Opryszczka narządów płciowych, jej zapobieganie i leczenie.

Opryszczka narządów płciowych, jej zapobieganie i leczenie.

Pytanie:

Co to jest opryszczka narządów płciowych, a jak to jest traktowane za pomocą miramistina?

Opryszczka narządów płciowych – to choroba zakaźna przenoszonych drogą płciową, w którym zakażenie jest zlokalizowany głównie w obszarze genitaliów. Czynnik etiologiczny tej choroby jest wirusem herpes simplex, należący do rodziny Herpesviridea. Osób, które oceniły 8 rodzajów wirusów opryszczki. W większości przypadków (80%), opryszczka narządów płciowych jest spowodowane wirusem herpes simplex typu 2. W 20% przypadków opryszczki narządów płciowych spowodowane wirusem herpes simplex typu 1.

Uważany za najbardziej zakaźnych pacjentów z objawową chorobą. Jednak w praktyce, najczęściej zakażone wirusem opryszczki narządów płciowych pochodzi od ludzi, u których nie występują objawy choroby. Często nie zdajemy sobie sprawy, że są nosicielami choroby.

Opryszczka narządów płciowych jest podzielony na podstawowym (pierwszym przypadku) i nawrotu (drugiego i wszystkich kolejnych przypadkach).

Pierwotne opryszczka narządów płciowych ma okres inkubacji 1 do 25 dni, ale częściej to trwa około tygodnia. Choroba objawia się ból, pieczenie i obrzęk w obszarze zagrożonym. Czasami może to być objawy ogólne złe samopoczucie, podwyższona temperatura ciała. Po kilku dniach są małe pęcherzyki, w którym jest przezroczysty płyn. Zaczynają pękać, a na ich miejscu powstają bolesne czerwone rany.

Owrzodzenia goją w ciągu dwóch tygodni.

Nawrót choroby opryszczka narządów płciowych (w porównaniu z pierwotnym) łagodniejszej formie. Na nawrocie, na ogół nie zwiększa temperaturę ciała i nie ma złe samopoczucie, a jest mniej zmian. Nawrotu opryszczki narządów płciowych spowodowane przez choroby zakaźne, stres, ekspozycja na zimno, i tak dalej P wrzody na nawrót leczyć nieco szybciej. – W ciągu 1-1,5 tygodni.

W obecności typowych objawów opryszczki narządów płciowych diagnozowania oparty jest na obrazie klinicznym. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, badania zachowania laboratorium.

Ponieważ, jak wspomniano na początku, opryszczka narządów płciowych jest przenoszone drogą płciową, zapobieganie tej chorobie jest przeprowadzane z zastosowaniem kondomów (zwłaszcza seksem), jak również przy użyciu antyseptycznego miramistina, która powinna być traktowana obszarach, co może uderzyć wirusa. Jednakże należy pamiętać, że procentowa przypadków nie jest jeszcze ryzyko infekcji, a więc sensowne krótko mówić o leczeniu opryszczki narządów płciowych i leków stosowanych w leczeniu.

Leczenie opryszczki narządów płciowych.

W Stanach Zjednoczonych i Europie, tylko trzy z leków zostały dopuszczone do wykorzystania w leczeniu opryszczki narządów płciowych. Ten acyklowir (Zovirax), valacyklowiru i Famvir. Jako sposób leczenia miejscowego w leczeniu kombinowanym, jak również z powodzeniem stosowane w profilaktyce – krajowego antyseptyczne miramistin przygotowania nowej generacji o szerokim spektrum działania. Wydajność Miramistina do zapobiegania i leczenia różnych zakażeń wirusowych sprawdzone w praktyce.

Powiedzieliśmy już, że opryszczka narządów płciowych – to choroba zakaźna spowodowana przez wirus herpes simplex, więc leczenie opryszczki narządów płciowych za pomocą miramistina, poprawia wydajność i skrócić czas leczenia.

Miramistin jako skuteczne w leczeniu pierwotnego opryszczki narządów płciowych, jak również w leczeniu nawrotu. Należy postępować zgodnie z instrukcjami do stosowania leku i ostrożnie obsługiwać dotkniętych obszarów narządów płciowych (w tym sąsiednich obszarach skóry) miramistinom.

Oczywiście, najlepiej jest, aby nigdy nie boli, ale, niestety, z powodu choroby nikt nie jest odporny. A kiedy zrównał się z tobą – nie wpadaj w panikę, ponieważ korzystanie z nowoczesnych leków, leczenie opryszczki narządów płciowych z pewnością będzie udany.

Share →