Opieka doniczkowe fiołki i uprawa

Opieka doniczkowe fiołki i uprawa

W ostatnich latach zainteresowanie fiołków afrykańskich (fiolety) w naszym kraju znacznie osłabł. Zachwycają one kolektory tylko, a większość kupujących woli jasne i łatwe w pielęgnacji kwiatów. Dlaczego tak?

Powodów jest wiele: fiołki kwitną tylko kilka miesięcy, te kwiaty są bezpretensjonalne, ale jeśli nie spróbujesz, będą podobać się tylko wiązkę zielonych liści.

W postawie West, Violet łatwiejsze. Są one sprzedawane w sklepach w stanie, gotowy do drzewa, w przystępnej cenie (np 2 dolary na roślinę z doniczki). Kilka miesięcy tak szczęśliwy nabywca bogate kolory fioletowy kapelusz, a następnie po prostu wyrzucić. Fiołki są zazwyczaj przepełnione używek i uzyskać ponowny rozkwit w domu jest bardzo trudne.

Jednak nie otrzymaliśmy takie podejście powszechne jeszcze, więc w tym artykule weźmiemy pod uwagę podstawowe zasady, które pozwolą Ci łatwo uzyskać fioletowy, który jest naprawdę ozdobić swój dom.

Zasady pielęgnacji fiołków wewnętrznych:

1. Wybór odpowiedniej odmiany.

Doniczkowe fiołki, które są sprzedawane w sklepach, z bogactwem pokrywie jasnych kolorach – są Handlowy. Są szybkie i kwitną obficie, mają silne łodygi kwiatowe, stabilny, długo zachowują świeżość kwiatów. Są to odmiany i powinien wybrać się rozwijać.

Komercyjne odmiany są często proste kształt gwiazdy kolor monochromatyczny lub granicy, poza tym, nie jest największym, i wyglądają w katalogu, a spada w większości dwuosobowych kwiaty z karbowaną krawędź. Natychmiast zdecydować, co chcesz: bardziej interesujący kwiat, którego piękno można zobaczyć tylko na zdjęciach, a zobaczysz, raz w roku, albo plama koloru jest prawie zawsze. Katalogi powinien wybrać takie odmiany, który stanowi: „. Kiwającą kwitnie, kwitnie łatwo i szybko”

Duży-kwitnąca odmiana można znaleźć w katalogach Elena Korshunova. Tylko jedna ważna kwestia – nie kupić nowe elementy! Często są one niestabilne i mogą przedstawić niespodzianek, mimo atrakcyjnych zdjęć w katalogu.

A żeby się naprawdę łatwe w pielęgnacji i piękna roślina, to lepiej, aby zobaczyć „ulubione odmiany ostatnich lat.”

2. Gleby dla fiołków.

Ona będzie określić, jak często i jak będzie podlewanie. Zbyt ciężki stały grunt – i ryzykować, aby wypełnić zakład. Zwłaszcza, jeśli dom jest często chłodne.

Nadmiar wilgoci może spowodować zakisnet gleby, a to jest dla fiołków – pewnej śmierci. Teraz w sklepach można kupić gotowe mieszanki, ale nawet te przeznaczone do fiołków, nie może być bardzo dobrej jakości. Aby gleby bardziej kruche, oddychająca, można rozcieńczyć z proszkiem do pieczenia podłoża zakupu, na przykład, kokovermitom.

Jeżeli gleba jest naprawdę tak, jak chcesz fiołki, drenaż nawet nie trzeba!

3. Jak prawidłowo nawodnić fiolet?

Istnieje pogląd, że fiolet lepiej wody tylko od dołu, czyli wlewanie wody do zasobnika. Nie zawsze tak jest, a nawet mogą mieć negatywny wpływ na rozkwit. Jeśli musisz wybrać odpowiedni grunt, to nie będzie miał żadnych problemów z górnej i podlewania. Woda do podlewania wymagają utrzymania. Uwaga, w przypadku gleby pojawia się białe jak powłoki soli, a następnie w wodzie zbyt dużo wapna i soli – to zbyt trudne.

Do zmiękczania wody, konieczne jest nieco zakwasić. Innym powodem, dla którego pojawienie się białego płytki – grzyb. Odróżnienie go od soli tylko białe plamy spowodowane przez grzyby, jest miękka, a podczas suszenia ziemnych śpiączki, że chciałby, aby stopić. Jeśli był nalot grzyba w glebie jest bardzo gęsty i zawiera zbyt wiele wilgoci. Wlać roślin z odpowiednio dobranym gleby i optymalnej temperaturze pokojowej (tj, nie jest zbyt niska) jest trudne. Jednak, jak często trzeba podlewać fiołki?

