Osteochondroza z odcinka szyjnego - co i jak leczyć?

Osteochondroza z kręgów szyjnych niż ją leczyć?

Jedną z najczęstszych chorób naszych czasów – osteochondroza szyjki macicy. Jak leczyć zaostrzenie tej niezwykle nieprzyjemnej choroby?

Funkcje chorobą zwyrodnieniową dysku szyjnego

Osteochondroza szyjki macicy ma wiele funkcji w porównaniu z kręgiem lędźwiowym i piersiowym. Określone cechy strukturalne kręgów działu, wielkość struktury, które są o wiele mniej kręgów innych działów. Należy pamiętać, że szyjki macicy – najbardziej mobilnych, jest prawie zawsze załadowany jako trzymając głowę.

Osteochondroza i zwykle wpływa na segmenty najbardziej mobilnych, które określa dalsze objawy choroby.

Osteochondroza najczęściej dotykają mobilności kręgosłupa

Ponadto znajduje się w szyję w stosunkowo niewielkiej ilości masy jest nerwowego i zmiany naczyniowe. Między innymi, tętnicy kręgowej tu idzie, której misją jest dostarczanie regiony tylne krwi w mózgu, móżdżku i rdzenia przedłużonego. Dlatego też, gdy ściskanie tętnicy kręgowego może powodować niedokrwienie rdzenia kręgowego i mózgu, w skrajnych przypadkach może doprowadzić do udaru.

Objawy tej tętnicy jest osłabiona koordynacji ruchowej, zawroty głowy, zaburzenia widzenia i słuchu.

Zwartość generała szyjki macicy może być problem przy najmniejszym przemieszczenia kręgów lub napięcia mięśni. Może to prowadzić do kompresji nerwów i naczyń krwionośnych. Osteofity. tworzą się w czasie, to tylko pogorszyć sytuację.

Osteochondroza w obszarze szyi również prowadzi do powstania przepukliny i występu kręgosłupa. co powoduje obrzęk i zapalenie korzeni nerwowych. W rezultacie rusztu głównego zajmuje całą objętość kanału kręgowego i podrażnienie zaczyna wychodzić z dalszego sprężania w rdzeniu kanał. Objawem tej choroby jest ból.

Ponadto, może być szyjnego osteochondrosis przyczyną ucisku rdzenia kręgowego, podczas gdy w tym terenie będzie nie tylko głowę i szyję i kończyny (zwykle – szczyt).

Kiedy trzeba zacząć leczenie?

Próby do leczenia tej choroby – nie jest zbyt rozsądne, biorąc pod uwagę wszystkie możliwe konsekwencje. Więc jeśli zastanawiasz się, jak traktować osteochondroza odcinka szyjnego, lepiej jest zwrócić się do ekspertów – mogą dać Ci odpowiednie swoich zaleceń. Należy pamiętać, że całkowite wyleczenie tylko na wczesnym etapie choroby, a jedynie pod nadzorem lekarza. Próby naprawienia sytuacji na własną rękę może dać zupełnie odwrotny skutek.

W późniejszych stadiach choroby jest głównym zadaniem traktowania – i zapobiegania pogorszenia się progresji choroby, jak również zapisać ludziom rozdzierający ból.

Ogólnie, leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego jest wykonywane tylko po dokładnej diagnostyce, a także konieczność uwzględnienia innych czynników mających wpływ na rozwój choroby – choroby układu krążenia, hormonalne, mechaniczne, itp Leczenie jest zawsze cały szereg metod i narzędzi do zwalczania stanów zapalnych i zmniejszenie bólu.

Tak więc, zestaw środków mających na celu leczenia choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego zwykle składa się z:

 • środki przeciwbólowe, środki przeciwskurczowe i przeciwzapalne;
 • promotory regeneracji tkanek w połączeniu z żeli, kremów lub maści zawierających środki przeciwzapalne;
 • Instrukcja leczenie (rehabilitacja, refleksologia, girudoterapiya);
 • w ciężkich przypadkach – chirurgii.

Myślę, że to jest jasne, że samoleczenie jest praktycznie niemożliwe. W niektórych sytuacjach, gdy nie jest pytanie już, niż leczyć bóle kręgosłupa, można stosować zwykłe środki przeciwbólowe, ale to będzie bardzo tymczasowy, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Leczenie tej choroby nie może być opóźniony, szybciej zostanie zdiagnozowany i będzie szukał, tym większe szanse na całkowite wyleczenie.

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć

Chyba każdy wie, stare oświadczenie, że jest o wiele łatwiej zapobiegać niż ją leczyć. Jest to więcej niż prawdziwe dla degeneracyjnej dyskopatii – to jest bardzo trudne do leczenia i zapobiegania tej choroby jest nie skomplikowana nie.

W szczególności, czy to wystarczy, aby przestrzegać prostych zasad.

 1. Nie przeciążać kręgosłupa i nie stworzyć warunki, w których będzie znacznie zwiększyć ciśnienie w krążkach międzykręgowych. To ma być oddany do obciążenia pionowego, nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, zwłaszcza w zakrętach uniknąć pochylenia upadki, wstrząsy i urazy kręgosłupa, trzymaj plecy prosto i postępuj zgodnie z postawy, itp
 2. Regularne ćwiczenia. na celu wzmocnienie układu mięśniowego, w szczególności – na szyi.
 3. Unikać hipotermii.
 4. Unikaj stresu i skandali, skurcze mięśni są często spowodowane przez napięcia nerwowego to.
 5. Pozbyć się złych nawyków i przejść do odpowiedniej diety.

Istnieje również zestaw prostych ćwiczeń fizycznych. przeprowadzono w celu poprawy stanu układu mięśniowego i zapobiegania choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego:

 1. Wciska się w czoło na dłoni, napinając mięśnie szyi. Wykonywać każde ćwiczenie 3 razy w 7 sekund.

  Następnie kliknij na dłoni potylicy, a 3 razy w 7 sekund.

 2. Wciśnij lewy świątynię na lewej dłoni. Liczba i czas podobny do poprzednich powtórzeń uprawnionych do podobnego – z prawej skroni i prawej strony.
 3. Oddaj swój głowę lekko do tyłu. Następnie, pokonując opór napiętych mięśni szyi, spróbuj nacisnąć brodę do dołu szyjnej. Ćwiczenie powtarza się co najmniej 5 razy.
 4. Trzymaj głowę i ramiona proste. Powoli obróć głowę do 5 razy tyle, ile to możliwe w prawo. Następnie taką samą ilość czasu, – Powoli lewo.
 5. Opuść brodę do szyi. Odwrócenie pierwszej głównego 5 po prawej stronie, a następnie ponownie 5 razy w lewo.
 6. Rzut głowę do tyłu i spróbuj pierwsze 5 razy dotknąć prawego ucha prawego barku, następnie 5 razy – lewe ucho lewe ramię.

Zapobieganie wideo:

Jak widać, na terenie jest bardzo proste i odbywa się dość szybko. W ogóle, to w dodatku do wykonywania codziennych ćwiczeń fizycznych mających na celu utrzymanie i wzmocnienie układu mięśniowego.

Share →