Objawy zapalenia pęcherza moczowego Leczenie

Objawy zapalenia pęcherza moczowego Leczenie

Objawy zapalenia pęcherza moczowego Leczenie

Jeśli odczuwasz dyskomfort w cewce moczowej, towarzyszy ból, warto pomyśleć o pochodzeniu zapalenie pęcherza. Bardziej skłonni zapalenie pęcherza piękna połowa ludzkości – dziewcząt i kobiet. To z powodu anatomicznej budowy ciała, ponieważ ich cewki jest o wiele krótsza i infekcja może przejść od odbytu.

Czynniki ryzyka rozwoju zapalenia pęcherza jest niedobór witaminy, zmęczenie, hipotermia, chorób współistniejących (np, cukrzyca, przewlekłe infekcje).

Generalnie, zapalenie pęcherza moczowego jest zapalenie błony śluzowej pęcherza moczowego i często zachodzi równolegle z zapalenia cewki moczowej (zapalenie cewki moczowej). Aby ustalić dokładnych przyczyn tej choroby, diagnoza, specjalista wymaga badanie moczu pomoże ustalić czynnik wywołujący zapalenie pęcherza i ustalenia dalszego sposobu leczenia. W przewlekłym przebiegiem choroby, powierzchnia wewnętrzna pęcherza wizyty cystoskop i tym samym ustala się stopień uszkodzenia procesów ściany pęcherza moczowego.

Zazwyczaj przyczyną zapalenia pęcherza moczowego są bakterie (najczęściej – E. coli), dostał przez cewkę moczową do pęcherza. To również może być inne zakażenia grzybicze -, pasożytnicze, wirusowe. Izolowane i druga przyczyna zapalenia pęcherza – zapalenie dróg kanału poprzez stosunek seksualny. Dzieje się tak po otwarciu kanału długotrwałe tarcie oddawania moczu.

Najczęściej objawy pojawiają się w pierwszej 12:00.

Objawy i oznaki zapalenia pęcherza

Również oznaki zapalenia pęcherza moczowego może być spowodowane przez różne bodźce. Na przykład, niektórzy ludzie są uczuleni na mydła perfum, dezodorantów kolorowego papieru i pochwy. Leki przeciwnowotworowe i takie stosowane w chemioterapii, powodując zapalenie pęcherza.

Czasami zapalenie pęcherza chorych i dzieci. Czasami, z powodu nieprawidłowości anatomicznych, a w tym przypadku dziecko jest koniecznością, bez przerwy, specjalista kontroli. Osób starszych i niepełnosprawnych ludzi, którzy mają problemy z mobilnością, cierpiący na zapalenie pęcherza moczowego z powodu rzadkiego oddawania moczu lub niepełnego opróżnienia pęcherza. W bardzo rzadkich przypadkach może powodować zapalenie pęcherza guzów.

Objawy zapalenia pęcherza moczowego dość bolesne i częste oddawanie moczu. Charakter jego spalania, a mocz ma silny zapach, mętny i wyróżnia się krew. U ludzi jest noc i pragnienia tego, co nazywa się określenie „moczenie nocne”.

Oczywiście, z tym ogólny stan się pogarsza, a osoba może doświadczyć uporczywy ból w dolnej części pleców, nudności wymioty, dreszcze. Manifestacja zapalenie pęcherza moczowego u dzieci i osób w podeszłym wieku nie są tak oczywiste. I jedyne objawy mogą być bóle brzucha, nudności i gorączka.

Gdy zobaczysz te objawy powinien natychmiast udać się do lekarza: długi czas trwania objawów zapalenia pęcherza moczowego, gorączka, krew w moczu, ból w dolnej części pleców. Bardzo niebezpieczne zapalenie pęcherza moczowego u kobiet w ciąży i dzieci, jak rozprzestrzenia się infekcja szybko na nerki. Konsekwencje będą zakaźną chorobę nerek i zapalenie pęcherza moczowego kobiet w ciąży – ryzyko porodu przed 37 tygodniem ciąży, lub z niewielką wagą (kg menshe2,5).

