i dawkowania mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarza. Niewłaściwy wybór antybiotyku przyczyni się do powstania opornych mikroflory do innych antybiotyków, co utrudnia dalsze wybór lechenie.Preparatami dziś są antybiotyki (penicyliny półsyntetyczne o szerokim spektrum), grupy cefalosporyn i makrolidów. Czas trwania leczenia przeciwbakteryjnego waha się od 5 dni do 2 tygodni.

  Należy zwrócić uwagę, że leczenie antybiotykami powinny być połączone z zapobieganiem dysbioza. Polecamy eubiotics dolotowe (Linex, Atsipol, bifidumbakterin).

 2. Potrzebna jest terapia immunostymulujące, tak jak w leczeniu zaostrzeń i przewlekłym przebiegiem choroby. Być może użycie naturalnych, homeopatycznych i farmaceutycznych immunologiczne. Zaleca się również witaminy i podawanie leków zawierających przeciwutleniacze.

Chirurgia (wycięcie migdałków)

Do zabiegu usunięcia migdałków powinno być jasno uzasadnione wskazania:

 1. Okolomindalikovoy pojawienie lub zagardłowych ropień jest bezwzględnym wskazaniem do zabiegu usunięcia migdałków, ponieważ powikłania mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się proces ropny w jamie klatki piersiowej.
 2. Choroby zakaźne, toksyczne lub alergiczne towarzyszy przewlekłym zapaleniu migdałków. W przypadkach, gdy związek jest przewlekłe zapalenie migdałków znalezionych z nadejściem bólu serca, zapalenie stawów, choroby nerek, lekarz może stwierdzić, że potrzeby operacji.
 3. Brak wpływu konserwatywnych metod leczenia, gdy nasilenie występuje więcej niż 3 razy w roku, lekarz może zalecić pacjentowi w celu usunięcia migdałków.

Opinie o wycięcie migdałków chirurgii lekarzy podzielone. Z jednej strony, po usunięciu migdałków, które są stałe ostrości infekcji, zmniejsza częstość występowania choroby w gardle. Z drugiej strony, w czasie operacji usuwa pewną ilość tkanek, które realizują funkcję ochronną, a może to prowadzić do częstszych ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli lub płuc).

Share →