Orchid kwiat

Orchid kwiat

Orchid – wspaniały, niezwykły kwiat, który daje prawdziwe wakacje, podczas jej kwitnienia. Orchid nie mylić z jednej rośliny na świecie, urzeka swoją elegancję, piękno i niezwykłe kształty kwiatów.

Jeśli zdecydujesz się wrócić do domu, więc wdzięku piękno, nie zapomnij o życiu roślin, na charakterystycznych cech opieki dla tego piękny kwiat.

Odpowiednie storczyki podlewania.

Można podlewać storczyka w zwykły sposób, wylewanie lej wody bezpośrednio do garnka. Należy jednak uważać, aby nie wlewać wody do garnka z kwiatem. Od nadmiaru wilgoci w glebie puszki kwiat zgnilizna korzeni, co prowadzi do choroby lub śmierci rośliny. Istnieje kilka „bezpieczne” sposoby podlewania storczyków z doświadczeń tsvetovodov- miłośników hodujących te kolory.

Pierwsza metoda nawadniania jest czasochłonne, ale bardzo skuteczne. Musi zostać spryskane wodą rozpylać specjalne podłoże, które rośnie storczyk trwające 15-20 minut. Po pierwsze, konieczne jest nawilżanie górnej warstwy podłoża, a następnie kontynuowanie natrysku zwilżyć dolną warstwę. I tak dalej, aż nadmiar wilgoci nie wycieknie z puli.

Drugi sposób jest bardziej proste. Rozpocząć należy zwrócić uwagę na to, że powinny być zawsze orchid wdmuchiwanego garnek z otworami w dnie.

Tak więc oglądanie suszenie na podłoże w doniczce, średni czas będzie co dwa dni. Gdy uznasz, że ziemia w doniczce z kwiatem wystarczająco suche, postawić kwiat w misce z wodą gdzieś na godzinę. Po storczyków podjęcia niezbędnych wilgoci do niego, wyjąć garnek.

Jak dbać o storczyki.

Storczyki lubią miejsca w domu, w którym dużo światła. Ale nie mylić światło z promieni słonecznych. Orchid boi się jej bezpośredni strumień światła słonecznego.

Wilgotność w pomieszczeniu, w którym mieszka orchidea, musi wynosić co najmniej 50%. Jeśli masz brak wilgotności w pomieszczeniu, ustawić obok spodek kwiat z wody. Warunki termiczne dla stworzenia korzystnych storczyków mieszkalnych powinna wynosić między 18 a 23 ° C, w letnich temperaturach może być nieco większa.

Storczyki, jak wielu kwiatów potrzebują stałej opieki. Zawsze należy spryskać liście storczyków (w odległości), w natryskiwania na gorąco pogody spędzić dwa lub trzy razy dziennie. O 1 raz w miesiącu należy oczyścić z kurzu liście storczyków i innych zanieczyszczeń. Ważne jest, aby nie korzystać z różnych narzędzi, które dadzą liście świecą.

Oczyszczanie prowadzi się za pomocą ściereczki zwilżoną wodą i insektycydy. Pozwoli to uniknąć pojawienia się owadów skalę i pożółkłych liści manifestacji.

Kwitnące storczyki.

Wiele gatunków storczyków może kwitnąć dwa razy w roku, takie jak phalaenopsis.

Przy zakupie kwitnienie storczyków, można się spodziewać, że będzie ona nadal można rozkoszować się wspaniałym kolorem. Ale, niestety, nie zawsze jest uzasadnione, nasze nadzieje i kwiaty orchidei nie. Fakt, że te rośliny kwitną potrzebne pewne warunki, podobne warunki klimatyczne zatrudnionych w warunkach in vivo.

Zobaczmy, jakie czynniki zależy storczyki kwitnienia. Najważniejszym czynnikiem jest długość światła. Na różne gatunki storczyków mają różne długości światła dziennego, konieczne jest, aby rozwijać się pąki, otworzyć je zapylają kwiaty i dać nasiona. Najczęściej letni storczyki należy kontynuować. Następnie należy umieścić na swojej orchidei dodatkowego oświetlenia (ale światła nie może ciepła, tak aby nie przegrzać rośliny).

Kolejnym impulsem do kwitnienia może stać się nadmierne podlewanie. Można to wytłumaczyć faktem, że w niektórych miejscach pobytu storczyków w przyrodzie suszy przypada na okres kwitnienia.

Jak przeprowadzić storczyki nawozów.

Nawozić storczyki potrzebują co najmniej raz w miesiącu. Oto jak to zrobić. Zachować szczególną nawóz dla storczyków zmieszanych z wodą (filtrowanej lub destylowanej) w proporcjach, które zostały napisane na opakowaniu nawozów. Następnie mieszaninę wody i nawozów wlać do pojemnika i umieścić go z powrotem z orchidei puli około dwudziestu do trzydziestu minut.

Należy pamiętać, że przed karmić orchidea, należy podlewać. To będzie chronić korzenie storczyków przed erozją. Jeśli zdecydujesz się karmić nawóz dla zwykłych roślin doniczkowych orchidea, być bardzo ostrożnym, ponieważ storczyków jest bardzo wrażliwa na działanie środków chemicznych!

Nawozy te są niezbędne do rozcieńczania wodą dwukrotnie opisana opakowania.

Oprócz zwykłych nawozów mogą być używane przy stosowaniu na listowie. Konieczne jest, aby to zrobić. Znacznie rozcieńczony nawóz (2 ml nawozu 1 litr wody) natryskiwanie zewnętrznej części arkusza (taka metoda jest najczęściej zapłodnione kwiat cynku, żelaza, boru).

Dodatkowe informacje

Share →