Osteochondroza od kręgosłupa piersiowego: leczenie choroby zwyrodnieniowej płyty ...

Osteochondroza od kręgosłupa piersiowego: leczenie chorobą zwyrodnieniową dysku piersiowego kręgosłupa

Osteochondroza od kręgosłupa piersiowego znacznie rzadziej niż osteochondroza szyjnego i lędźwiowego. Niższą częstość występowania choroby jest wynikiem struktury kręgosłupa piersiowego: zawiera dwanaście kręgów, które są połączone poprzez krawędzie szczelin. Przed żebra są połączone mostkiem.

Tak więc, w klatce piersiowej, kręgosłupa i żebra tworzą sztywną ramę, która zawiera narządów piersi. Kręgi kręgów kręgosłupa różnią się od innych małych wysokości, mają też wyrostki kolczyste wystarczająco długie, ułożone jak kafelki. Taka konstrukcja ogranicza swobodę ruchów kręgosłupa.

Obciążenie mniej negatywny wpływ na kręgów kręgosłupa, a co za tym idzie, osteochondrosis piersiowej kręgosłupa wolniej i rzadziej niż inne części tej choroby.

Przez wypukły kształt tylnej części kręgosłupa piersiowego, obciążenie jest rozłożone nierównomiernie na kręgów duży ciężar spoczywa na przedniej i na bokach kręgosłupa. W tych części może rozpocząć wzrost kostne (narośla na powierzchni kości). W tych częściach kręgosłupa ma membrany rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych, więc osteochondrosis kręgosłupa często wiąże się z bólu.

Na tylnej powierzchni kręgów kostne są rzadkie.

Ból może być spowodowane przez choroby stawów, połączonych ze sobą kręgów żebra i żebra z kręgami. Jeśli ich dystrybucji Proces zwyrodnieniowy może wystąpić zwężenie międzykręgowe, które otworu spowoduje kompresji współczulnych włókien nerwowych i rdzenia korzeni. W takich przypadkach może nastąpić bólu lub nieprawidłowe działanie, które związane są z włókien sympatycznych nerwów.

Osteochondroza od kręgosłupa piersiowego może powodować miejscowy ból w obszarze między łopatkami. Ponadto, istnieje ból w przebiegu kręgosłupa piersiowego. Podczas jazdy Ból może się zwiększyć. Czasami są bóle serca, wątroby i innych nieprawidłowości narządów wewnętrznych.

Przyczyny osteochondroza piersiowego kręgosłupa

Główną przyczyną choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa piersiowego (jak również innych typów degeneracyjnej dyskopatii) jest niezrównoważony ciężar płyty i niedożywienie międzykręgowego, w wyniku zmian degeneracyjnych występują w tkankach pogorszyć procesy metaboliczne. Najczęściej choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa występuje podczas długotrwałego siedzenia w niewygodnej pozycji i irracjonalne – w biurze przy biurku, podczas prowadzenia samochodu, a także obecność skoliozy, co stwarza nierówne obciążenie kręgosłupa. Charakter bólu w klatce piersiowej objawy Osteochondroza choroby dzieli się na dwa rodzaje – dorsago i dorsalgia.

Dorsago objawia ostre intensywny ból, który ma charakter ataku z zaskoczenia. Ból często ogranicza mobilność mięśni pleców i może powodować trudności w oddychaniu.

Dorsalgia. Przeciwnie, pojawia się bólem Brak trwałości zawiera lokalizację w odpowiednich dysków. Ból jest słaby, towarzyszy ograniczona ruchomość kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowo-piersiowy.

Ciasnota kanału kręgowego w odcinku piersiowym kręgosłupa z małych występów i spowodowanych przez osteochondroza wypuklinami piersi prowadzi do sprężania (kompresji) rdzenia kręgowego. Jest to szczególnie niebezpieczne z uwagi na fakt, że może być przyczyną problemów z serca, nerek, wątroby, trzustki, kiedy otrzymują one unerwienie piersiowej. Dlatego też, w celu uniknięcia komplikacji w korpus jest ważne, aby prowadzić w odpowiednim czasie leczenia choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa piersiowego.

