Opryszczka narządów płciowych. Można się go pozbyć?

Opryszczka narządów płciowych. Można się go pozbyć?

Jak pozbyć się opryszczki narządów płciowych? I cierpią z powodu częstych wybuchów; pieczenie i ból zakłócać snu … Eugene, na pytanie zadane przez e-mail. elektronicznej.

– Opryszczka narządów płciowych jest drogą płciową, to dla przewlekłej z naprzemiennymi okresami remisji i zaostrzeń. Przewoźnicy są około 20% dorosłych. Aktywatory – herpes simplex typu I i II wirusa (HSV-I i HSV-II).

Młody choroba dotyka głównie – 20-29 lat; Drugi „szczyt” stanowiły 35-40 lat. Wskaźniki ryzyka, zwiększając prawdopodobieństwo ponownego zakażenia pierwotnego lub aktywność seksualna – wcześnie, seks bez zabezpieczenia, częsta zmiana partnerów seksualnych.

Zakażenie występuje zwykle przez kontakt seksualny (pochwy, odbytu). Oral sex przechodzi od wirusa partnera do partnera, gdy jeden z nich opryszczkę wargową ma (na usta i błony śluzowej jamy ustnej). We wszystkich przypadkach, ryzyko infekcji jest większe, jeśli aktywny objawem wirusa lub uszkodzenia skóry i błon śluzowych (ran, pęknięć).

Przekazywanie opryszczki przez obiekty wspólnego użytku jest mało prawdopodobne, ponieważ otoczenie zewnętrzne jest niestabilny – sedes, basen, sauna, wspólne naczynia i ręczniki nie może być źródłem zakażenia.

Zewnętrzne objawy opryszczki narządów płciowych występują 2-14 dni po jego wejściu w organizmie. W niektórych przypadkach choroba jest bezobjawowa kilku lat

ludzie nie mieli pojęcia, że ​​jest zainfekowany. Przez zmniejszenie opryszczki Immunity, „uśpionych” zwoje nerwowe w pobliżu rdzenia kręgowego, jest aktywowany.

Przed pojawienie się wysypki w okolicy narządów płciowych oznaczone pieczenie, świąd, ból i obrzęk. Okresowe drętwienie, bóle w górnej części uda, czasami daje pleców lub pośladków, ciągnąc ból moszny lub krocza. Po tym – pogorszenia stanu zdrowia, wzrost temperatury i ból węzłów chłonnych pachwinowych, ból przy oddawaniu moczu.

Wkrótce skóry i błon śluzowych narządów płciowych, pośladków, ud powstały pęcherze wypełnione przezroczystego płynu, po pewnym czasie są otwarte a na ich miejscu są małe bolesne nadżerki, owrzodzenia. Po 10-14 dniach rany goją się, pozostawiając niestabilny odbarwienie skóry.

Czynników wyzwalających nawrót osobę.

Często przyczyną opryszczki zostaje zmniejszona wielokrotnego odporność, po stres, przeziębienia, grypa, zatrucia, chorych na cukrzycę, zakażenia wirusem HIV. Alkohol, kofeina, palenie tytoniu, nadmierna ekspozycja na słońce, hipotermia lub hipertermii, menstruacja, zmęczenie, zła dieta może również powodować wysypkę opryszczki. „Budzi się” wirusa i od żywności, z dużą ilością cholesterolu i cukru.

W oscyluje odsetek nawrotów

nizm 1 razy w ciągu kilku lat do 2-3 razy w miesiącu; zależy od typu wirusa opryszczki: HSV-I, gdy choroba przejawia mniej. Wpływy zwykle łatwiejsze niż w podstawowym Flash dźwięku złym samopoczuciem, temperatury i bólu głowy; pękła bańka wyleczyć w ciągu 7-10 dni. Po pierwszym epizodzie opryszczki narządów płciowych może przebiegać bez objawów.

W typowym rozpoznania obrazu jest oparty na objawy kliniczne. Kiedy objawy uciekają się do wątpliwej laboratorium

Badania. Biomateriałów jest pobierana bezpośrednio z podejrzanych zmian, do wykrywania przeciwciał wykonać badanie krwi.

Herpes jest niezwykle odporny i aktualne leczenia nie eliminują całkowicie wirusa – tylko przyspieszenia gojenia się ran, zmniejsza ryzyko nawrotu choroby i zmniejszenia izolacji patogenu. Głównym leczenie – leki przeciwwirusowe (acyklowir i jego pochodne). Odbieranie ich we wczesnym stadium, kiedy pieczenie i ból przeszkadzał, wysypki skórne, ale jeszcze w ogóle uniemożliwia ostatni. Jeśli pojawiają się pęcherzyki, przeciwwirusowe zmniejszają czas gojenia się nadżerek.

Specjalne kremy, maści, bez wsparcia „wewnątrz” z opryszczką narządów płciowych, są nieskuteczne.

Jeśli nawroty są częste, leczenie zapobiegawcze (leczenie przeciwwirusowe na kilka miesięcy).

Do zapobiegania opryszczka narządów płciowych również wykorzystywane szczepionki inaktywowane kultury opryszczki. Preparat stosuje się w stanie remisji, nie wcześniej niż 2 tygodnie po całkowitym zaniku objawów klinicznych.

Nie należy zapominać o terapii metabolicznej – przeciwutleniacze zmniejszają również możliwość nawrotu (witaminy A, C, E, cynk, selen). Zaleca się dietę o dużej zawartości lizyny. – Niezbędnego aminokwasu, który znajduje się w mięso, jajka, ryby, ziaren itp D.

W przypadkach, w których tylko jeden partner ma wirusa opryszczki, są pewne zalecenia. Najbardziej skutecznym sposobem, aby chronić ukochaną jednego z zakażeniem – odmówić życie seksualne, gdy pierwsze prekursory (mrowienie, zaczerwienienie, swędzenie, ból wzdłuż nerwu kulszowego). Należy pamiętać, że podczas przewoźnika remisji opryszczki może być źródłem zakażenia, które jest. Aby przejść bezobjawowe wydalania wirusa.

Kobiety w ciąży zakażonych wirusem opryszczki, należy przestrzegać położnika-ginekologa. Jeśli kobieta jest zakażona przed zajściem w ciążę, ryzyko zakażenia dziecka jest mała, ale jeśli wirus dostaje się do organizmu w pierwszym trymestrze, możliwość przeniesienia opryszczki wzrost płodu.

Podstawową zasadą zapobiegania opryszczka narządów płciowych – konsekwentnego stosowania prezerwatyw, ale absolutnej ochrony przed wirusem nie dostarcza: opryszczki są w miejscach, które nie pokrywają prezerwatywy (moszny, krocza, chrząstek, wewnętrzne ud). Jest znacznie bezpieczniejszy w użyciu, przy pochodne acyklowir, w takim przypadku ryzyko skażenia zdrowych partnera zmniejszone do 25%.

Share →