Objawy zapalenia pęcherza

Objawy zapalenia pęcherza

Zapalenie pęcherza – jest zapalenie pęcherza moczowego. Choroba występuje częściej u kobiet (do 60-70% płci pięknej), ale mężczyźni również cierpią z niego.

Jeśli występują również zaostrzenie często staje się przewlekłe choroby, co w konsekwencji prowadzi do zakłóceń w tkance pęcherza obróbce z trudnością i może stać się przyczyną innych chorób. Jednak zapalenie pęcherza może rozpoznać, zanim stanie się niebezpieczne dla zdrowia.

Sposób określania obecności pęcherza

Można to zrobić bez kompleksowych badań powinien płacić tylko uwagę na stan swojego ciała i jego uczuć. Objawy zapalenia pęcherza mogą być następujące:

 • częste oddawanie moczu (to znaczy więcej zasad około 4 razy na dobę);
 • oddawanie moczu, czego wynikiem jest małe ilości uwolnionej cieczy;
 • bolesne oddawanie moczu;
 • trudności w oddawaniu moczu;
 • niekontrolowane oddawanie moczu, szczególnie w nocy lub wcześnie rano;
 • problem w pachwinie, który jest trudny do opisania, jak nic;
 • redukcja cewki moczowej (cewka moczowa);
 • wysoka temperatura ciała (opcjonalnie objawem zapalenia pęcherza moczowego);
 • nieprzyjemny zapach moczu lub zmianę zapachu;
 • pochmurno moczu kolor, kolor może być zmieniony (z wyjątkiem kiedy pić moczu produkty barwiące, takie jak buraki);
 • Pojawienie się krople krwi po oddaniu moczu;
 • ropna wydzielina z cewki moczowej;
 • bóle bóle brzucha;
 • bóle, szczególnie w okolicy lędźwiowej;
 • stan nerwowy.

Ostatnie pięć objawy zapalenia pęcherza są opcjonalne, ale jest to możliwe, a ich obecność, wraz z innymi (bolesne oddawanie moczu, itp), dowodzi tylko, że masz chorobę. Jeśli zauważysz, przynajmniej część objawów zapalenia pęcherza z listy, to jest czas, aby w trybie pilnym zająć się tym samemu lub skonsultować się z lekarzem, inaczej choroba będzie się rozwijać, wpływając na stan emocjonalny, do prywatności, do pracy, i tak dalej.

Zapalenie pęcherza moczowego jest podzielona na dwie grupy – ostry i przewlekłe. Ostre zapalenie pęcherza moczowego zaczyna się nagle, po hipotermii lub narażenia innych wyzwalaczy. W tej postaci zapalenia pęcherza występuje tylko zapalenie błony śluzowej pęcherza moczowego.

Główne objawy ostrego zapalenia pęcherza moczowego jest tak częste oddawanie moczu, bolesne oddawanie moczu, ból podbrzusza i obecność ropy w moczu. Ból podczas oddawania moczu może być bardzo intensywne, które są wzmacniane i trwałe.

Czasami, gdy pacjenci nie mogą trzymać moczu, zwłaszcza dzieci. W niektórych przypadkach, do ustąpienia objawów zapalenia pęcherza 2-3 dni bez leczenia. Jednak najbardziej ostre zapalenie pęcherza moczowego trwa 6-8 dni, nawet jeśli leczenie rozpoczyna się w czasie.

Jeśli choroba jest jeszcze dłuższy, oznacza to, że nie jest jeszcze pewne (np gruczolaka prostaty u mężczyzn).

Rozwija się przewlekłe zapalenie pęcherza z powodu niewłaściwego leczenia ostrego zapalenia pęcherza moczowego, co wpływa nie tylko na błony śluzowej, ale również całą ścianę pęcherza. Główne objawy przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego są takie same, jak toksyczność, ale wydaje się słabsza. Przewlekłe zapalenie pęcherza następuje w sposób ciągły ze stałą obecność oznak choroby i może okresowo eskalacji i ustępują.

Przyczyny zapalenia pęcherza moczowego jest wiele: na przykład, w odpowiednim czasie, nie znaleziono choroby przenoszone drogą płciową. tajne i jawne patogeny, jak również istniejące bakterie w organizmie. Ponadto, zapalenie pęcherza może powodować przewlekłe lub inne choroby: ból gardła, zapalenie migdałków, ubytków zębów, odmiedniczkowe zapalenie nerek, otarcia dysbioza pochwy i jelita. Istnieją czynniki wytrącające, których obecność zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia pęcherza: pikantne jedzenie, urazy, zła higiena intymna, hipotermia, osłabiona odporność, zastój (stałego pobytu w pozycji siedzącej), chorób dziedzicznych.

Jeśli znajdziesz się w innych podobnych objawów (bolesne oddawanie moczu, częste oddawanie moczu, itp), powinny podjąć natychmiastowe kroki, aby pozbyć się choroby: należy udać się do lekarza, który dostarczy dokładnej diagnozy i właściwego leczenia zapalenie pęcherza moczowego doradztwo.

Proszę nie samoleczenia!

Pamiętaj, aby określić prawidłową diagnozę i przepisać leczenie może tylko lekarz

Share →