Odżywianie kobiet w ciąży

Odżywianie kobiet w ciąży

Prawidłowe odżywianie kobiet w ciąży – jeden z najważniejszych problemów współczesnego położnictwa. Od dawna opracowała zalecenia w tej kwestii, autorem wielu artykułów i opracowań, ale, niestety, minimalną liczbę kobiet następnie przez Radę w całości. Wynika to z wielu czynników, począwszy od banalnego ignorancji i niechęć do poznania, a kończąc na tempo współczesnego życia energicznie pracy kobiety w ciąży.

Celem niniejszego artykułu jest przypomnienie i organizować swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania, co z kolei przyczyni się do przenoszenia i urodzić zdrowe dziecko.

Przede wszystkim należy pamiętać, że codziennie dieta kobiety w ciąży powinny zawierać białka, tłuszcze i węglowodany w określonej proporcji, ponieważ rośnie płód potrzebuje wszystkich składników odżywczych. Białka, które są potrzebne do budowy tkanek płodu, są bogate w mleko, mięso, jaja, chleb. Niezbędnym źródłem energii są węglowodany i tłuszcze. Węglowodany znajdują się w chleb, ziemniaki, cukier, owoce, tłuszcze – masła i oleju, mięsa i innych Witaminy znajdują się w wielu produktach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego:. Mleko, mięso, jaja, warzywa, owoce.

Organizm kobiety ciężarnej wymaga dużo składników mineralnych (fosfor, wapń), które będą użyte do konstrukcji szkieletu płodu. Takie substancje znajdują się w dużej ilości w warzywa, owoce i mleko. Tak więc, aby zaspokoić potrzeby zarówno kobiet, jak i płód w ciąży żywności powinna zawierać wystarczającą liczbę produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego.

Powinna być może przypomnieć, że zbilansowana dieta kobiet w ciąży nie ma nic wspólnego z tym, że jedzenie dla dwóch, lub odwrotnie, niedożywionych. Przejadanie się, przyszła mama stwarza korzystne warunki dla powstania różnego rodzaju problemów – tych dodatkowych kilogramów (co jest tak trudno się pozbyć po porodzie), dziecko jest zbyt duże (o wadze ponad 4 kg), które są trudne do narodzin. Na drugim biegunie – niedożywienie – jest również szkodliwe dla zdrowia matki i dziecka, ponieważ większość diet – niesymetryczne, a zatem nie może stanowić wystarczającej ilości wszystkich niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci substancji.

Racjonalne żywienie kobiety w ciąży opiera się na rachunku ciąży, jej poziom rozwoju fizycznego i charakteru pracy. W pierwszej połowie ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, jedzenie powinno nie różnić się znacząco od poprzedniej władzy. Powinno być raczej jakościowy niż ilościowy.

Zgodnie z zasadą «mały, ale dobry», W pierwszej połowie ciąży pokazuje cztery posiłki. Ciężarne po posiłku nie powinno być w pozycji leżącej na odpoczynek.

Wakacje muszą być na tyle aktywny, jeśli nie ma przeciwwskazań. Ostatni raz, jedzenie powinno być 2 – 3 godziny przed snem.

W drugiej połowie ciąży powinny przejść przez 5 – 6 posiłków dziennie. Na samo jedzenie w ciągu dnia (śniadanie, obiad, podwieczorek) powinien zawierać większość codziennej diety, a kolację, jak w pierwszej połowie ciąży, nie więcej niż 10% dziennej diety.

Skład diety.

