Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek

Przydatne właściwości oliwy z oliwek

W pierwszej kolejności należy wspomnieć unikalne właściwości oliwy z oliwek — zdolność do utrzymania poziomu w korpusie «przydatny» cholesterolu, obniżając jednocześnie poziom jego «szkodliwy» analogowy. Stąd oliwa z oliwek, głównie zalecane w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Wiele korzyści przyniesie on i dzieci, ponieważ stymuluje tworzenie kości.

A dzięki łatwemu efektu żółciopędnym oliwy nie jest za zbędne w chorobach wątroby.

Witaminy i minerały

Kwas oleinowy znaleźć w oliwek rozszczepia cholesterolu w organizmie, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, co czyni je bardziej elastyczny. Kwas linolowy promuje szybkie gojenie ran, poprawia koordynację i widzenie. Witaminy A, D, E i K wzmacniają komórki ściany jelita, mięśnie i kości.

Fenole spowolnić proces starzenia się i wzmocnić układ odpornościowy.

Przeciwwskazania

Oliwa z oliwek — bardzo przydatny produkt, i tak, że przeciwwskazania do jego stosowania jest praktycznie. Jednak nie oznacza to, że powinien on być stosowany w żywności, w nieograniczonych ilościach, jak każdy olej pobudza układ trawienny. Nadmiar oleje spożywane w ciągu dnia, może powodować biegunkę.

Stosowany w kuchni

Prześlij kuchni śródziemnomorskiej bez oliwy z oliwek jest absolutnie niemożliwe. Nie wypełniają wyłącznie ze świeżych sałatek — jest przygotowana zgodnie z Włochów i Greków, najsmaczniejsze i zdrowej żywności. Gusta są różne, jak to mówią, ale na rzecz ciężko się nie zgodzić. Gdy olej podgrzewany oliwek nie tworzą substancje rakotwórcze, tak, że się jej najwięcej warzyw i mięsa zachowują swój smak i właściwości lecznicze.

Jak wybrać odpowiedni olej z oliwek

Jak w przypadku każdego oleju roślinnego, oliwa z oliwek jest nierafinowany, wyrafinowane i makuhove; Mieszanki te również dostępne opcje w różnych proporcjach. Droższe, ale przydatne oliwy z oliwek — nierafinowany, tłoczony na zimno. Ma ładny zielonkawy kolor i dyskretny zapach ziół i owoców. Sos sałatkowy — idealny.

Ale do gotowania, można wybrać nieco tańsze mieszanki ropy i rafinowanej oliwy z oliwek.

Przechowywania oliwy z oliwek, czego potrzebujesz, w chłodnym, ciemnym miejscu bez bezpośredniego nasłonecznienia. Nie bardzo pożądane, ale może — w lodówce. W tym przypadku, na dole wypadnie biały osad — zamarza tłuszczów stałych.

Zniknie, gdy olej jest podgrzewany, a sposób — oliwa z oliwek jest wskaźnikiem jakości.

Ciekawostki

• Uważa się, że pierwszą z oliwek zaczął wytwarzać w Fenicją. Inne jego przodków Starożytny Egipt Uwzględniono, Starożytny Izrael i starożytnej Grecji.

• Oliwki — sam owoc jest wyjątkowo dojrzałości. I ciekawe wydarzenie językowa istnieje tylko w języku rosyjskim. W innych językach, jest tylko oliwki — czarny lub zielony.

• Masaż ciepłą oliwą z oliwek jest bardzo dobre dla skóry, a kąpiele do rąk pomóc wzmocnienia paznokci i ułatwiają manicure.

Share →