Tutaj wszystko jest dość prosta, choć nie ma uniwersalnej rady. Rekomendacje „dwa razy w tygodniu” są możliwe tylko wtedy, gdy wiesz, co zwykle temperaturę w pomieszczeniu, wilgotność, że tam, gdzie istnieje roślin. Dlatego czas nawadniania lepszego zdefiniowania siebie. Aby to zrobić, dotknij wierzchnią warstwę ziemi. Jeżeli jest ona sucha (ale nie przesuszone), nadszedł czas na wodzie.

Woda powinna na tyle, aby wlać do miski. Nie jest już potrzebne. Jeśli roślina zatrzymuje wilgoć, na jeden dzień, wlać wodę do zasobnika, a sama roślina umieścić plastikową torbę.

Następnego dnia, gleba wchłania wilgoć i może iść do normalnej opieki.

4. fiołki oświetleniowe.

Fiołki są świetne czuć na wschodnim lub zachodnim oknie. Możliwe, a na południu, ale unikać bezpośredniego światła słonecznego w lecie. W zimie nie ucierpi, ale słońce, zwłaszcza jeśli jest bardzo gorąco, może spalić liście ofert, to fiolet jest długa i trudno odzyskać.

Nie należy zapominać, że w domu, we wschodniej części Afryki, fioletowy jest okrywowa, że ​​jest zawsze pokryte z słońce większych roślin. Na północnym oknie fioletu może również dobrze i czuć się dobrze, nawet kwitną. Ale stopień oświetlenia północnych okien, też jest inny, więc trzeba spojrzeć na sytuację. Aby rozety tworzą gładkie i piękne, fioletowe trzeba od czasu do czasu, aby włączyć.

Ale lepiej, oczywiście, odbite światło z góry. Fiołki – niektóre z nich nie są zbyt wiele wewnętrznych rośliny, które rosną dobrze w sztucznym świetle. Wyposaż kącik dla fiołków będzie kosztować dość tanie w kilkunastu zakładach wystarczająco dużo par świetlówek (najlepiej kupić specjalny fitolampy).

Ale będzie dostarczać przez cały rok rośliny kwiatowe.

5. Nawozy dla fiołków.

Do kwitnienia fioletowy nie jest tak ważne. Młode rośliny są w wystarczającej ilości składników odżywczych, które znajdowały się w glebie w pierwszej kolejności. I nawet dorosłe rośliny przed kwitnieniem mocno wystarczy odpowiedzieć na karmienie. Jeśli fiolet jest w stanie pięknie rozwijać, to pokaże się i bez nawozu. Jednak można podlewać rośliny dla standardowego kompleks doniczkowych kwitnienia, ale nie należy się spodziewać, że będzie to miało jakiś oszałamiający efekt.

Fiołki – NIE gloxinia i może zapewnić na własny kwitnienia. Mimo zaawansowanych kolekcjonerów karmił młode rośliny, które powinny zwiększyć liście nawozów azotowych (umiarkowane), a następnie, jeśli chodzi o kwitnienie – fosfor, o jeden raz w ciągu dwóch tygodni, ale to nadal będzie jednym z ostatnich czynników potężne kwiatowych. Pierwszym ważnym połączeniem warunkach: gleby, oświetlenie, podlewanie.

6. Wilgotność i zraszania.

Fioletowe w ogólnej wilgotności, takich jak. Jeśli są one wystarczająco dużo światła, są one sadzone w cienkiej luźnej ziemi, oraz w pokoju około 20-25 stopni, nawet fiołki można myć wodą. Powszechnie uważa się, że fiołki nie może być rozpylany, ponieważ mają owłosione liście, nie więcej niż złudzeniem.

Fiołki naprawdę warto sprayu, jeśli pokój jest super, jeśli roślina cierpi na oparzenia, lub ma inne uszkodzenia na liściach. W takich przypadkach nadmierna wilgotność promuje wzrost szkodliwych bakterii. Podczas gdy w innych przypadkach nie trzeba fioletowy oprysków. Oni po prostu nie potrzebują.

Jeśli powietrze dom jest zbyt sucha, następnie natryskiwanie tej sprawy nie pomaga zrekompensować.

7. Przeszczep fiołków i odmładzania.

Po pierwsze i drugie kwitnienie roślin traci swój dekoracyjny wygląd, dolne liście żółkną, Barrel pojawia się poniżej. Oczywiście, można zostawić fiolet i w tym stanie, ale jeśli chcesz to kwitło wkrótce, pożądane jest, aby odmłodzić. Jeśli przeszczepione nie było jeszcze czasu, możesz po prostu złamać niższe żółknięcie liści i wylać na ziemię tak, że obejmuje który ogłosił bagażnik. Ale lepiej tak dobrze usunąć dolne liście, które psują gatunków roślin ozdobnych i przeszczepione do świeżej ziemi. Jeśli więcej niż fioletowe dwóch, trzech lat, pożądane jest, aby odmłodzić i system korzeniowy.

Odetnij przewód i umieścić go w wodzie, zaledwie kilka tygodni pojawią się nowe korzenie i fiołki mogą być sadzone w nowej puli.

8. Dlaczego nie fioletowe kwiaty?

Share →