Odmiedniczkowe zapalenie nerek: objawy i leczenie

Odmiedniczkowe zapalenie nerek: objawy i leczenie

Odmiedniczkowe zapalenie nerek – częste choroby, która atakuje nerki. Ta choroba jest zaraźliwa, dotyka głównie miednicę i korę. Choroba dotyka zarówno dla muchy i dorosłych. Niemniej jednak, najczęściej u dzieci odmiedniczkowe zapalenie nerek identyfikacji do 7 lat. To z powodu specyficznego układu struktura mochevyvoditelnoy u dzieci. Kobiety w grupie wiekowej od 18 do 30 lat jest duże ryzyko zachorowania, szczególnie w okresie ciąży.

Starsze osoby z osłabionym układem immunologicznym są również narażone na choroby. Zapalenie może być przyczyną żyją mikroorganizmy stale w organizmie człowieka. Częściej niż nie są czynniki będące przyczyną odmiedniczkowe zapalenie nerek aureus, Enterococcus, Escherichia coli i Pseudomonas aeruginosa.

Z reguły środek wchodzi nerki z miejsca zakażenia, mogą być wrzenia. próchniczą zębów, różne procesy zapalne dróg moczowych i płciowych. Jednak coraz zakażenia nie wystarczy do rozwoju choroby, związane czynniki powinny być naruszenie odpływ moczu i zaburzenia krążenia krwi i limfy w nim.

Objawy odmiedniczkowe zapalenie nerek

Objawem choroby często rozpoczyna się nagle. Gdy pojawi się monit, objawy powinny pilnie skontaktować się z lekarzem. Objawy odmiedniczkowego zapalenia nerek są:

  1. Nagle ból w dolnej części pleców. często tylko z jednej strony. Zwykle ból jest nudny charakter, jednak intensywność może być w różnym stopniu;
  2. Podwyższenie temperatury do 39-400 ° C, chociaż ten objaw pojawia się tylko statystyki 20% pacjentów;
  3. Nie mogą być nudności i wymioty, częste;
  4. Trwałe osłabienie;
  5. Zmianę stanu skóry, staje się zbyt sucha;
  6. Oczywiste naruszenie przejrzystości moczu;
  7. W późniejszych etapach obserwuje pacjenta acetonu smaku w jamie ustnej.

Przenoszone odmiedniczkowe zapalenie nerek, często prowadzi do rozwoju przewlekłego postaci choroby, które są niezbędne do walki trudniejsze. W związku z tym we właściwym czasie diagnozy odmiedniczkowe zapalenie nerek, które w większości przypadków całkowitego wyleczenia. Ale jeśli czas nie rozpocząć leczenie i rozpocząć choroby – postępujące zakażenie będą prowadzić do posocznicy i nadzieję na korzystny wynik będzie niemożliwe.

Leczenie

Zazwyczaj leczenie choroby obejmuje antybiotyki przez 2-3 tygodnie, aż do całkowitego zniknięcia zakażenia moczu. Jeśli obserwuje się u pacjenta w ostrej fazie choroby leczenie odbywa się w szpitalu pod nadzorem lekarza. Nierzadko leczeniu odmiedniczkowe zapalenie nerek lek jest bezsilny, a następnie dochodzi do medycyny ludowej ratowniczych.

Leczenie środków ludowej

Przede wszystkim na jakiś czas trzeba diety. Wykluczenie z jedzeniem ostrym, wędzone, solone potrawy. Pozytywny wynik leczenia musi rozpocząć odbieranie wlewy ziół, które pomagają przyspieszyć oczyszczanie ciała toksyn, jak również do usuwania zatrucia. Aby usunąć proces zapalny w nerkach powinien podjąć następujące wyciągi z roślin: czarnego bzu. topoli, brzozy i wierzby. Ziołowa herbata może pomóc pozbyć się bólu i przytrzymaj przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i efekt regenerujący na ciało jako całość.

Głównymi składnikami tej herbaty ziołowe powinny być: wierzba, maliny, wiązówka, czarnego bzu, glistnika. Brzoza liści, łopianu. Wierzba Jurek, rumianek, mniszek lekarski, tsetrariya i żurawiny. Bardzo duży i nieoceniona pomoc w leczeniu produktów pszczelich: propolis dają, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele i pyłek pszczeli. Aby oczyścić nerki i układ moczowy powinien rośliny jak żurawiny, brzozy, skrzypu, mącznicy lekarskiej, gryzhnik i rdestu ptasiego.

Korzystanie z tych leków w leczeniu odmiedniczkowego zapalenia nerek, wraz z nadzorem lekarza, można osiągnąć całkowite wyleczenie procesu zapalnego w organizmie. Konieczne jest również, aby wiedzieć, że leczenie dowolnej choroby jest w dużej mierze zależny od odpowiedzialności pacjenta. Aktywna pozycja, pozytywne nastawienie, a dyscyplina pomogą w procesie gojenia.

Share →