Opieka dzhungarikov: tworząc komfortowe środowisko dla Twojego zwierzaka

Opieka dzhungarikov: tworząc komfortowe środowisko dla Twojego zwierzaka

Jak dbać o dzhungarikov? To pytanie dręczy większość właścicieli zwierząt domowych, zwłaszcza początkujących homyakovodov. Nie jest zaskakujące, ponieważ właściwa pielęgnacja zapewnia wygodne i szczęśliwe życie w domu dzhungarikov.

W tym artykule rozważymy funkcje treści chomików Jungar i podstawowych zasad opieki.

Określenia liczby

Myślę, że wielu z was zna sytuacji, gdy do ostatniej chwili nie może zdecydować, ile chcesz zarabiać dzhungarikov. Wielu fanów chce kupić od razu dwa Jungar chomiki, tak żyli razem więcej zabawy. Ale pomysł specjalistów i doświadczonych hodowców w tej dziedzinie dość kategorycznie: dzhungarikov każdy powinien żyć w oddzielnej klatce!

Co to jest? Fakt, że są samotne chomików Jungar z natury, więc nigdy nie będziesz się nudzić w klatce, jeśli nie będzie «towarzysz», Wręcz przeciwnie, eksperci twierdzą, że więcej niż 95% wspólnym pożyciu dzhungarikov prowadzi do tragicznych konsekwencji. Walka o terytorium, może pociągać za sobą ciągłe walki między chomików, jak również stosowania niechcianej kontuzji do siebie. Jednakże, istnieje kilka przykładów, gdzie dzhungariki dobrze dogadują się ze sobą, więc ostateczny wybór, oczywiście, do Ciebie.

Nie należy zapominać, że odpowiedzialność za decyzję będzie kłamać, bo to jest w twojej mocy, aby chronić kogoś bliskiego z dzhungarika ewentualnej tragedii!

Wybór klatki dla dzhungarika

Wybór komórki dla chomików Jungar i kupić części do niego — najważniejsze działania, które należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością. Dla wygodnego życia dzhungarika zaleca kupić klatkę co najmniej 50×30 cm do zwierzęcia jest zawsze wystarczająco dużo miejsca do biegania i rozgrzewki. Batoniki klatki powinny być poziome do chomika może łatwo wspiąć się na nich.

Które elementy na pewno trzeba na przyszłość dzhungarika mieszkaniowego? Koła. Specjalna miska picia, miskę na jedzenie i złożyć — Standardowy zestaw, który jest zalecany do wszystkich chomika Jungar. Ponadto, korzystne jest, aby kupić lub kredowe stone minerał zębów mielących oraz specjalnych kupalku. gdzie można wlać piasek.

Również w sklepach zoologicznych kupić różne tunelu. dodatkowe sekcje, drabiny i inne. Czytaj więcej na ten temat w kategorii «Klatki dla dzhungarikov »,

Innym ważnym elementem obudowy chomika — tego wypełniacza do komórek. Można użyć różnych opcji: drewno, celuloza, wypełniacz kukurydzy. trociny, bezbarwne serwetki papierowe, papier toaletowy i spróbować kombinacji tych materiałów. Często zaleca się stosowanie wypełniacza kotów alternatywnie — jest również do zaakceptowania.

Serwetki i dzhungariki lubią używać do budowy gniazd.

Chciałbym również zwrócić uwagę na wełny, nawet jeśli mówi «gniazda dla gryzoni», Nigdy nie wkładaj w dzhungarikov klatki Watu — jest przeciwwskazany do życia tych uczniów. Włókna owinąć wokół stóp i ciała Jungar chomika, łamiąc jej krążenie. Ponadto, występują przypadki, w których dzhungariki jadły kawałki waty i psują jego jelita.

Niestety, wielu nie wie o niebezpieczeństwach związanych z tym materiałem, więc jest używany regularnie. Zadbaj o zdrowie swojego chomika i chronić przed ewentualnymi zagrożeniami.

Gdzie umieścić klatkę dla dzhungarika i jak często go wyczyścić?

Komórki Lokalizacja — Pytanie, które często nie zwracają na to uwagi, choć jest to bardzo ważne. Nie kładź obudowę chomika Jungar pobliżu gorących baterii i hałaśliwych obiektów (TV, komputer, radio). Trzymaj klatki dla zwierząt nie uzyskać jasne światło słoneczne, ponieważ jest to szkodliwe dla dzhungarikov.

Nie zapomnij, że komórka powinna być dostępna dla małych dzieci i innych zwierząt domowych.

Czyszczenie komórek — Pytanie jest bardzo osobisty. Wszystko zależy od dzhungarikov przyzwyczajony do toalety. czy był w specjalnie przeznaczonym do tego kątem przeznaczenia. Jeśli tak, możesz wziąć tylko pewien obszar obudowy co 3-4 dni, a globalna Sprzątanie odbywa się co kilka tygodni.

W ogóle, cotygodniowe sprzątanie jest zalecane przez komórki, ponieważ stają się charakterystyczny zapach.

Proponuję przeczytać artykuł «Co do karmienia dzhungarikov?», które odnoszą się do kwestii zdrowego odżywiania jest integralną częścią opieki Jungar chomika. Chcę przypomnieć, że ten temat — tylko punkt wyjścia w prawym sensie swoimi zwierzętami. Pamiętaj, aby sprawdzić inne artykuły przydatne i interesujące bloga pomóc wielu ważnych informacji nauczyć i zdobyć cenne doświadczenie praktyczne.

Do następnego razu, drodzy czytelnicy!

Share →