Opieka i hodowla gloxinia

Opieka i hodowla gloxinia

Gloxinia można rozmnażać Nasiona .

Podczas rozmnażania nasion jesienią i zimą potrzebują dodatkowego oświetlenia.

Sadzonki liściowe

Podczas mnożenia liści utrwalić małą listę, duże liście można podzielić na pół i każda połowa root (lub nacięcie w dużych żyłach arkusza umieścić arkusz na ziemi i przycisnął do kontaktu).

Gloxinia duże bulwy mogą być cięte na kawałki nerki, posypać proszku kawałków węgla drzewnego i umieścić każdą część w oddzielnym garnku.

Spike zniknął kwiaty mogą być również stosowane do hodowli, konieczne jest cięcie i pogłębienie 2 cm w oczyszczonej wodzie (koniec grubej szypułki może być podzielona na 5 mm). Gdy woda wyparuje stopniowo dodawane. Statek z szypułki umieszczone na ciepłym jasnym parapecie, w miesiącu pojawi się korzeni i bulw 2 miesięcy i liści. Następnie młodych roślin w doniczkach na gloxinia przyszłym roku będą kwitnąć.

Najczęściej zadawane pytania na temat hodowli gloksynia :

Pytanie. Powiedz nam, jak sadzić nasiona Gloxinia?

– Nasiona Gloxinia I sadzy w plastikowych przezroczystych pudełek do sałatek, na okładce przed gorącym szydło zrobić kilka małych otworów do wentylacji, aby nie kiełkować soprela i nie zacząć formy. Do odwadniania i zatrzymywania ciepła na dnie pudełka można położyć warstwę drobno zmielonego piany. Mieszać przez zasiania ziarna gotować bezrolnych: równe części torfu (jeszcze lepsze – rozkruszone tabletki torfowe) z perlitu i wermikulitu.

Bardzo dobry dodatek posiekane mech torfowiec ,, sadzonki podoba. Nasiona można mieszać z piasku i bardziej równomiernie rozprowadzać sow, posypać podłoża nie jest konieczne. Jeśli nasiona są trochę i ma czas i chęć czarne nasion na mokrym końcu igły – przylegające do czubka igły z nasion ucha i są sadzone w ziemi. W ten sposób nasiona mogą być rozłożone równomiernie: sadzonki rosnące w równych rzędach i nie zakłócają się wzajemnie. Gleby, zwilżonej ciepłą wodą ze zraszacza.

Do kiełkowania nasion oraz do utrzymania żądanej temperatury (23-26 ° C) w szklarni należy je zaznaczyć.

Pytanie. Chcę, aby zasiać ziarno gloksynia. Jest to konieczne dla lepszego kiełkowania użytku preporaty takich jak Appin, kiełków, Zircon?

Co należy użyć?

– Jeśli nasiona są świeże, stosowanie stymulantów nie jest konieczne – podobieństwa i tak dobrze. A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do ich podobieństwa (zwłaszcza nasiona sklepie), można spryskać je po posadzeniu rozwiązanie Cyrkony – jest lepiej nadaje się do tego celu. O sadzonki nie może nic powiedzieć – nie używać.

I Cyrkon jest ważne, aby nie przedawkować – wystarczy jeden! spadnie na 100 ml przegotowanej wody ciepłej.

Pytanie. Minęło 10 dni po siewie Gloxinia i już małe schody, dosłownie 1mm. Co robić? Kiedy są przyzwyczaić do życia na zewnątrz szklarni?

Sadzonki są teraz pod lampą.

– Choć wciąż słychać wczesne sadzonki rosną bez szklarni – mogą umrzeć. Gdy dorośnie pierwszą parę prawdziwych liści, można delikatnie raspikirovat sadzonki, a następnie kilka razy (za każdym razem po 1 – 1,5 miesięcy) raspikirovat rośnie następujące pary liści. Ich sadzonki aż do trzeciego parę liści Staram się zachować w szklarni.

Następnie można stopniowo przyzwyczajać je do atmosfery, otwierając teplichku.

Pytanie. W wodzie, gdzie umieścić końcówkę cięcia, nie trzeba niczego dodawać do dała korzenie?