Pełna porodzie rozwój małego człowieka wymaga stworzenia miliardów komórek, a podstawowym materiałem do budowy komórki jest białko. Tak, przyszła mama potrzebuje pokarmu z racjonalnym zawartości białka pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Wartość białka zwierzęcego (mięso, ryby, jaja, mleko i produkty mleczne) jest to, że zawierają one wszystkie niezbędne dla organizmu ludzkiego i mają zasadnicze znaczenie dla kobiet w ciąży i płód rozwija, aminokwasy. Podstawowa ilość białka w organizmie kobiet ciężarnych pochodzi z mleka i przetworów mlecznych (łagodny ser, jogurt, ser) i uzupełnione mięsa białka i ryb, a także białka, które znajdują się w jajach. Białka samą fabrykę, do organizmu z piekarni i makaron, zboża i ziarna choć niższej wartości odżywczej białka zwierzęcego, ale zawierają inne ważne składniki: węglowodanów, witamin, minerałów i błonnika. Czy racjonalny stosunek białka – 60% i 40% dla zwierząt pochodzenia roślinnego.

Należy również pamiętać o odpowiednich produktów do obróbki cieplnej – zwłaszcza mięsa i ryb.

Tłuszcz w diecie kobiety w ciąży powinny być tylko jakościowe. Tłuszcze zwierzęce tłuszcze mleczne – użyteczne śmietana, śmietana, masło i warzyw od – olej słonecznikowy, olej kukurydziany, oliwa z oliwek i olej sojowy. Aby tłuszcze nie tracą swoich cennych właściwości, muszą być spożywane w postaci naturalnej.

Sałatka z oleju roślinnego lub kanapkę z masłem można jeść codziennie, ale ukryte tłuszcze (kiełbasa, sosy do mięs, pieczenie) mają pożądane w ograniczonych ilościach. W ostatnim trymestrze ciąży, kobiety potrzebują więcej tłuszczu niż w dwóch pierwszych.

Węglowodany są źródłem energii i odgrywają ważną rolę w wielu ustrojowych formacji strukturalnych. Wskazane jest, aby jeść więcej surowych owoców i warzyw, a także nie nadużywać smażone, duszone w tłuszczu, wędzonych i bez wątpienia, musimy ograniczyć się do używania przypraw.

Dzienne zapotrzebowanie na kobiety w ciąży w cieczy wynosi około 2-2,5 litra. Wiele z tej zasady w żywności, a zatem, gdy zasilanie jest zmieniana w ciekłej frakcji w czystej postaci nie jest większa niż 1,2 litrów (włącznie z wodą, herbatą, sokiem, kompotów, zupku). Należy również wspomnieć o stosowaniu soli.

Dieta w ciąży przydatne niskie w soli. Zapobiega to rozwojowi obrzęku i jest ważny dla normalnego porodu. Ilość soli przez 1 miesiąc przed dostawą powinny być ograniczone do 6-8 g na dzień.

Kobieta w ciąży z właściwą organizację władzy nie trzeba znaczny wzrost kaloryczności. Średnio przyjmuje się, że w pierwszym trymestrze jej codziennej potrzeby dalszego nie więcej niż 50-100 kcal, w drugim trymestrze ciąży należy dodać 200-300 kcal / dzień, a w trzecim trymestrze, aby zwiększyć ich liczbę o kolejne 300-400 kcal / dzień. Kobiety w ciąży z nadwagą powinny powstrzymać się od zwiększania spożycia kalorii.

Jednak ten problem powinien być rozwiązany wyłącznie indywidualnie na podstawie opinii lekarza.

Innym bardzo dobra rada od żywienia. Zalecają oni korzystać tylko te produkty, które są typowe dla obszaru, na którym uprawiane kobietę, w tym obywatelstwo i rodziny, do której należy, oraz wykluczyć wszystkie egzotyczne produkty. Jest to jedną z zasad o ogólnym ekologii karmienia.

Indykatywny wykaz produktów na dzień za drugim lub trzecim trymestrze ciąży.

Ryby – 200 g

Mięso – 100-110 g

niskotłuszczowy ser – 200-250 g

1,5% tłuszczu mleka – 300 ml

kwaśna śmietana – 20g

Masło – 10-15 g

olej roślinny – 20 g

Share →