Określenie owulacji

Określenie owulacji

Dlaczego w ogóle muszę się określić owulację?

Dla kobiet, owulacja jest jednym z kluczowych czynników w płodności. Owulacja oznacza żyzną czas w cyklu miesiączkowym. Możesz określić owulację do naturalnej antykoncepcji lub, wręcz przeciwnie, w celu poczęcia.

Eksperci w dziedzinie reprodukcji ostrzegł przed próbami do harmonogramu seks w te dni, kiedy owulacja jest najbardziej prawdopodobne. Zalecają oni uprawiają seks regularnie w całym cyklu w celu zwiększenia prawdopodobieństwa poczęcia. Jednak, jeśli masz problemy z poczęciem, nieregularne cykle miesiączkowe, lub jeśli nie można uprawiać seks częściej, można spróbować wybrać czas najbardziej podatny przez określenie owulacji.

Jak określić owulację?

Możesz znaleźć najbardziej płodne dni, zwracając uwagę na zmiany hormonalne w organizmie. Niektóre kobiety czują się przez nie do owulacji ból jednostronny ból w okolicy lędźwiowej i nadwrażliwość, w dolnej części brzucha, taki stan może trwać od kilku minut do kilku godzin. Nie możesz odczuwać doznania opisane, ale są inne zmiany w organizmie, które mogą zwracają uwagę.

Podczas cyklu miesiączkowego, spróbuj śledzić codzienną absolutorium. Czy zauważyliście zmianę konsystencji śluzu, w zależności od tego jaka część cyklu jesteś. Tuż przed owulacją śluz staje się jasne, śliska i elastyczna.

Spójrz na naszej galerii i dowiedz się, czego szukać śluzu szyjkowego.

Z podejścia owulacji jest również zmianę położenia macicy i jej stanu – od solidnej, nisko położonych, zamkniętych i sucha miękka, wysoko postawiony, otwarte i mokre.

Skorzystaj z naszego kalkulatora płodności. aby zrozumieć, kiedy przychodzi czas poczęcia. W tym okresie początek przyjrzeć się do zmian śluzu w macicy.

Istnieją inne sposoby, za pomocą których można określić owulację. Są to pomiary podstawowej temperatury ciała, który wznosi się przed owulacją i testy owulacji.

Pomiaru podstawowej temperatury ciała

Wraz ze zbliżaniem się owulacji temperatura wzrasta o 0,5-1,6 stopni. Nie można czuć się tych zmian, ale mogą one być określone w termometr do pomiaru podstawowej temperatury ciała. Skok temperatury oznacza, że ​​masz owulacji doszło.

Wynika to z faktu, że uwalnianie ovum stymuluje hormon progesteron, które podnosi temperaturę ciała.

Najbardziej korzystne dla koncepcji są uważane dwa lub trzy dni przed wzrostem temperatury. Niektórzy eksperci sugerują, że, być może, korzystny okres może trwać 12-24 godzin po pierwsze zauważyć zmianę temperatury. Większość ekspertów twierdzi, że teraz jednak jest mało prawdopodobne, aby wyobrazić.

Dlatego zaleca się, aby mierzyć temperaturę codziennie rano i wydajność zapisu na miesiąc zgodnie z tendencją i określić czas najprawdopodobniej owulacji. Następnie można zaplanować płeć, że były one w okresie od dwóch do trzech dni przed wzrostem temperatury.

Dla niektórych kobiet, prowadzenia takich rejestrów wraz z obserwacji zmian śluzu jest pomocne. Inni uważają, że to jest bardzo trudne do śledzenia zmian temperatury. Albo styl życia może również ta metoda nie nadaje się jako niezbędne do pomiaru temperatury codziennie rano, zanim pojawi się, a po co najmniej trzech godzin snu.

