Odleżyny - leczenie i zapobieganie

Odleżyny – leczenie i zapobieganie

Odleżyny – jest powierzchowne lub głębokie owrzodzenia, który powstaje wskutek nekrozy. Po pierwsze, nie jest bolesne, czerwona plama, aw przyszłości działka ciemnieje – obumarcie. Odleżyny – dowody złej opieki.

Odleżyny są traktowane jako lokalny naruszenia troficznego odpowiedniej części ciała, co do naruszenia troficznego czynności układu nerwowego, a znaczenie ma ogólny stan pacjenta. Przyczyną odleżyn jest zawsze szczególności ciśnienia niewygodne, szorstki, rzadko perestilali łóżko z obecności zmarszczek i okruchy jedzenia; blizny na jego koszuli i prześcieradło i maceracji skóry w niechlujny i poważnie chory w wyniku mycia i wycierania niesystematyczne skóry zanieczyszczonej moczem i odchodami. Odleżyny występują głównie u pacjentów z ciężkimi, wyniszczających chorób, które powodują ich być w łóżku przez długi czas.

Odleżyny u tych pacjentów utworzonych miejsc zniszczyć skórę i tkankę podskórną między występami kości i łóżka tak. E. W krzyżowej, kości ogonowej, stóp, karku, krętarza większego, zewnętrzne kłykcia udowego, łokcia, rzepki, kopce pośladków i innych.

Pielęgniarka w najmniejszych oznak zaczerwienienia na skórze powinny zgłosić się do lekarza i przeprowadzić niezbędne środki. Profilaktyka odleżyn – pielęgniarek biznesowych. Najlepsza profilaktyka odleżyn – eliminowanie przyczyn i poprawnie skonfigurowany opieka nad pacjentem. Arkuszy musi być prasowane i leżeć płasko, bez fałd.

Najlepiej, aby związać ją do łóżka lub wstążki przypięte do szpilek materac czterech kątach. Rano i przed snem arkusza drgań, eliminując okruchy żywności. Bardzo ważne w ciężkich skórzanych WC, pacjentów graciarnia w fałdach (pachy, krocze, sromu), oraz w miejscach najbardziej niebezpiecznych dla odleżyn. Wilgoć brudne skóry i mokre ubrania przyczynić się do szybkiego tworzenia odleżyn. Po umyciu lub gąbką z ciepłą wodą i mydłem i skórę dokładnie osuszyć przez lekkie naciśnięcie ręcznik, a następnie zmienić pościel i bieliznę.

Szczególnie często należy zmieniać ubrania pacjentów pocenie. Należy to zrobić w badanej natychmiast, gdy jest brudna terminowy i toalety skóry. Takich pacjentów spodnie, nie nosić szorty, kamizelki używane zamiast koszule, narządów moczowo-pieluchy pokrywę (1 m).

Pielęgniarka ściera miejsca, najbardziej niebezpieczne w odniesieniu do odleżyn, sterylną gazą nasączoną alkoholem kamfora, Kolonia, wódki lub 0,25% roztworem amoniaku co najmniej raz dziennie, co czyni masaż światła. Zaczerwienienie lądowy (pierwsze oznaki odleżyny) kompresji pola skóry smaruje 5-10% roztwór nadmanganianu potasu (nadmanganian potasu), lub alkoholowy roztwór wspaniałych zielonych 1-2 razy dziennie. Tworząc zwartą skorupę zapobiega obszary martwicy z wilgocią i zanieczyszczeniami.

Okresowo, pielęgniarka powinni przypomnieć pacjentowi o konieczności zmiany sytuacji i pomóc mu. W tym. Bez względu na stan pacjenta, oprócz mięśnia sercowego, powinna być bardziej zmieni się z boku na bok i ewentualnie różne stanowiska do części ciała, wystawiona na działanie ciśnienia, spokojny i ponownego ciśnienia zakłócenia obiegu.

W wyjątkowych przypadkach konieczne jest użycie gumy siedzenia zgodnie z warunkami regionu sacrococcygeal (transport i in.). Powinna ona być nieco bardziej nadmuchane, wówczas waga pacjenta jodu koła zmienia kształt, a tym samym ciśnienie będzie mniejsza. Podczas korzystania z kręgu konieczne jest pokrycie jego pieluchę lub pokrywy, które można umieścić pod prześcieradłem. Szczególną uwagę należy położyć statek z regionu odleżyn sacrococcygeal.

W tym przypadku lepiej jest używać łodzi gumy. Pacjenci, u których nietrzymanie moczu i kału między arkuszami i materac ceraty nawierzchni, użyć nocnik gumy. Zaleca się stosowanie materac otworu. Leżącego na łóżku pacjenta pozostaje suche i czyste.

Opiekujący jest obniżana okresowym bedpan zmian, ich dezynfekcję, zwykłe pranie i suszenie krocza i zewnętrznych narządów moczowych.

W bardzo osłabionych pacjentów wystające części ciała jest umieszczony na pierścieniu bawełny (pączek) do tych obszarów ciała opadły i nie czuć presję. W suchej martwicy (martwa tkanka wysychają, tworzą strup) po skorzystaniu z toalety i okolicznych smarowania skóry martwiczej powierzchnię i skórę wokół odleżyn 5-10% roztworem alkoholu jodu należy stosować za każdym razem suchy jałowy opatrunek, który jest stałym kleolom, Kolodium lub plaster. Ważne jest, aby zapobiec możliwości ruchu w wilgotnej suchej martwicy (pęcherzyków ponad do poczerwienionego obszarze skóry i oderwania naskórka).

Gdy niezainfekowane Odleżyny rozpylać na powierzchni odleżyny na godzinę świeżo przygotowanego 5% roztworu taniny. Po suszenia gorącym powietrzem garbników rozwiązanie pokrywy bandaż odleżyny suche gazy, dzień później tworzy się strup, który następnie znika, a na jego miejscu tworzy się blizna.

Kiedy widzisz pęcherzyki nie ujawniają ich powierzchnia odleżyny rozmazany 5-10% roztwór alkoholu

jod lub zieleń brylantowa, dokładnie zdezynfekować otaczającej zdrowej skóry. Opatrunki zrobić, ale jak się wybór mokre opatrunki. Gromadzenie się ropy usuwa się za pomocą sterylnej kuli, bez dotykania powierzchni granulacji. Gdy powstały odleżyny obszary martwicy powoli schodzą, powierzchnia staje się głębokie rany i może przenikać do kości. Odleżyny leczyć bardzo powoli, czasem prowadzić do sepsy.

Aby zmniejszyć czas trwania leczenia nie należy oczekiwać topienia martwiczej tkanki, lepiej jest je posiekać. Wycięcie trzyma lekarza. Przed całkowitym oczyszczania martwiczych tkanek i ropy należy stosować 5% roztwór soli fizjologicznej. Po oczyszczeniu metodą martwicy odleżyn pokryte sterylne suche lub zwilżonej łagodnym roztworem świeżo rivanola bandażem.

Gdy nieprzyjemny zapach stosować bandaż z 5% roztworem nadmanganianu potasu.

Gdy długoterminowe odleżyny lecznicze w etapie ropienie i infiltracji przepisane fizjoterapii, na przykład, promieniowanie ultrafioletowe (UV R). Transfuzje krwi można przeprowadzić na każdym etapie odleżyn. Jeżeli jest to konieczne, stosuje się maści Vishnevsky.

Ma właściwości antyseptyczne, podrażnia receptory tkanek i przyspiesza procesy regeneracyjne.

Share →