– Zazwyczaj wierzchołkowe sadzonki są zakorzenione bez żadnych problemów, ale jeśli cherenochek bardzo słabe i cienkie i boisz się, że może stracić, można umieścić go na 5-7 godzin w roztworze Kornevin (I proszku, weź 1 grama na litr wody) lub zrobić proste – wystarczy zanurzyć cięcia cięcia do proszku i nadal zaszczepić w mieszaninie bez ziemi lub wody.

Pytanie. Umieścić kilka liści głównym gloksynia. Wszystko zaczyna się tworzyć bulwy i bulwy na jednym nie, ale rosły małe dziecko.

Co zrobić z tym kawałkiem – czekać, aż pojawi się bulwy lub rośliny w ziemi?

– Ta ulotka jest najlepiej sadzić w lekkiej, niemal dziecięcej zemlesmes ziemi prisypaya. Jeśli liści odbywa się w niestabilnym gruncie, prop go kawałek pianki. Pamiętaj, aby umieścić liść posadzone w teplichku i świata, że ​​dzieci nie są rozciągnięte.

Pytanie. Jak najlepiej Sadzonki liściowe Gloxinia: przy użyciu tabletek torfu, lub istnieje niezawodny sposób?

– Istnieje kilka sposobów, można spróbować wszystkiego i wybrać ten, który lubisz najbardziej. Możesz wykorzenić sadzonek w pelety torfowych, ale inne sposoby: są one zakorzenione w supernatantu lub przegotowanej wody lub mieszaniny bezrolnych (jest luźniejsza i lepiej oddychające niż tabletki).

Wraz z pojawieniem się korzeni i wzrostu sadzonek kalusa zakorzenionej w wodzie, sadzy w zemlesmes światła. Metoda ta jest podobna do tego, że można oglądać proces zakorzenienia i lepiej nadaje się, jeśli łodyga jest trwały i świeże (przed sadzeniem podróżował długo).

Do wytwarzania mieszaniny pozbawionych ziemi zmieszać równe części torfu (samych lub na mokro i rozdrobnionych tabletek torfu) z perlitu i wermikulitu. Jeśli jest mchu Sphagnum, bardzo dobrze dodać do mieszanki, a wcześniej drobno posiekane. W tej metodzie, najważniejsze – nie jest zbyt mokra zemlesmes uprawy sadzonek, więc nie ma zgniłe. W dotyku powinna być tylko lekko wilgotne, ale nie mokre.

Jeśli temperatura w pomieszczeniu jest niska (mniej niż 21-22 ° C) lub zbyt suche powietrze, umieścić sadzonki w teplichku.

Pytanie. Podczas mnożenia Gloxinia listu, jeżeli pismo nie umiera przez długi czas, czy odcięcie go? I chciałbym, aby uzyskać więcej informacji na temat pierwszego roku życia kwiat. Czy smutne doświadczenia: zakorzenione, w jesieni jego cięcia i usunięto w kąpieli, a wiosną nic nie znalazłem, ale suchych korzeni.

– Jeśli list jest długa, nie umierać, nie odciąć całkowicie: fakt, że do listu żywy, proces wzrostu bulw. I jak bulwa jest zasilany nie tylko przez korzenie, ale także to, co dzieje się w liście fotosyntezy, wyciąć przedwcześnie nas, zatrzymać rozwój i wzrost bulw (jak podczas jesiennej cięcia blachy). Zauważyłem, że nie raz "długo-playing" sadzonki liściowe często dają duże bulwy. Ale nie jest rozwiązaniem, gdy posadzone liści łodyga rośnie "zhiruet"A ziemniaki są wytwarzane lub formowane, ale bardzo małe.

W związku z tym, w obu przypadkach można wyciąć z arkusza końcówki – około 1/3: w ten sposób można stymulować wzrost korzeni i bulw w zhiruet arkusza i często – prowokują dzieci. Jeśli arkusz jest duża, można wyciąć połowę (wskazane jest, aby wyciąć posypać fitosporin lub fundazol) i krój tego samego korzenia.

Share →