Testy dla określenia owulacji

Testy wyznaczenia owulacji są dostępne w aptekach bez recepty lub sklepów internetowych. Określają one hormonu luteinizującego elewacji (LH) bezpośrednio przed owulacją. Wyglądają i działają tak samo jak testy ciążowe, określające wzrost poziomu hormonu w moczu. Testy wyznaczenia owulacji łatwy w obsłudze i daje dokładniejsze wyniki niż pomiaru podstawowej temperatury ciała.

Można je określić owulację w 24 do 36 godzin przed wystąpieniem. I, w przeciwieństwie do pomiaru temperatury ciała podstawowej metody, badania te mogą powiedzieć, kiedy występuje owulacja, od pierwszych miesięcy użytkowania.

Niemniej jednak, nie są całkowicie niezawodne. Badania w celu określenia wzrostu owulacji w LH (koncert albo pozytywnej lub negatywnej, ale nie liczba). Ale nie mogą ustalić, owulacja następuje po pozytywnym wyniku. Poziom LH może wzrosnąć i bez uwolnienia komórki jajowej.

Ten „źle” wzrost LH może poprzedzać prawdziwe.

Dla maksymalnej dokładności, postępuj zgodnie z instrukcjami do stosowania testu. Jeśli masz 28-dniowego cyklu, start za pomocą testu na 11 dni i zrobić to przez następne sześć dni (lub tak długo, jak zaleca producent). Jeśli cykl trwa dłużej, na przykład, 35 dni uruchomić aplikację testu na 14 dni i używać go przez dziewięć dni. Kobiety z nieregularnymi cyklami są zwykle trudniejsze do zastosowania testów do owulacji. Jeśli cykl waha się od 28 do 40 dni, owulacja może wystąpić pomiędzy 14 a 26-tym dniu.

Zestaw zwykle od 08:55 testów (08:55 dni, odpowiednio). Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł na temat sposobu korzystania z testu owulacji.

Badanie w celu określenia owulacji ślinę

Gdy poziom estrogenów w organizmie, co prowadzi do owulacji zwiększenie zawartości soli w ślinie. Można to ustalić za pomocą mikroskopu typu krystalizacji śliny, który ma miejsce po wysuszeniu. Gdy zawartość soli jest wysoka, ślina krystalizuje w postaci paproci.

Dzieje się tak w ciągu trzech do czterech dni przed owulacją i około dwóch dni po owulacji. W przypadku niekorzystnego okresu poczęcia, ślina wysycha w postaci bezkształtnych plam.

Ta metoda określania owulacji obejmuje koszt zakupu mikroskopu, mały, z którym można monitorować zmiany w kształcie śliny. Z wyjątkiem pakietu mikroskopu zatem nazwać stosunkowo niska. Jednak testy do określania owulacji śliny nie jest idealny.

Badania pokazują, że wyniki takiego testu nie jest tak dokładne, jak wyniki testów do owulacji LH.

Badanie krwi

Jeśli próbujesz wyobrazić sobie dziecko przez rok lub na okres sześciu miesięcy, jeśli masz ponad 35 lat, może powinieneś udać się do lekarza. On wyznacza niezbędne badania i testy w celu sprawdzenia, czy poziom hormonu do normalnego jajeczkowania. Lekarz może zalecić badania krwi w różnych fazach cyklu miesiączkowego. Jest to niezbędne do mierzenia poziomu LH, FSH (FSH) i progesteronu. Przeczytaj nasz artykuł na temat cyklu miesiączkowego. wiedzieć, jakie funkcje te hormony przed i po owulacji. Ponieważ choroba tarczycy może mieć wpływ na owulację, lekarz może przepisać analizę na hormony tarczycy.

Być może nie musisz podjąć wszystkie badania krwi. Lekarz może przepisać jeden lub inna analiza zależności od czasu trwania i prawidłowości cyklu i obecności innych objawów.

Jeśli wyniki badań pokazują, że nie owulacja, lekarz przepisze leki, które promują owulację, albo zaleci leczenie, aby wyeliminować przyczynę braku owulacji. Ponadto, można odnieść się do fachowcowi w wytwarzaniu reprodukcji do dalszej analizy.

Ostatnia aktualizacja: luty 2012

Share →