Osteochondroza szyjki macicy

Osteochondroza szyjki macicy

Kobiety i mężczyźni równie często wpływają. Przyczynić się do rozwoju osteochondroza szyjki macicy długotrwałego statycznej postawy, z głowa obraca się w sposób ciągły w jednym kierunku, na przykład, długotrwałej pracy przy komputerze, niekorzystne pracy z tego samego rodzaju stałych ruchów głowy.

Kręgosłupa szyjnego bardzo ruchome i stale testuje obciążenie, utrzymując głowę, z powodu procesu zwyrodnieniowego-dystroficzne w kręgosłup szyjny rozwija się dość często.

Osteochondroza szyjki macicy przejawia się zespołem bólowym, zespół wegetatywnego-naczyniowego lub zespołu rdzenia. Pierwszym i najczęstszym objawem choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa szyjnego może być ból w szyi. Zespół ten jest nazywany cervicalgia.

Badania pokazują, że główne objawy powodują z osteochondroza szyjnego mają kostne narośla na bokach kręgów, które są obok podrażnia mięśnie, więzadła, błony rdzenia kręgowego. Dość często w krążków międzykręgowych i są przepuklinowego występ. Natura bólu i innych objawów zależy od stopnia zniszczenia kręgosłupa.

Z klęsce płycie między drugim i trzecim kręgów szyjnych, pacjent skarży się na ból w szyi, sięgające do brody, podstawy języka, uszu. Porażka tarczy pomiędzy trzecim i czwartym kręgiem charakteryzuje się ból w szyi, obręczy barkowej. Tylne mięśnie szyi po stronie dotkniętej pierwszym napięte, a następnie mogą ulegać zanikowi. W tej lokalizacji zmiany mogą pojawić się ból w sercu i uszkodzony dźwięk membrany. Naruszenie tonem przepony może być czasami towarzyszy czkawki i wzdęcia.

Lokalizacja choroby na poziomie dysku między czwartym i piątym kręgu szyjnego obecnej z bólem w szyi, obręczy barkowej, ramion. Drętwienie występuje na zewnętrznej powierzchni ramienia. Może rozwinąć słabość w mięsień naramienny.

Z klęsce płycie między piątym i szóstym kręgów szyjnych może powodować ból w ramieniu, przedramię, ich powierzchnię zewnętrzną. Ból może dać (podać) w pierwszym i drugim palców. W tych obszarach występuje uczucie drętwienia i mrowienia.

W przypadku procesu patologicznego na dysku między szóstym i siódmym szyjnej kręgosłupa pacjenta, skarży się na ból na powierzchni tylnej strony, która daje trzeci palec. A na końcu w dysk osteochondroza między siódme szyjki i pierwszego kręgu piersiowego powoduje ból na wewnętrznej powierzchni dłoni, ból w pierwszym palcem doprowadzenie osłabienie uchwytu.

W obecności dyskopatii kręgosłupa szyjnego i ściskając jej korzeni nerwów, ból staje się stały, i zazwyczaj mniej napadowe silne. Ból zwiększa intensywność i spadki w samym ruchu. Często położenie głowy u pacjentów może być wymuszone. Próbuje odwrócić głowę powoduje silny ból. Mięśnie napinać szyję.

Niektórzy pacjenci skarżą się na kryzys w szyję podczas jazdy.

Osteochondroza szyjki macicy Zespół może wystąpić specyficzne, które nazywa się zespół tętnicy kręgowej. Uważa się, że wzrosty w kształcie haka w 4-6 kręgów szyjnych, które działają w regionie otworu międzykręgowego. Prowadzi to do pobudzenia współczulnego splotu włókien nerwowych i zwężenie tętnic kręgowych. Jest to opinie, że zwężenie tętnicy kręgowego powstanie tego długu zwrotnie w odpowiedzi na stymulację włókien sympatycznych nerwów.

Zwężenie tętnic kręgowych ołowiu do zmniejszenia przepływu krwi w pniu mózgu, móżdżku. Przejawia się zawroty głowy, bóle głowy w szyi, szum w uszach. Wszystkie te symptomy mogą być spotęgowane przez ruch szyi. Czasem pojawia się ból w gardle, uczucie guzek w gardle, pulsujący w uszach.

Zaburzenia nerwicowe związane Gdy skarg pacjentów mogą być bardzo różne.

Manifestacja szyjki macicy choroby zwyrodnieniowej dysku może być zespół serca. To występuje ze względu na podrażnienie włókien nerwowych współczulnych zamiar serca. Bóle w sercu, łopatki, obręczy barkowej i szyi. Ból pogarsza kaszel, odwracając głowę.

Jeśli u pacjenta występują takie skargi, należy wykonać EKG i skonsultować się z kardiologiem, aby zapobiec anginę i inne choroby serca.

Rozpoznanie choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego. B klinika «Dr Alex », Według standardu opieki Ministerstwo Zdrowia, z chorobą osteochondrozy szyjki macicy przyjął następującą listę ankiet:

Ro-grafii uszkodzony fragment 2-4 rzuty.

CT kręgosłupa szyjnego.

B klinika "Dr Alex" nowoczesne wyposażenie i wysoki poziom profesjonalizmu lekarzy w większości przypadków, to bez badania Ro-, a więc dodatkowe narażenie na promieniowanie. Wykonujemy badania USG, które całkowicie zastępuje i jest często o wiele bardziej pouczające niż Ro-grafii. Leczenie ściśle indywidualne.

Na podstawie badań laboratoryjnych wyznaczonych przez środki terapeutyczne:

Share →