Olejki eteryczne: olejek lawendowy

Olejki eteryczne: olejek lawendowy

Lawenda należący do rodziny Labiatae.

Aromat olejku lawendowego: zimno, światło, świeże, dobrze.

Do celów leczniczych i kosmetycznych zbierać kwiaty lawendy. Zawierają środki wiążące, sole mineralne, olejki eteryczne, oktan linallola, provalerianovuyu i kwas masłowy.

W średniowieczu, lawenda uznano za remedium na drgawki, załamania nerwowe, napady złości. Skoncentrowany olejek lawendowy cienkiej skóry leczy choroby, bóle głowy, bezsenność i stres.

W średniowieczu, lawenda uznano za remedium na drgawki, załamania nerwowe, napady złości. Skoncentrowany olejek lawendowy cienkiej skóry leczy choroby, bóle głowy, bezsenność i stres.

W dawnych czasach uważali, że olejek lawendowy może chronić przed zarazą i cholery. Olejek lawendowy jest zabijanie Staphylococcus aureus, Streptococcus, E. coli i Pseudomonas. Lawenda – doskonałe narzędzie do leczenia oparzeń, rany i wrzody vyalozazhivayuschie, gangreny.

Stosowanie olejek lawendowy oraz do leczenia chorób nerek i dróg moczowych, chorób układu oddechowego. Ponadto, olejek lawendowy – skuteczne narzędzie na ćmy.

Właściwości lecznicze olejku lawendowego

Delikatny zapach lawendy ma wspaniały właściwości łagodzące, pomaga poradzić sobie z zaburzenia nerwowe i psychiczne. Lawenda eliminuje podniecenie, bezsenność, płacz, reakcje histeryczne, depresja.

Olejek lawendowy Ma właściwości antyseptyczne. Jest stosowany do leczenia ropiejących ran i zgorzeli, w celu poprawy zapachu innych form dawkowania, stosowanych miejscowo. Olejek lawendowy w postaci tarcie wiwatów i rozpuszczono w alkoholu służy do pocierania i bólu reumatycznego neuralgii.

W postaci oleju łaźni lawendy są stosowane w leczeniu chorób skóry i nerwic.

Z silne przepięcie Umstennoe bardzo pomocne Kąpiel z olejkiem lawendowym. Przygotuj go proste: dodaj ciepłej wody 6 kropli olejku lawendowego lub gotować garść kwiatów przez 10 minut, to niech zaparzyć i dodać je do kąpieli. Aby kontynuować efekt uspokajający nanieść kilka kropel olejku lawendowego na poduszce.

To sposób na stres może również pomóc w tachykardia, niepokój, doświadczenie, zmęczenie, wysokie ciśnienie krwi, krwi, wyczerpanie nerwowe.

Dermatologia: olejek lawendowy Eliminuje łupież i łamliwe włosy, pomaga pozbyć się zapalenie skóry różnego pochodzenia, regeneruje skórę po oparzeniach.

Olejek lawendowy na bóle głowy

Olejek lawendowy Działanie przeciwbólowe w migrenie, skurcz naczyń mózgowych, ból głowy, zmniejsza negatywne objawy miażdżycy tętnic i udar. Kilka kropli olejku lawendowego pocierać skronie – to zmniejszy ból głowy z podniecenia i depresji. Aby pozbyć się bólu głowy, można użyć herbatę z kwiatów lawendy (0,5 łyżeczki na szklankę wrzątku).

Pić tej herbaty powinny być bardzo powolne.

Olejek lawendowy uspokoić

Lawenda działa natychmiast. Aby uwolnić się od stresu, olej ściekową na wilgotną ściereczką i umieścić chłodnym na zamknięte oczy.

Angielski zielarzy zaleca olejek lawendowy stosowanie w czasie pracy, twierdzą oni, że leki przeciwbólowe i przyspiesza dostarczanie oleju.

Lawenda normalizuje wątroby i pęcherzyka żółciowego, ma efekt żółciopędny.

Olejek lawendowy normalizuje rytm serca i arytmii tachykardia, prowadzi do normalnego ciśnienia tętniczego nadciśnienia tętniczego.

Olejek lawendowy Jest moczopędne i anti-inflammatory zapalenie pęcherza, zapalenie cewki moczowej, zapalenie pochwy.

Zastosować olejek lawendowy oczyścić organizm z toksyn.

W kosmetologii olejek lawendowy stosuje się do zapalenia, zaczerwienienia i złuszczania, odpowiedniego do pielęgnacji każdego rodzaju skóry.

Lawendy wąskolistnej

Słabym roztworze (mniej niż 1%) Olejek lawendowy w innych olejów lub tłuszczów, w połączeniu z rumianku regeneruje skórę. Bułgarskich zielarzy stosować lawendę na otarcia, oparzenia, gojenie ran.

Tonik z olejku lawendowego

8 łyżek olejek z drzewa sandałowego. Belka piżmo, 1 łyżeczka olejek lawendowy, 0,1 łyżeczki olejek goździkowy. 4 łyżki wzrosła wody, 4 łyżki Woda z kwiatów pomarańczy, 1 łyżka miód. Roztwór przechowywać pod szczelną pokrywką przez 4 tygodnie, potrząsając codziennie.

Lawenda wody toaletowe

15 g olejku lawendowego, 1 łyżka alkohol, 1 łyżeczka wody różanej. olejek lawendowy zmieszany z niewielką ilością alkoholu, aż dobrze się rozpuszcza, powoli dodawać resztę, a na koniec, dodać wodę różaną. Przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Lawenda Foot

Stosowanie olejku lawendowego

Gorący wdychaniu: 3 krople lawendy ZAFI, czas trwania postępowania 3-6 minut.

Zimna wdychaniu: kropli olejku lawendowego, czas trwania 5-7 minut.

Masaż: 5 kropli olejku lawendowego na 10 g oleju przewoźnika.

Ciepłe okłady na obszarze bólu: 5-7 krople olejku lawendowego.

Aplikacja wnętrza: 1-2 krople oleju lawendowego Rozcieńczalniki dwa razy dziennie.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować olejek lawendowy na spożycie jodu i preparatów zawierających żelazo, specyfiką lawendy.

Lawenda uspokaja nerwy

Jednym z ulubionych narzędzi w aromaterapii – nezhnopahnuschaya lawendy. Zapach lawendy stabilizuje uczucie równowagi emocjonalnej. W chwilach stresu, można użyć poduszkę wypełnioną kwiatów lawendy, będzie również poprawa jakości snu.

Share →