Osteochondroza:

Osteochondroza:

widok z punktu widzenia klasycznej neurologii.

Osteochondroza – Zazwyczaj diagnoza dla prawie każdego pacjenta, co sprawia ból pleców / szyi medycznej.

Osteochondroza – ulubione cliche lokalne neurologów, na podstawie których można przynieść ból i tak wiąże się z kręgosłupa i niemal każdej manifestacji objawów neurologicznych peryferyjnych.

Osteochondroza – To prawie zdanie, bo rozumie się przez to określenie zużycia krążków międzykręgowych i kręgów stawów wydaje się nieodwracalna, powoduje osoba „zrezygnować” i akceptuje jego cierpienia, porzucić ścieżkę przeszukiwania do odzysku i „po cichu”, aby wziąć leki przeciwbólowe i miorelaksiruyuschee, ubolewając nad brakiem przezorności natura, która wykonana ludzką pryamohodyachee.

Ale … Dlaczego Osteochondroza Termin Zachód – nie wiadomo. Dlaczego jest to definicja – jest „osiągnięcie” radzieckich lekarzy i nie występuje w Międzynarodowej Klasyfikacji 10 widzenia?

Spróbujmy zrozumieć sytuację i zrozumieć, że naprawdę straszną diagnozę.

Co to jest ból pleców?

Termin ból pleców (międzykręgowego osteochondrosis) pochodzi od greckiego osteon kości + chóndros chrząstki + Łacińska – sis – choroby i odnosi się do chorób kręgosłupa wpływających na dysk międzykręgowy, stawów i kręgosłupa połączenia przykręgowej. Klęska powoduje niszczenie warstwy chrząstki, lokalna wymiana uszczelnienia niezróżnicowanej tkanki łącznej. Wszystko zaczyna się od krążka, gdy pod wpływem długotrwałych obciążeń osiowych niezrównoważonych na kręgosłupie (nieprawidłowe postawy, nadmierne ćwiczenia zawodowe lub sportowe) występują regularnie dysk mikrozłamiania. Biorąc pod uwagę, że krew z wiekiem, która karmi napęd odnotowały spadek, wyłączyć i główny dostarczanie substancji witalnych w metodzie dyfuzyjno jest powolny, możliwość przywrócenia dysku staje się mniejsza, a płyta zaczyna być poddawana stopniowej destrukcji.

Zewnętrzna włóknisty pierścień krążka poluzowane i traci swoją elastyczność, wewnętrzną galaretowatą jądra miażdżystego pod obciążeniem z zewnątrz (gwałtownych ruchów bez pierwszego treningu, podnoszenia towarów, noszenie torby na ramieniu, siedzi przy komputerze w wymuszonej pozycji) silniejszą presję na peryferiach, wprowadzony w włóknisty pierścień i łamie go. W odpowiedzi na pierścieniowej szczeliny jest potężnym impulsy nerwowe w kontroli obwodowej, co prowadzi do zabezpieczającego odruch skurczu mięśni przykręgowy, ograniczając lub całkowicie zamknięty odcinek dotkniętego ruchu. Sygnały ciała – „Niebezpieczeństwo!” „To miejsce nie może szkodzić”, „mobilizowanie do ochrony uszkodzonego obszaru”. W rezultacie – z lokalnym skurcze mięśni stają się uogólnić, przeciążony (obecnie stanowi podwójnego i potrójnego obciążenia!) W pobliżu skrzyżowania leżącego i odległych regionach – tworzą wtórny wyrównawczej ból Serce i zaburzenia neurologiczne.

Ochronne wyniki skurcze mięśni w zaciskania szereg podstawowych pni naczyniowych oraz zwiększenie powierzchni niedożywienia dotyczy. W procesie kompensacji obszary dotknięte przechodzą podobne zmiany i autodiagnozy „bóle krzyża” są zawarte w obrazie klinicznym.

Podczas gdy ciało jest zakres odszkodowania, że ​​początkowym stadium objawów klinicznych osteochondroza. Z reguły, miejscowy ból, pogarsza pewne ruchy spowodowane urazem kręgosłupa segmentu ograniczonej mobilności kręgosłupa szybkiego zmęczenia „zmęczenia” back ze względu na znacznie wyższe koszty środków odżywczych i energii ogólnych skurcz mięśni, dyskomfort w tylnej rano i wieczorem, w wyniku nocy (zmniejszenie Dźwięk w nocy żylnej zwiększa zastój krwi) lub „obsługa” (kompresja mięśni wzmocnienia pod obciążeniem) przykręgowej obrzęku tkanek w. Pogorszenie może wywołać hipotermię (tak wzmocnione zapalenie lokalne), psycho-emocjonalnego stresu (uruchamia dodatkowy mechanizm skurcze mięśni), zmiany w ciśnieniu atmosferycznym (zmiana napięcia naczyń), zmęczenie, zatrucia z chorobami zakaźnymi (zwiększenie zaburzenia mikrokrążenia), złej pozycji podczas snu, odpoczynku zbyt miękkie lub twarde łóżko (dodatkowe blokady stawów międzykręgowych).