W przeciwieństwie do choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, w tym, że jego objawy mogą być łatwo pomylić z objawami innych chorób. Dlatego też, również określany jako „stan chorobowy, kameleon”. Jest on w stanie naśladować bólu związanego z chorobami sercowo-naczyniowymi (dusznica bolesna, zawał mięśnia sercowego), zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, kolki nerkowej, takich chorobach przewodu pokarmowego, jak wrzód trawienny, zapalenie okrężnicy (zespół Gastralgichesky). W diagnostyce różnicowej chorobą zwyrodnieniową dysku piersiowego kręgosłupa, należy przeprowadzić dokładną diagnozę.

Dlatego pacjent może zostać poproszony nie tylko X-ray lub MRI i EKG, USG, gastroduodenoscopy z wątroby, nerek i innych. Ponadto, schemat leczenia należy wziąć pod uwagę choroby współistniejące.

Objawy choroby zwyrodnieniowej dysków kręgosłupa piersiowego

Najczęstsze skargi w osteochondroza piersiowego kręgosłupa są:

  • Ból w okolicy między łopatkami lub poniżej; Ból często promieniuje (odzwierciedlenie pędy) wzdłuż nerwów międzyżebrowych. Stan ten nazywany jest neuralgia międzyżebrowa. Ból jest gorszy od inspiracji, z aktywnych ruchów.
  • Ból w klatce piersiowej, często w jego lewej części. Biorąc pod uwagę, że ból osteochondroza piersiowej mogą być podobne jak w chorobie wieńcowej serca, ważne jest, aby wiedzieć dokładnie przyczyny bólu. Dlatego badanie układu sercowo-naczyniowego (przynajmniej EKG) jest podstawowym elementem badania piersi osteochondroza.
  • Zmniejszona ruchliwość w odcinku piersiowym kręgosłupa. Oprócz choroby zwyrodnieniowej dysku, to można zaobserwować w chorobie Forestier choroby Sheerman Mao wyrażone skolioza, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Dlatego badanie rentgenowskie jest konieczne w celu ustalenia dokładnej przyczyny bólu w odcinku piersiowym, ograniczając jego mobilności.

Diagnoza chorobą zwyrodnieniową dysku piersiowego kręgosłupa

Diagnoza osteochondrozy kręgosłupa rentgenowskie pomocy, które będą widoczne przyrosty trzonów kręgów, zmniejszając wysokość krążka.

Leczenie zapalenia kości i stawów kręgosłupa

Leczenie zapalenia kości i stawów kręgosłupa. przede wszystkim na celu usunięcie bólu, jak również zapobieganie dalszemu rozwojowi i nawrót choroby.

W naszej klinice stosujemy następujące metody:

10-15 zabiegów zapomnisz przez długi czas, że nie mają takich chorób jak osteochondroza piersiowego kręgosłupa!

Zapobieganie chorobą zwyrodnieniową dysku piersiowego kręgosłupa

Środki, aby zapobiec wystąpieniu chorobą zwyrodnieniową dysku z klatki piersiowej, rozwoju jego nawrotom, w ogóle, prawie taki sam jak w profilaktyce innych chorób kręgosłupa.

Unikać hipotermii w kręgosłupie, Plecy ciepłe i suche. Należy unikać nadmiernego korzystania.

Jeśli masz pracę siedzącą, albo już dawno być w jakiejś przymusowej statycznej pozycji, spróbuj tak często, jak to możliwe, aby zmienić to ustawienie. Usiądź wygodnie, weź kilka prostych ćwiczeń lub po prostu rozprostować. Co godzinę i pół, zrobić sobie przerwę 5-10 minut, w czasie których wstać z krzesła, chodzić po pokoju, po korytarzach, to co najmniej kilka ćwiczeń z kompleksu ćwiczeń terapeutycznych, samo-masażu mięśni pleców i piersi na 1-2 minuty.

Share →