Ogórki konserwowe

Ogórki konserwowe

1 kg młodych Ogórek (do 10 cm), 0,5 kg przejrzałych ogórki, 2 łyżki. l. sól, 15-20 liście pokrzywy.

Przejrzałe ogórki mielone i sól. Małe ogórki umyć w zimnej wodzie, zalać wrzącą wodą, przesuwając pokrzywy nas i wypełnić każdą warstwę ogórków kaszy. Umieścić górne jarzmo odstania na 3 w temperaturze pokojowej, a następnie przenosi się do chłodni.

Kwaszonych ogórków na tej receptury odbiera zaskakujący kolor szmaragdowy.

Chrupiący ogórek i sok pomidorowy

Przetwory Ogórki umyć i moczyć w zimnej wodzie. Na dole na parze słoików szklanych umieścić netto czosnek, liść laurowy, pieprz i koperek. Nasączone ogórki umieścić w słoikach do „wieszak” i zalać gorącą sok pomidorowy, solone go przed, na podstawie art 1.5. l. sól do 1 litra soku.

Banki z ogórków sterylizowanych (dwa-litrowy – 15 minut, trzy-litrowy – 20 minut) i zwinąć.

„Brzoza” i „Mleko” ogórki

Ogórki umyć, umieścić w szczelnym trzy-litrowych słoikach przygotowanych mieszane z parasolami koperkiem, kawałki korzenia chrzanu i liści czarnej porzeczki, wiśni i dębu. Na samym pokrywką umieścić kawałek chrzanu. Następnie wlać brzoza solanki i rolki. Przechowywać w piwnicy. Solone ogórki są uzyskiwane.

Do przygotowania solanki powinny 1,5 litra soku brzozowym (które jest tak bardzo potrzebne w bajce trzylitrowy) i 3 godziny. A jazda z solą.

Podobnie jak w soku brzozowym może być przygotowany na świeże ogórki serwatki.

Ogórki w mołdawskim

Ogórki średnie, liście winogron. Marynata: 1 litr wody, 300 ml soku jabłkowego, 50 g cukru, 50 g soli

Umyj ogórki, sparzyć wrzącą wodą, a następnie zalać zimną wodą. Po tym, każdy ogórek zawinięte w liście winogron, umieścić w słoikach, zalać wrzącą marynatą dwa razy i rolki obejmuje.

Ogórki w Moskwie

10 kg ogórków, 2,5 kg jagód czerwonej porzeczki (lub 1,8-2 litrów soku z czerwonych porzeczek), 2/1 główki czosnku, 300 g koperku. Solanka: 10 litrów wody, 200-250 gramów soli.

Świeże ogórki moczyć, myć i umieścić wraz z przyprawami w słoikach i pasteryzowane. Czerwone jagody porzeczki, wstępnie umyte i ubrane, umieszczone w pustych przestrzeniach między ogórków. Następnie wlać gorącą solanką, sterylizowane we wrzącej wodzie (a półlitrowych puszek – 4-5 minut, litr – 8 minut, trzy-litrowy – 14-15 minut) i zwinąć.

Share →