Objawy reumatyzmu Diagnozowanie

Objawy reumatyzmu Diagnozowanie

Reumatyzm – jest chorobą ogólnoustrojową, która powoduje zapalenie tkanki łącznej, zwłaszcza wpływ na serce. W rozwoju tej choroby jest podany na znaczenie takich infekcji jak – beta-hemolizujące paciorkowce.

Kliniczne objawy choroby reumatycznej

Choroba reumatyczna serca może wystąpić w okresie dojrzewania 1-2 tygodnie po przejściu zakażenia lub nosogardzieli ciężkiej hipotermii. Pokonać obiekt ma wszystkie wyściółki serca, ale większość z wsierdzia i mięśnia sercowego. Objawy choroby reumatycznej serca może być pierwszo- lub odwrotny (jeśli istnieje wada serca). W przypadku takich chorób jak zapalenie mięśnia sercowego charakteryzuje bradykardii lub częstoskurcz, niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca. Zmiany obserwowane w badaniu EKG. Gdy wpływ wsierdzia objawy choroby serca, wydaje się związane z hałasem choroby w punkty zastawek serca słuchu.

Najczęściej dotyczy zastawkę mitralną.

Reumatyzm zapalenie osierdzia można osłuchać w postaci hałasu osierdzia tarcia. W niektórych przypadkach, pierwotne zapalenie serca może przebiegać bezobjawowo, a występuje tylko po tym, jak uformowany wady serca. Breakout choroba reumatyczna serca może objawiać się ekstrasystolia rytmu serca (migotanie przedsionków), wzmocnienie lub kolejnym, rozwoju niewydolności serca u pacjentów cierpiących na choroby serca.

W niektórych przypadkach pacjenci 1-2 tygodnie po transferze anginy mogą zapaleniu stawów dużych stawów kończyn skarżą się na silny ból w rejonie stawów, ich zaczerwienienie i obrzęk, jest miejscowy silny i możliwy wzrost temperatury ciała do 38 stopni lub więcej, pocenie się, osłabienie i utrata apetytu. Może pojawić się rumień guzkowy (wysypka na ciele i kończyn). W ciągu kilku dni zespół stawowy zwykle pozostaje niezauważone.

Później, nie są małe bóle stawów zmiennością. W przypadku choroby reumatyczne mogą występować pewne uszkodzenia układu nerwowego (pląsawica), zapalenie nerek, reumatoidalne zapalenie opłucnej, choroby oczu, płuc.

Reumatyzmu można scharakteryzować przez zmianę fazy aktywnej fazy o nieaktywnym. Nawroty są stałe, które objawiają się w postaci niewydolności serca. Często możliwe ukryte przejście z umiarkowanie ciężkich objawów i wyników badań laboratoryjnych.

Konieczne jest ustalenie przyczyn, diagnoza choroby i wyodrębniono z reumatoidalnego zapalenia stawów.

Diagnoza reumatyzm

Objawy gorączki reumatycznej mogą wystąpić 1-2 tygodnie po przejściu infekcji jamy nosowo-gardłowej. Aby ułatwić kryteria diagnostyczne stosowane Jones, które są podzielone na małe i duże. Przez „duże” kryteria choroby obejmują:

  • zapalenie stawów
  • zapalenie serca
  • rumień guzkowy
  • pląsawica
  • guzki podskórne

Przez „małych” – bóle stawów, gorączka, zwiększone OB, wykrywanie białka C-reaktywnego, historia choroby reumatycznej jest obecny. Rozpoznanie choroby reumatycznej jest oparta na określeniu wysokie prawdopodobieństwo – to dwa z „dużych” kryteriów lub jeden z „wielkim” i dwa „małe”.

Leczenie gorączki reumatycznej:

Traktowanie w aktywnej fazie choroby prowadzi się w środowisku szpitalnym. Rozpocząć leczenie choroby reumatycznej leków przeciwzapalnych (Voltaren, Brufen aspiryna et al.). Jeśli działalność jest silnie zaznaczona, ewentualnie glikokortykosteroidy.

Leczenie stosuje się w trzech etapach:

  • Etap 1 – długotrwałe leczenie w szpitalu w ciągu 4-6 tygodni
  • Drugi etap – po uzdrowiskowego leczenia szpitalnego
  • Trzeci etap nadzoru w klinice i aktywnego leku.

Leczenie reumatyzmu. jeśli to możliwe, powinny być wcześnie. W aktywnej fazie choroby, pacjent powinien być hospitalizowany zawsze, jeśli nie jest to możliwe, z jakiegokolwiek powodu, to pacjenta w domu musi spełniać resztą złoża.

Leczenie i diagnostyka musi wyznaczyć lekarza reumatologa, a na początkowym etapie choroby jest lepiej wykluczyć samoleczenie. Dostęp do reumatologa lekarza jest warunkiem szybkiego powrotu do zdrowia w przyszłości pomoże uniknąć wszelkich komplikacji.

Oferta patrz pouczające filmy:

Share →