Osteochondroza szyjnego, piersiowego, lędźwiowego i regionów sakralnych ...

Osteochondroza szyjnego, piersiowego, lędźwiowego i krzyżowego kręgosłupa. Objawy, diagnostyka i leczenie: leki, gimnastyka, ćwiczenia i masaże.

Strona zawiera podstawowe informacje. Właściwa diagnostyka i leczenie choroby może być pod nadzorem sumiennego lekarza.

Osteochondroza – Ta choroba zapalna i zwyrodnieniowe, które dotyczy krążków międzykręgowych, kręgi, statki kręgosłupa, nerwów.

Pierwszy z rozpoznaniem choroby zwyrodnieniowe Płyta została wykonana zaledwie 100 lat temu. Wcześniej była znana w medycynie. Ale tylko w jednym wieku częstość występowania choroby znacznie wzrosła. Tak, że stał się znany jako choroby osteochondroza wieku.

Około 30 lat temu, naukowcy zwracają uwagę, że objawy choroby zwyrodnieniowej stawów występują w co piąty mężczyzna po 30 latach.

Do niedawna była uważana za patologię los osób starszych. Dziś osteochondrosis „młodszy”. Aby złożyć skargę bólu pleców lekarzy coraz częściej osoby w wieku 15 – 20 lata. W 30 – 40, wielu pacjentów już powikłań związanych z osteochondroza.

Chorobę zdiagnozowano nawet w 7-letniego dziecka.

Dziś istnieje wiele nowych metod leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Ale Częstość występowania choroby jest wciąż rośnie.

Anatomiczne cechy kręgosłupa

Gdy osteochondrosis przede wszystkim wpływ krążków międzykręgowych.

Krążek – Edukacja anatomiczne, który znajduje się pomiędzy dwoma sąsiednimi trzonów kręgów.

Struktura krążka :

 • Jądra miażdżystego. Znajduje się w centralnej części dysku. Wysoka elastyczność. Wewnątrz pierścienia w jego środku znajduje się mała wnęka.
 • Pierścień włóknisty.

  Jest gęsta włókien tkanki łącznej, które otaczają jądra miażdżystego. Gęstość pierścienia włóknistego nie jest wszędzie taka sama. Za nim słabsze.

Funkcja krążka :

 • Podłącz sąsiednie trzony kręgów. Każdy z kręgów jest połączony powyżej i poniżej w trzech miejscach: za pomocą krążka i dwóch stawów (utworzonej przez górne i dolne procesów stawowe kręgosłupa).
 • Zapewnienie mobilności. Artykulacji przy pomocy krążków międzykręgowych może być postrzegane jako coś w rodzaju połączenia.

  Wokół krążka, jak na całym ruchu kulowego występuje kręgów w stosunku do siebie. Dzięki elastyczności podczas zginania i rozszerzenie krążków kręgosłupa stało się ściśnięte w kierunku przeciwnym. Gdy proces degeneracji dysk jest uszkodzony.

 • Funkcja Wiosna. Krążek redystrybucji obciążenia spadające na kręgosłup. Zdrowych Krążek pełni funkcję niezawodnego systemu hydrostatycznego i wytrzymuje bardzo duże obciążenia.

  Więcej podlega degeneracji i bardziej ograniczonej jego wysokości, większa zmniejsza jego odporność na korozję.

Struktury anatomiczne wspierać prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa i zapobiec powstaniu choroby zwyrodnieniowej stawów?

Normalne funkcjonowanie kręgosłupa zależy od następujących struktur :

 • Stawy międzykręgowe. Każdy kręg posiada dwa górne i dwa dolne procesy stawowe. Z nich, to wyraża się przed i za kręgów.
 • Połączenie.

  Jeżeli kręgosłup stale istnieje nadmierny ruch, będzie to prowadzić do trwałego uszkodzenia ciała krążków międzykręgowych i szybkiego rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów. Dzieje się tak ze względu na sprzężenie. Ich głównym zadaniem – aby ograniczyć ruch kręgosłupa.

 • Mięśnie.

  Zapewniają one nie tylko ruch, ale również do utrzymania normalnej konfiguracji kręgosłupa. Tak więc, gdy gospodarstwo stanowi mężczyźni mięśni są w stanie rozwijać wysiłki 120 kg, a kobiety – 70 kg.

Normalna ludzka postawa cztery zakręty lordozy szyjnego kręgosłupa: (do przodu zginanie), kifozy piersiowej (gięcie do tyłu), lordozy lędźwiowej i krzyżowej kifozy. Naruszenie postawy w czasie doprowadzić do rozwoju choroby zwyrodnieniowej dysku.

Korzenie i tętnice rdzenia

Korzenie rdzeniowe – To nerwowe wiązki, które rozciągają się otwory międzykręgowe przez utworzone wycinki, znajduje się na sąsiednich kręgów (patrz. Rysunek). Wraz z korzeniami w te otwory są tętnicy kręgosłupa.

Przy osteochondrosis, w wyniku zmniejszenia wysokości płyty międzykręgowego, międzykręgowe otwory przejściowe zmniejszenie, nerwy i tętnic są ściskane. Łączy stan zapalny. Spowodowało to wiele objawów choroby.

Dlaczego osteochondrosis często rozwija się w części szyjnej i lędźwiowej kręgosłupa?

Choroba zwyrodnieniowa płyta jest bardziej prawdopodobne, najbardziej poruszające części kręgosłupa, czyli szyjnego i lędźwiowego.

Wszystkie rudy kręgosłupa uczestniczyć w tworzeniu się tułów, żebra są połączone w ten sposób sztywno zamocowany ani do mobilności. Sakralna kręgi połączone w jeden ogólny kości i nigdy nie przesunięte względem siebie.

Szyjnego i lędźwiowego są ruchome, więc tutaj jest krążki międzykręgowe większe obciążenia. Jest to warunek wstępny do bardziej prosty i szybki rozwój procesu degeneracji.

Przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów

 • Zwiększone obciążenie na grzbiecie.
 • Siedzący tryb życia.
 • Stałe długoterminowa praca w niezręcznej sytuacji pełnej napięcia. Na przykład, ból pleców jest „profesjonalna” choroba wszystkich ludzi, którzy pracują przy komputerze.
 • Niedożywienie.
 • Częste infekcje, hipotermia.
 • Naruszenie postawy, skoliozy.
 • Wady wrodzone kręgów. Są one dość powszechne i są najczęściej znaleźć w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.
 • Autoimmunologiczne, alergia.
 • Urazami kręgosłupa. Uważa się, że duże znaczenie w rozwoju choroby zwyrodnieniowej dysku należy do tzw urazu kręgów szyjnych. To jest powszechne wśród kierowców podczas gwałtownego hamowania i zderzenia z przeszkodą.

  W większości przypadków, bicz stanie ludzi prawie niezauważalnie ale w miarę upływu czasu, powtarzając, prowadzi do rozwoju powikłań, w tym zapalenia kości i stawów.

Share →