W manifestacji osteochondroza miejscowego dyskomfortu w szyi i plecach może dołączyć odruchowe zespoły.

Poluzowane krążka, która utraciła swoją wysokość pod obciążeniem działającą w kierunku rdzenia wyraźnie uwidocznioną na komputerze lub tomogramu rezonansu magnetycznego. Stan ten nazywany jest występ płyty i może towarzyszyć miejscowy ból i objawy neurologiczne. Jeśli mechaniczne tła do ciśnienia na płycie nie jest usuwany, a następnie tworzy się przepuklina dysku, obsługujących centralne lub boczne otwory osiowe (paramedial, foraminal). Równocześnie ogólne i miejscowe objawy neurologiczne osteochondroza wzmocniony. Powodem neuralgia w tym przypadku jest nie tyle na ściskanie naczyniową kręgosłupa, pozostawiając przy tym poziomie rdzenia kręgowego do kontrolowanych organów, skurcze mięśniowe, co prowadzi do zaburzenia przepływu krwi, lokalnego aseptycznym (nie bakteryjnym) stan zapalny i obrzęk nerwu. Takie uszkodzenie nerwów dostał imię – odruchowe zespoły kręgów.

Co ciekawe, nawet w przypadku utraty dużej dyskopatii (5-10 mm), to kompresji z korzenia nerwu przepukliny – bardzo rzadko. Kompresja ta jest pokazywana jako całkowitej utraty funkcji motorycznych lub wrażliwych unerwienia kończyn (ręce, nogi), w rzeczywistości blisko niedowłady, porażenia. To samo dzieje się, gdy centralna przepuklina ściskając rdzeń kręgowy.

Przez paraliż może dołączyć mikcji i innych funkcji miednicy.

Większość przejawy osteochondrozy z występem lub przepukliny – jest zupełnie inny mechanizm.

Wśród odruchu kręgowego zespołach mięśniowo-tonik odróżnić, zwyrodnieniowych ośrodkowego układu nerwowego i naczyniowego autonomicznych zespołów.

Tonik zespół mięśniowo- związany z skurcz ochronną różnych grup mięśniowych. Może to być lokalna skurcz przy wadliwym kręgów i zdalnego reflex skurcz obszaru współdziała z strefy zniszczenia (mięsień gruszkowaty w pośladka, przednią różnoboczny mięśni na szyi). Trwałe skurcz mięśni prowadzi do gromadzenia się w jej tlen głodowej produktów rozpadu, substraty nieutlenionym homotoxines. Substancje te podrażniają receptory mięśni wewnętrznych – nie ma bólu.

Możliwe jest również opracowanie zespołu bólowego myofascial tworząc wiele uszczelnień i miejsc rezkoboleznennih wzdłuż mięśni. Znaczne obciążenie mięśni, długotrwałe narażenie na tym samym niewygodnej pozycji, wzrost hipotermia ból. Delikatny masaż, ocieplenie, dokładne ćwiczenia stopniowo „warm-up” mięśnie przynieść ulgę, ale zespół nie całkowicie usunięte.

Zwyrodnieniowe ośrodkowego układu nerwowego zespoły związany ze stałym podrażnienia i kompresji różnych nerwów obwodowych spastyczne mięśni. Objawy kliniczne, może zmieniać się od zespołów bólowych z lumbago w trakcie nerwu na początku klęski, kiedy element ściskający przeważa nad stymulacją Duchenne’a (kulszowa, Cervicalgia, cranialgia . torakalgii, itd.) do pojawienia się „fałszywymi” doznań (parestezje) – mrowienie, mrówki, szum w uszach i drętwienie (w dystrofii rozwoju). Objawy mogą być wzmacniane w niektórych miejscach po dodaniu do czynników wewnętrznych czynników zewnętrznych wpływów, i pogarsza procedur ciepła i masażu ze względu na potencjalne wzmocnienia lokalnej obrzęku, gdy zwiększa się przepływ krwi i odpływ nie działa.

Zespoły naczyniowe wegetatywna- wiąże się z podrażnieniem i spastyczne mięśni kompresji i ścieżek naczyniowych mogą wystąpić bóle i zawroty głowy (zespół tętnicy kręgowej), jak również wpływ na pracę narządów wewnętrznych.

Ogólnie rzecz biorąc, obraz kliniczny jest dość zróżnicowana chorobą zwyrodnieniową płyty.

Share →