Opryszczka narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych jest chorobą zakaźną wywołaną przez wirus herpes simplex (HSV). Istnieją dwa typy wirusa typu I (HSV-1), zazwyczaj atakuje skórę warg i jamy ustnej i typu II (HSV-2), przede wszystkim odpowiedzialny za klęski w narządach płciowych. jest "seksualny" lub narządów gerpes.V Ostatnio przypadków opryszczki narządów płciowych spowodowane przez HSV-1, w szczególności wśród wcześnie, aby stać się aktywne seksualnie.

Zwykły "miejsce zamieszkania" Wirus – tkanka nerwowa. W aktywnym okresie, porusza się wzdłuż włókien nerwowych do porażenia obszarze dotknięte powierzchni (skóry lub błony śluzowej), gdzie następuje replikacja wirusa i cząstek ("reprodukcja" virus). Okres ten jest nazywany "zaostrzenie" i jego pacjenta jest najbardziej zaraźliwa, bo młodzi, nowo powstałe wirusy mogą być łatwo przenoszone na zdrowie ludzi.

Następnie, po okresie ostrego wirusa migruje z powrotem do zwojów nerwowych (gromadzenie się tkanki nerwowej), zwykle w podstawie kręgosłupa, gdy jest w pasywnym przez cały okres remisji.

Raczej się zakażenia opryszczką narządów płciowych?

Około jedna piąta obywateli USA w wieku 12 lat i starszych jest zakażonych HSV-2 powoduje, opryszczka narządów płciowych, ale 90% z nich nie zdaje sobie sprawy. (Dla porównania, według ekspertów od 50% do 80% osób dorosłych mają zmiany opryszczka warg i jamy ustnej, to znaczy opryszczki jamy ustnej)

Kobiety znalazłem jeszcze kilka (jeden w czterech kobiet i jeden w czterech mężczyzn), które uważa się za wytłumaczyć funkcjonalnych żeńskich narządów płciowych. Opryszczka narządów płciowych jest bardziej powszechne wśród Murzynów. Prawdopodobieństwo opryszczka narządów płciowych zwiększa się wraz z wiekiem i liczbą partnerów seksualnych.

Którędy opryszczki (ustnej i narządów płciowych) rozprzestrzeniać?

HSV-1 jest zazwyczaj przekazywana od osoby do osoby poprzez całowanie. HSV-1 może być również przekazywane podczas seksu oralnego (oral, Patelnia, Analingus). W takich przypadkach, staje się przyczyną opryszczki narządów płciowych.

HSV-2 jest najczęściej przekazywane w czasie pochwy i analnego. Ale jak HSV-1, seks oralny może prowadzić do opryszczka jamy ustnej.

HSV-2 nie jest w stanie na długo pozostanie opłacalne poza ciałem, więc praktycznie nie ma ryzyka zakażenia poprzez przedmiotów powszechnego użytku, na przykład, przez sedes lub podczas korzystania ze wspólnej łazienki.

Jak można uniknąć zakażenia opryszczką narządów płciowych?

Zastosowanie antykoncepcyjne (np prezerwatywy) może znacznie zmniejszyć ryzyko infekcji i rozprzestrzeniania się infekcji, ale z zastrzeżeniem, że środki takie są w pełni ochrony obszaru styku. Należy również unikać seksu z partnerem mając wyraźne objawy opryszczki w okolicy narządów płciowych i jamy ustnej.

Ważne jest, aby wiedzieć, że HSV może być zaraźliwe, nawet jeśli nie ma widocznych objawów.

Opryszczka narządów płciowych jest bardzo zaraźliwa (wysoce zakaźną) choroby zakaźne jest przekazywana głównie przez bezpośredni kontakt z osobą mającą oczywiste objawy (wrzody i pęcherzyki), jak również wszelkie kontakty seksualne. Może być zakaźny, a w przypadku braku widocznych objawów.

Matka podczas porodu mogą przenosić wirusa na dziecko.

Co jest przyczyną opryszczki narządów płciowych?

Czynnik zakaźny stanowi herpes simplex virus, zwykle typu II (HSV-2). Źródłem zakażenia jest chory, a media bez żadnych widocznych objawów często nie są świadomi infekcji.

Jak często występuje opryszczka narządów płciowych?

Przynajmniej 45000000 Amerykanie, dorośli i młodzież, która jest, każdy czwarty lub piąty zakażone opryszczka narządów płciowych, w związku z tym, że jest jedną z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. Od końca 1970, liczba Amerykanów zarażonych wirusem opryszczki narządów płciowych, wzrosła o 30%, głównie z powodu młodzieży i młodych dorosłych.

Opryszczka narządów płciowych jest częstsza u kobiet niż u mężczyzn.

Objawy opryszczki narządów płciowych?

Dla większości ludzi, objawy zakażenia pierwotnego z opryszczką narządów płciowych lub minimalnych przepływów zupełnie bezobjawowo. Pierwszy pogorszenie przepływa zasadniczo w następujący sposób:

 • Skóry i narządów płciowych śluzowych lub w pobliżu zapalić, może wystąpić swędzenie. pieczenie i bolesność.
 • W uszkodzenia pojawia pęcherzykowej wysypki (pęcherzyków), często połączone w masywnych kieszeniami z obrzękiem, stanem zapalnym podstawy, podniesione powyżej powierzchni skóry; pęcherzyki rozerwanie, pozostawiając za wrzody.
 • Izyazvlёnnaya powierzchnia jest pokryta strupami, a następnie "wyczyszczone"Działanie przeciwzapalne spadły, co jest zwykle ostre końce epizod.

