Objawy zapalenia wątroby

Objawy zapalenia wątroby

Ponieważ objawy zapalenia wątroby są rozpoznawane stopniowo różne schorzenia wątroby.

Najbardziej Cechy charakterystyczne zapalenia wątroby. jeśli podasz je pod względem wyglądu, są:

  • osłabienie i zmęczenie,
  • brak apetytu,
  • nudności,
  • Nasilenie i dyskomfort w prawej części brzucha, na stwierdzeniu, wątroby
  • ciemny mocz i kał oświetlenie,
  • żółtaczka.

Żółtaczka, która przejawia się wśród ostatnich objawów, zmienia kolor skóry, białek oczu i żołądka.

Podczas rozwoju choroby przed pojawieniem się żółtaczki nazwie zwany predzheltushnogo lub harbinger.

Żółtaczka, jest jedną z nazw i objawów zapalenia wątroby. i mogą być spowodowane innymi przyczynami.

Objawy i powikłania przewlekłego zapalenia wątroby typu B

W przewlekłym zapaleniu wątroby typu B i C, objawy są słabe, możliwe jest nawet dłuższy bezobjawowej choroby. Jednak zmęczenie i osłabienie, a zespół asteniczny, bardzo typowe, a ich wygląd nie trzeba było długo czekać.

Jednak te oznaki życia na tle otaczającego wciąż zauważalny i przewlekłe zapalenie wątroby jest często definiowana tylko wtedy, gdy choroba jest już nieodwracalne.

Niebezpieczne powikłanie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby jest marskość wątroby, która objawia się pogorszeniem stanu pacjenta, rozwoju żółtaczki i rozszerzonej brzucha.

Całkiem możliwe pojawienie encefalopatii wątrobowej, która jest już uszkodzenie mózgu, a naruszenie jej funkcjonalności.

Często przewlekłe zapalenie wątroby zwykle określane przez przypadek, według sondażu innych chorób lub badania lekarskie.

Testy na objawy zapalenia wątroby

Ogólna analiza zeznań patologiczne zmiany zachodzące w wątrobie jest bilirubiny i aktywności enzymów wątrobowych, głównie ALT. Aminotransferazy alaninowej (ALT), endogenny enzym jest aktywny stosowany w praktyce medycznej w diagnostyce uszkodzenia wątroby. W przypadku zapalenia wątroby, stawki te zostaną zwiększone.

Część badań laboratoryjnych wskazują procesy mogą uszkodzić wątrobę. Badania czynnościowe wątroby to. Inna część może oznaczać awarii jego funkcji, na przykład, zmniejszenie stężenia białek syntetyzowanych w wątrobie.

Całość wyników analiz charakteryzuje stopień uszkodzenia wątroby, a także naruszenia jego funkcji.

Część badań i analiz oraz jest kluczowym czynnikiem w rozwoju planu leczenia.

Testy, które mogą wykazać obecność wirusa zapalenia wątroby typu B w organizmie, zwane markery zapalenia wątroby. Do chwili obecnej istnieją dwie podstawowe metody wykrywania. Pierwszy – test immunologiczny, który jest określany przez przeciwciała wytworzone przez organizm w odpowiedzi na różne części wirusa lub same części.

Określić zawartość (miana) antygenów i przeciwciał, co daje wskazanie dynamiki zmian.

Niektóre z wyników tych analiz może pomóc, aby wniosek o jednoznaczną wirusowego zapalenia wątroby, ale prawdopodobieństwo błędów i fałszywych alarmów nie istnieją. W takich przypadkach zalecają powtarzane badania.

Oznaczanie antygenu zapalenia wątroby daje wskazanie przepływu infekcji i aktywności wirusów, ocenia się skuteczność leczenia. Podczas testów na przeciwciała wykazują fazę aktywności infekcji i odporności na wirusa.

Druga metoda – genetyczne i jest materiał genetyczny (DNA lub RNA), wirusa we krwi, na ogół prowadzi się przy użyciu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR). Obecnie nie jest w stanie wykryć wirusa i określić jego ilość, a nawet jego odmiany (HCV), który jest bardzo ważny w leczeniu. Analiza genetyczna wyraźnie bardziej dokładne, ale droższe.

Lekarz do oceny ogólnego stanu pacjenta, biorąc pod uwagę zmiany w wątrobie, a wyniki testów na markery zapalenia wątroby odróżnić z innymi podobnymi infekcjami, oraz wyjaśnienie diagnozy może wymagać dalszego badania w postaci USG wątroby lub biopsji.

Share →