OCZY: chory, czerwony, wodniste

OCZY: chory, czerwony, wodniste

Łzawienie oczu u małych dzieci, szczególnie niemowląt, są wspólne. Łzy mogą albo jednego oka lub obu, często od urodzenia. Białek oczu nie wyglądają czerwone lub stan zapalny, ale w oczach zgromadzonej żółtej ropy, które mogą nawet bliska oczy w nocy.

Czasami, w najbardziej winni tej infekcji jest uzyskiwany w momencie urodzenia, ale najczęściej przyczyną jest zatorem łzowych – Wąskie kanały, przez które vggekayut łzy z wewnętrznych kącikach oczu w nosogardzieli.

Jeśli kanaliki łzowe są zablokowane – łzy nie płyną i kumulują się w oczy, gdzie zagęszczenia.

Wystarczy tylko okresowo przetrzeć oko wacikiem zamoczonym w przegotowanej wody lub herbaty. Przetrzyj ruchy zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, podczas próby do masażu wewnętrznego kącika oka dziecka. Dzięki stałej oka kanały masażu odbijać i otwarty.

I bez leczenia prawie zawsze w ciągu kilku tygodni, w skrajnych przypadkach – miesiąc, zablokowane kanały oczu ujawnione.

Jeśli wiek 9 miesięcy łzawienie oczu są nadal problemem, skontaktować się z lekarzem, być może oczyścił swoje kanały oczu, wyrzucając je podlać niewielką igłę.

Krople do oczu zawierające antybiotyki, lekarz pisze dla infekcji oczu, w tym przypadku nie pomoże, ale jeśli oczy dziecka były rude wiewiórki, może to sygnalizować infekcję i należy skonsultować się z lekarzem.

Łzawienie i zaczerwienienie oczu u dzieci starszych może oznaczać zapalenie spojówek – Zakażenia błony śluzowej oka. Zazwyczaj dotyczy tylko jednego oka, jednakże zakażenie może szybko rozprzestrzeniać się na drugą. Zapalenie spojówek zaczyna się nagle, zwykle po zimnej; Starsze dzieci mogą uskarżać się na dolegliwości, jeśli mam coś w oku.

Zapalenie spojówek jest zaraźliwa i może rozwinąć się inne dzieci lub członków rodziny. Infekcja rozprzestrzenia się poprzez bezpośredni kontakt lub bliskiej przez ręczniki. Dziecko nie powinno być dozwolone w szkole; konieczne jest, aby wybrać swój własny ręcznik.

Zapalenie spojówek jest najczęściej spowodowane przez wirusy, chociaż czasami przyczyną jej rozwoju może być i bakterie.

Skonsultuj się z lekarzem. Maści lub kropli z antybiotykami pomoże szybko pozbyć się zapalenie spojówek, jeżeli jest to spowodowane przez bakterie. Nawet bez zapalenia spojówek leczenie odejść sam, wystarczy regularnie przetrzeć oczy, jak opisano powyżej.

Jeśli zapalenie spojówek nie przeszedł przez 5 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Czerwony suchego oka lekarz zasługuje na uwagę. Najbardziej prawdopodobne jest to odmiana zapalenia spojówek, ale badania mogą znaleźć inny powód, na przykład, zapalenie błony naczyniowej oka – zapalenie dna oka.

Wszelkie naruszenia widzenia, a następnie zaczerwienienie oczu, godny lekarza. Zapalenie spojówek w żaden sposób nie wpływa na wzrok, choć czasem obornika podłogi muszlę oczną i sprawia, że ​​rzeczy bardziej wyblakłe.

Zaczerwienienie oczu i ból może być również spowodowane przez brud uwięziony w oku.

Delikatnie wyciągnij powiek dziecko, aż pojawi się obcy przedmiot i wyjmij ją z kawałkiem waty. Jeśli nie można tego zrobić, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeżeli istnieje możliwość, że ciało obce dotknął rogówki – przezroczysta część oka, które można zobaczyć, gdy kolor powłoki – tęczówki i źrenicy (na przykład, gdy dziecko stoi zbyt blisko do roboty), a następnie natychmiast udać się do kliniki.

Jeśli naciśniesz na zaczerwienienie i ból oczu powoduje, należy skonsultować się z lekarzem w celu określenia nadżerka rogówki – Pęknięcia na przezroczystej warstwie oka. W tym przypadku, trzeba być bardzo ostrożnym w leczeniu, aby zapobiec wygląd blizn, które nieodwracalnie zaszkodzić wizji dziecka.

Oczy mogą stać się czerwone w okresie i łzy powodować alergie. Objawy zwykle pojawiają się w obu oczach na raz, a w przypadku braku wpływów zewnętrznych może czuć ziarenek piasku w oczach.

Starszych dzieci w sprężyna może być tak zwany „ katar sienny „- Alergia na pyłki. Jest to również objawem przeziębienia. Jednak alergeny mogą również służyć inne substancje.

Chroń swoje dziecko przed dostaniem się do sytuacji, w której, jak wiadomo, z doświadczenia, że ​​przejawia objawy opisane powyżej, i niech mu leki przeciwhistaminowe.

Skonsultuj się z lekarzem, on zalecić dalsze leczenie (zob. „Alergiczny nieżyt nosa (katar sienny)”).

Jęczmień – ostre ropne zapalenie mieszków włosowych i gruczołów łojowych u nasady rzęs. Pojawia się nagle, jak bolesny czerwony obrzęk, zazwyczaj na górnej powiece.

Naciek zapalny jest na brzegu powieki. Jęczmień ból przez kilka dni, a potem znikają bez żadnego leczenia równie nagle, jak się pojawił. Czasami może to być trochę Fester – to nie jest straszne, ciało walczy z infekcją i ropień niezależnie ujawnione.

Rzadziej przeniknąć się wewnątrz wieku. Wtedy mamy do czynienia z jęczmienia w rodzinie; zwykle, gdy pęcznieje całą powiekę, a nie konkretnego miejsca na krawędzi. Jednak on również pracuje normalnie, bez żadnego leczenia, ale czasem przedostać rozwiązuje po jęczmieniu i istnieje małe uszczelnienie.

Czy to Meybolieva torbiel – Edukacja bezbolesny, nie większe niż grochu pod górną powieką.

Meybolieva torbiel w ogóle jest bezpieczne, ale uderzające jest to, a także może powodować dyskomfort (zwykle – nieustanne poczucie, że coś – coś w oko). Skonsultuj się z lekarzem, gdyż tylko skuteczne leczenie jest chirurgiczne usunięcie. Jego szybkie bezbolesne operacja, która jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Jęczmień nie wymagają żadnego leczenia. Ocieplenie, na przykład za pomocą gorącej wody ściska można do pewnego stopnia, w celu zmniejszenia lub wyeliminowania bólu.

Share →