Objawy infekcji pierwotnej, mogą obejmować:

Pierwsze ognisko (pogorszenie) opryszczki mogą utrzymywać się przez kilka tygodni. Po wybuchu rekolekcji wirusów do swoich dawnych stanowiskach, w jednostkach układu nerwowego, gdzie pozostaje nieaktywne (ukryty, utajony okres), aż jakiś bodziec, aby nie naciskać go do działania.

Co do zasady, do pierwszego zaostrzenia w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, a następnie innym wybuchu, który prawie zawsze jest mniej dotkliwe i długotrwałe niż w pierwszym odcinku. Chociaż wirus pozostaje w organizmie i życia, natężenie i częstotliwość zaostrzeń z wiekiem ma tendencję do zmniejszania się.

Jak często obserwowano zaostrzenie?

Częstotliwość zaostrzeń mogą być bardzo różne w każdym przypadku. Występuje zwykle około czterech zaostrzeń w ciągu roku. Pierwszy zaostrzenie i najbardziej wydłużony czas natężenie i częstotliwość napadów zmniejszona.

Co powoduje nasilenie?

Każdy szczególności osoba ma swoje własne wyzwalacze.

 • Najbardziej powszechne to:
 • Emocjonalny stres.
 • Zaostrzenie chorób współistniejących.
 • Interwencje chirurgiczne.
 • Seks energiczne.
 • Zmiany w diecie.
 • Miesiączka.

Jak jest diagnoza opryszczka narządów płciowych?

Lekarz może zdiagnozować opryszczka narządów płciowych przez oględziny, jeśli istnieją typowe objawy, jak również na podstawie badań materiału z zmiany. Bez diagnoza zaostrzenia znacznie trudniejsze. Można przeprowadzić badania w celu identyfikacji wysypkę i rany w pochwie i na szyjce macicy u kobiet i cewki moczowej u mężczyzn.

Może być także przydatny w teście krwi pełnej do wykrywania przeciwciał przeciw HSV-1 i HSV-2, chociaż wyniki nie zawsze są łatwe do interpretacji.

Jakie są sposoby leczenia opryszczki narządów płciowych?

Niestety, lekarstwa na opryszczka narządów płciowych jeszcze nie istnieje, ale lekarz może zalecić przeciwwirusowe leki w formie tabletek i maści, które ułatwią szybkie gojenie trądziku i wrzodów.

Gdy ból i dyskomfort mogą być użyteczne leki przeciwzapalne bez recepty.

Przy częstych nawrotów może być zalecane do regularnego stosowania leków przeciwwirusowych Famvir, Valtrex i Zovirax (Famvir, Valtrex, Zovirax).

Jak można opryszczki narządów płciowych wpływa na kobiety w ciąży i jej nienarodzonego dziecka?

Został zauważony nami zaostrzeń opryszczki narządów płciowych w czasie ciąży poronienie. poronień i przedwczesnych porodów; Ponadto, zakażenie HSV może prowadzić do poważnego uszkodzenia mózgu dziecka, w szczególności prowadzące do ślepoty. Jednak kobiety z opryszczka może urodzić zdrowe dziecko. Jeśli masz opryszczkę, a planujesz zajście w ciążę, omówić swoje plany z lekarzem.

Jak można chronić się przed opryszczka?

 • Unikaj kontaktu z osobami, z oczywistych zmian skórnych w okolicy narządów płciowych.
 • Podczas seksu zawsze używać prezerwatyw.
 • Ograniczyć liczbę partnerów seksualnych.

Przyjmowanie leków (takich jak Valtrex) przez zainfekowany może zmniejszyć (ale nie wyeliminować) ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji. Stosując zapobieganie nie tylko zmniejsza ryzyko infekcji i ogranicza rozprzestrzenianie się infekcji.

Czy opryszczka lekarstwa?

Niestety, lek na opryszczkę nie istnieje. Życia wirusa pozostaje w organizmie człowieka. Wirus jest w formie nieaktywnej w komórkach nerwowych do czasu, aż jakiś bodziec nie wyzwalania.

Zaostrzenie opryszczki pojawiają się bolesne wysypki i owrzodzenia, które są stosowane w leczeniu lekami przeciwwirusowymi.

Co mogę zrobić, jeśli chory z opryszczka?

Wiele osób ma sobie sprawę, że są one chore i opryszczki, a życie będzie zagrożenie zakażeniem, depresja zakończyła. Ale nie jesteś sam. Jeśli masz opryszczkę, musisz nauczyć się więcej na ten temat – Świadomość pozwala lepiej radzić sobie z chorobą i nie czuć się wadliwy.

Jak zawsze jako pomoc i wsparcie blisko i zaufanym przyjacielem.

Jeśli masz opryszczkę, nadal można uprawiać seks, jeśli używać prezerwatyw. Aby uniknąć konfliktów poinformować partnera o choroby. Możesz też mieć dzieci.

Share →