Oglądając ryby

Oglądając ryby

Obserwując zachowanie akwarium, karmienie, hodowli ryb, akwarysta może znacznie pogłębić swoją wiedzę z biologii.

Do organizowania regularnych (dziennik) obserwacje należy zwrócić uwagę na następujące pytania:

1. Warunki ryb (wymaganej temperatury, poziomu wody, oświetlenia, stanu roślin, najbardziej atrakcyjne spożywczych).

2. Zachowanie ryby w zależności od pory roku, warunków pogodowych, rodzaju paszy oraz sposobu jej wytwarzania, brakiem tlenu i innych czynników.

3. Kopiowanie (godowy zabarwienie, daje charakterystykę tarłowych kursu, zmiany apetytu ryb dorosłych, daty wydania i rozwoju dzieci, opieki rodzicielskiej).

Rola innych żeber podczas przemieszczania ryb.

Aby poczuć lepiej wziąć skromny ryby lokalnym (np karp, węgorz). Szybko i ostrożnie, aby nie uszkodzić ryby, nici wełny lub cienkie gumki dociskany do ciała pacjenta pływaków grupy. Obserwując, jak ruch ryb z „niepełnosprawnych” płetwy, można stwierdzić, o roli tej grupy pływaków, aby przenieść ryby.

Aby wyłączyć płetwy ogonowej dołączony do drzazga światła ryby, pozostawiając inne sypkie.

Wpływ ciśnienia atmosferycznego na zachowanie ryb

Porównując regularne monitorowanie barometr i zachowania ryb, można zobaczyć, że przy niskim ciśnieniu atmosferycznym ryby reagują słabo na żywność, zaczynają rosnąć na powierzchnię i łapał powietrze. Jest to spowodowane faktem, że zmniejszenie ciśnienia atmosferycznego zmniejsza rozpuszczalność gazów w wodzie i ryby nie jest wystarczająca ilość tlenu. Jeśli umieścisz ryb w szklanym słoju jest uszczelniony (najlepiej nadaje się do tego celu węgorza), a za pomocą pompy do pompowania powietrza z niego, zjawisko to może spowodować sztuczny. Z tych obserwacji możemy stwierdzić, na temat możliwych zmian w pogodzie.

Podobnie, możemy zaobserwować zmianę w życiu ryb, w zależności od faz księżyca i innych czynników naturalnych.

Wpływ promieniowania elektromagnetycznego oraz drgań wpływu na zachowanie sprzętu gospodarstwa domowego ryb

Wykorzystuje małe akwarium z nieaktywnej (np sum) lub, wręcz przeciwnie, bardzo dziwaczne ryby (np danio pręgowany), a przez pewien czas znajduje się w strefie telewizor, lodówkę, i tak dalej. W ten sposób, w D płaskim, na przykład, może być określona stosunkowo dobrej energii porcje.

Zmiana koloru w kolorze ziemi ryb

W eksperymentach z wykorzystaniem kilku puszek z dobrze umyte gleby różnych kolorach (cegły, piasek, żwir, węgiel). W każdym słoiku umieścić jeden ryb tego samego gatunku i umieścić na oświetlone miejsce. Po pewnym czasie, ryby staną się kolorowe gleby. Dla sculpin ten czas wynosi 30 minut dla snują, karp, bocji, Loach, rybki – 2-3 dni. Przebieg doświadczenia można przyspieszyć, jeśli bank zamknął papier lub szmatkę określonego koloru. Mniejszy rozmiar ryb, szybciej zmienia kolor.

Jeśli kolor ryb będzie całkowicie zmienić, są one przeniesione do akwarium z białym podkładem: Na tym tle, różnorodność kolorów ryb szczególnie spektakularny.

Opracowanie odruchów warunkowych w rybach

Jeśli ryby karmione codziennie o określonej porze i przed karmieniem przez jakiś czas włączenia połączenia lub wydać wszelkie inne stałe dźwięki, a następnie kilka tygodni później ryby rozwijać odruch brzmieć. Gdy połączenie zostanie włączony, unoszą się w miejscu podawania. Te rozważania mogą być rozwijane, by wykorzystać na akwarium, lampy i inne sygnały zapłonu.

Doświadczenie może być utrudnione przez peregorazhivaniya szyby akwarium. Na zawołanie Ryba zmierza chwycić jedzenie, ale podchodzi do szyby. Po chwili, ryby nie reagują na nią, a jedzenie, które postawiło szkła. Następnie szkło jest usuwany.

Ale ryby nie zwracają uwagi na jedzenie w tej części zbiornika (podczas eksperymentu ryby karmione umiarkowanie w innych częściach akwarium).

Share →