Od zapobiegania być pusty pęcherz jeśli potrzebne, aby uniknąć zastoju moczu. Ponadto należy pić co najmniej 8 szklanek płynów w ciągu dnia. Higiena osobista – nie została odwołana, a trzeba myć co najmniej raz dziennie. Wolę bawełnianą bieliznę i nie nosić spodnie, obcisłe i zakłócają przepływ krwi. Jeśli często nawracające zapalenie pęcherza moczowego należy wymienić kąpieli prysznic. I jeszcze jedno zalecenie – po każdym akcie seksualnym powinny być realizowane oddawanie moczu.

W tym przypadku, bakterie, które mogą być wprowadzane do otworu cewki moczowej, zostanie zmyta do fazę w przebiegu propagacji.

Leczenie zapalenia pęcherza

Leczenie zapalenia pęcherza powinny być kompleksowe i obejmować antybiotyki, leki przeciwskurczowe, urosepticheskie. Mianowany obowiązkową dietę, która wyklucza potraw ostrych i słonych, picia napojów alkoholowych. Zaleca się pić dużo płynów, stosując różne mikstury z ziół, ma działanie moczopędne. Aby zmniejszyć ból, można użyć poduszki na brzuchu.

Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi pożądanego rezultatu, może wymagać bardziej radykalne leczenie zapalenia pęcherza.

Również ci, którzy są często źle zapalenie pęcherza moczowego i nie wie, co zrobić, może te Lecznicze Klocki są bardzo przydatne, ale zazwyczaj się problematyczne, zwłaszcza nie są fałszywe.

Myślę, że po przeczytaniu tego artykułu (leczenia objawy zapalenie pęcherza moczowego), stało się dla was jasne, że należy niezwłocznie leczyć zapalenie pęcherza moczowego, aby uniknąć poważnych konsekwencji. W związku z tym, czy jest jakiś dyskomfort podczas oddawania moczu, skonsultować się ze specjalistą.

Jak w przypadku każdej choroby, to zawsze jest zapobieganie, należy zawsze pamiętać, że lepiej jest zapobiegać, niż spędzić do walki już po opracowaniu choroby. Cóż, przynajmniej tak w odpowiednim czasie, należy zasięgnąć pomocy lekarskiej.

Zapobieganie zapalenie pęcherza

Są to najbardziej podstawowe zasady zapobiegania zapaleniu pęcherza, zgodnie z którym nie dają wygląd i rozwój zapalenia pęcherza.

 • Przede wszystkim, należy unikać hipotermii. W zimne dni, spróbuj nosić ciepłe ubrania (bielizna, skarpety i rajstopy) i nie cienkie dżinsy i mini spódniczki, tym bardziej otworzyć okolicy lędźwiowej.

  Nie siedź na zimno i nie iść bez kapelusza.

 • Odrzucić rajstopy wyszczuplające, zbyt wąskie spódnice i spodnie – w skrócie, wszystko, co może prowadzić do zmniejszenia przepływu krwi w okolicy miednicy.
 • Higiena osobista (często zmieniać koncert-y klocki podczas miesiączki, po skorzystaniu z toalety do wycierania „od przodu do tyłu”, itp) Spójrzcie na zdjęcie i będzie zrozumieć, dlaczego jest to konieczne ..

 • Optymalne płyn do picia.
 • Nie należy tolerować, jeśli chcesz skorzystać z toalety.
 •  Spróbuj oddawania moczu przed i po stosunku.
 • Oczywiście, aktywny tryb życia, jeśli masz siedzący tryb pracy odbywa okresowo gimnastyka.
 • Wzmocnić swój układ odpornościowy i nie pozwól rozwinąć zespół przewlekłego zmęczenia.

W nawracających rozwoju zapalenie pęcherza moczowego należy:

  Wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć korzystanie z ciepłej, kwaśne, słone, smażone, pikantne, marynowanych żywności, jak również wykluczyć alkohol. Odmówić korzystania higieny zaostrzenia spraye, tampony, wkładki i papieru zawierać substancje smakowe. Nie uruchamiać zapalnej infekcji jelit i narządów płciowych.

   

Te proste zasady pomoże Ci w zapobieganiu, aby zatrzymać się w czasie wywołać zapalenie pęcherza przyczyny i zapobiec rozwojowi chorób zakaźnych.

PS. Drodzy czytelnicy i goście witryny Tibmed poprosić o komentarz na temat tego artykułu na urlop, i dodać wpis ogłoszenie na portalach społecznościowych Twitter, 1 i innych. Dziękujemy za wsparcie naszego serwisu. 

Share →