Ogród zimowy z jego własnymi rękami. Jak zbudować szklarnię spokojnie.

Ogród zimowy z jego własnymi rękami. Jak zbudować szklarnię spokojnie.

Uwielbiam mocne, solidne rzeczy, które mogą służyć przez długi czas i nie tracą swoich właściwości w najbardziej intensywnego użytkowania. Więc kiedy po rekonstrukcji i budowy domków kąpieli mam jeszcze jakości materiałów, postanowiłem go zbudować stałe przeszklone cieplarnianych .

Zrobiłem to tak. Dla fundacji wykopane na całym obwodzie Szklarnie szerokość wykopu 0,3 i 0,4 m głębokości. Następnie dno wykopu wypełniona piaskiem i ubić go, a następnie wylewanie betonu wykonane z układaniem zbrojenia fundamentu (zob. rys. 1)

Cokół bazy, otrzymany od ziemi do wysokości około 50 mm, zrobiłem deskowanie z płyt krawędziowych wstawione do krawędzi, na ziemi. W ich powierzchni bocznych przybity stawki. Końce desek szalunku regulować poziom poziomo.

Górna powierzchnia fundamentu starannie wypoziomowany na deskach szalunku, a następnie zasnąć suchego betonu cementowego kielni i zniszczone.

Gdy beton stwardnieje, zawarta na fundamentowej hydroizolacji – taśmy cięcia od pokrycia dachowego, na szczycie której opisał dwa rzędy wstążką w pół cegły na fundamencie progu.

Dolne i górne wykończenie, boczne i dwie pary centralnych krokwi, a także Szklarnie regałowe Zrobiłem z barem 100×100 mm (zdjęcie 1, 2). Skate, krawaty i centralne rozpórki stropowe, jak również dla stojaków pośrednich, podłużne i sieciowanie ścianach stosowanych drewna 100×50 mm. Krokwie pośrednie wykonane z kształtowników 50×50 mm (zdjęcie 3).

Dach płatwi i ramki Szklarnie drzwi produkowane z płyt 100×30 mm krawędziach. Gniazdowania materiały autentyczne, używam ręcznej frezarki szew kuter z chwytem oporowej wybrał kwartał szkła. Spinania ramy i stanąć zjednoczonej nacinania vpoldereva i uszczelnione za pomocą gwoździ.

Przed montażem szklarnię wszystkie gotowe elementy drewniane pokryte kompozycji ochronnej.

Ziemia pod ścieżki centralnej w szklarni usunąłem i wypełnione piaskiem torów i ściennych łóżek wzmocnione płaskie łupków.

Zużycie materiałów do produkcji szklarni wymiary 6×2,8 m w tabeli.

Tabela: Zużycie materiałów do produkcji szklarni o wymiarach 6 x 2,8 m

Share →