Objawy udaru mózgu i pierwsza pomoc. Jest to ważne

Objawy udaru mózgu i pierwsza pomoc. Jest to ważne

Zniewaga — straszne słowo. Ta choroba naczyń niesie ogromną liczbę życiu każdego roku. Intrigue skok jest to, że to szybko i może, w przeciwieństwie do szybkiej rozwijania i doprowadzić do śmierci w ciągu pierwszych kilku godzin.

W 10-13% przypadków udaru mózgu wpływa na młodych ludzi.

Jak go rozpoznać i co można zrobić przed przybyciem lekarza?

Stroke zwany ukrwienia mózgu, co nieuchronnie prowadzi do śmierci komórek mózgowych. Odróżnić krwotoczny i udary niedokrwienne. Udar krwotoczny występuje w wyniku krwotoku mózgu i krwotoku podpajęczynówkowym (krwawienie do przestrzeni między pajęczynówki a Pajęczynówka). Udar niedokrwienny mózgu dzieje się zwykle z powodu zablokowania, a tym samym — przerwanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych odżywiających mózg.

Przyczyną może być skrzep krwi, pęcherzyk powietrza lub tłuszczu akcji, która spadła do krwiobiegu i zablokować go. Niedokrwiennych udarów mózgu są główną formą udaru mózgu i stanowią ponad 80% wszystkich rodzajów udaru mózgu.

Chociaż udar mózgu uważa się za naród katastrofy po 45-50 lat, a to ma wpływ na młodych ludzi (w niektórych przypadkach — młodzież w wieku poniżej 18 lat). Młodzi dorośli tworzą 10-13% całkowitej liczby osób dotkniętych udarem. U mężczyzn w wieku 40 lat — 60 lat udar występuje dwa razy częściej niż kobiety. 60 lat, obraz zmienia się: kobiety po menopauzie, hospitalizowane z tej diagnozy są znacznie bardziej narażone rovesnikov- mężczyźni.

Prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań u kobiet w tej grupie wiekowej jest dwukrotnie wyższa.

Atak skok może się zdarzyć, wydaje się, dosłownie "na równinie" — przyczyny, które prowadzą do tego, niewidoczne dla oka. Aktywne leczenie należy rozpocząć w ciągu pierwszych 3 — 08:00 od wystąpienia udaru — późniejsze szanse na powrót człowieka do pełni życia drastycznie zmniejszona. Odmowa pacjenta do szpitala, i mam nadzieję, że "sam rozwiązać"Jest równoznaczne z podpisaniem wyroku śmierci.

Jak można rozpoznać udar mózgu? Cheerleaders powinna sytuacja, gdzie blisko gwałtownie blada lub zaczerwieniona dół, potyka się znikąd, skarży się na silne i nagłe bóle głowy, nie rozumie mowy skierowanej do niego i on nie może mówić, zacina. Lekarze powinni studiować prostą frazę pamiętać objawy udaru mózgu: "przemówienie — twarz — ręka " (W miejsce "siła robocza" może być podstawiona "noga"). Oznacza to, że jeśli dana osoba nagle zakłócona mowy ani zrozumienia, wykrzywioną twarz, osłabione lub nie rusza ręki (stopy) — są to objawy udaru mózgu.

Kiedy widzisz, nawet jeden z tych objawów, należy natychmiast spowodować "szybko",

Bardziej szczegółowa lista objawów udaru mózgu:

— Nagłe osłabienie lub drętwienie twarzy, ręki lub nogi. Zazwyczaj te zaburzenia w skoku asymetrycznym — skupić się na jednej połowie korpusu. Ponieważ każdej półkuli mózgu jest odpowiedzialny za przeciwnej stronie ciała, niszcząc jeden z nich jest naruszenie "kontrolowanych" Ręka: prawa półkula — lewa ręka, noga, lub połowa twarzy, półkula lewa — po prawej stronie ciała.

— Nagłe zaburzenia widzenia w jednym lub obu oczach, niewyraźne, podwójne widzenie.

— Trudności językowe lub rozumienie prostych zdań.

— Zawroty głowy, utrata równowagi lub koordynacji. Mężczyzna potknął się na niebiesko, zaczął się rozłożyć, spadek — zwłaszcza w połączeniu z innymi objawami, takimi jak zaburzenia mowy, podwójne widzenie, drętwienie lub osłabienia.

— Nagły silny ból głowy.

— Autonomiczne objawy udaru — gorączka, towarzyszy pocenie, kołatanie serca, suchość w ustach.

— Utrata przytomności. Twarz pacjenta staje się fioletowo-czerwony impuls napięta i powolny, głęboki oddech, częste, często świszczący oddech, temperatura rośnie, źrenice nie reagują na światło. Często natychmiast się paraliż kończyn, asymetrii twarzy.

Jednocześnie sparaliżowane strona jest zawsze przeciwny do zmiany w mózgu.

Prosty test udaru. Pamiętaj, aby poprosić ukochaną osobą do wykonywania tych prostych zadań, jeśli masz najmniejszego podejrzenia udaru mózgu:

— Poproś osobę do uśmiechu. Ofiarą udaru mózgu lub nie może tego zrobić, albo wargi zakręcony na bok.

— zapytaj wypowiedzieć proste zdanie jak "Dziś deszcz", Mężczyzna uderzony przez udar, nie można wymawiać słowa wyraźnie.

— zapytał podnieść obie ręce. Jeśli Twoi jeden skok, nie może on podnieść ręce, lub być w stanie zrobić tylko częściowo.

— poprosić go, aby trzymać się w język. Gdy skręcone zwrócone w stronę — jest również oznaką porażki jednej z półkul mózgu.

— poprosić pacjenta, aby pochylić głowę do przodu i naciśnij podbródek do klatki piersiowej. Jeśli osoba, miał wylew, wykonanie tego ruchu spowoduje mu trudności.

Jeśli dana osoba ma trudności z co najmniej jednym z tych zadań — natychmiast wezwać "szybko",

Co można zrobić przed przybyciem lekarza:

— Uspokoić pacjenta i uspokoić się, na ile to możliwe.

— Połóż pacjenta, unikając gwałtownych ruchów, lepiej jest głowa odwróciła się na bok. Upewnij się, obróć głowę w bok, jeśli ofiara zaczęła wymioty. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zadławienia wymiotować.

— Otwarte — Podłogi powinny być świeże powietrze.

— Zmierz ciśnienie. Jeśli pacjent ma wysokie ciśnienie krwi lub przełom nadciśnieniowy, możemy wziąć jedną tabletkę captopril (CAPOTEN) lub corinfar. W żadnym wypadku nie należy próbować drastycznie zmniejszyć ciśnienie optymalnie — spadek o 10 — 15 mm Hg. Art. od oryginału.

— Możesz dać pigułki lub glicyny nootropil. Jeżeli pacjent jest nieprzytomny, leki te mogą być rozpuszczone w wodzie i kroplówki do pipety ustami.

— Wstęp shpy, papawerynę i inne leki rozszerzające naczynia w skoku przeciwwskazane.

Zobacz także:

Zniewaga. Medycyna osiągnięć – parry

Zapobiec zniewaga. lub niemożliwe

Zniewaga dziedziczny

Zniewaga. jak odwrócić cios? – Pierwsza pomoc

Share →