Ostre obturacyjne zapalenie oskrzeli: przyczyny, objawy i leczenie

Ostre obturacyjne zapalenie oskrzeli: przyczyny, objawy i leczenie

Ostre zapalenie oskrzeli z zespołem obturacyjnego jest najczęstsze i poważne choroby układu oskrzelowo-płucnej. Niebezpieczne choroby, które pojawiają się komplikacje. Często ostre obturacyjne zapalenie oskrzeli, zwłaszcza u dzieci, prowadzi do rozwoju astmy.

W związku z tym, SAR powinien być traktowany poważnie i przy pierwszych oznakach choroby, zasięgnąć porady lekarza i rozpocząć leczenie.

Obturacyjne zapalenie oskrzeli u dorosłych jest dość powszechne. Gdy choroba atakuje błony śluzowej oskrzeli, zapalenie więc bezpośredni wpływ na tkankę. Dlatego nie jest zakłócenie normalnego funkcjonowania wentylacji. Chociaż bezpośrednie zagrożenie dla życia ludzkiego, nie, to jest nadal prawdziwe i aktualne leczenie gwarantuje, że nie będzie komplikacji i oskrzela i płuca są zdrowe.

Przyczyny obturacyjne zapalenie oskrzeli

Często powodem rozwoju choroby są często przeziębienia. Fakt, że osłabiony częste przeziębienia płuc podlegających ewentualnego negatywnego wpływu. Dlatego jest przewlekłą chorobą nosogardzieli, SARS, grypa, może powodować rozwój zapalenia oskrzeli. Kolejne ważne czynniki to:

  • palenia;
  • niekorzystne warunki środowiskowe;
  • szkodliwe warunki pracy.

Predyspozycje genetyczne mogą również mieć wpływ na wygląd choroby. Więc jeśli rodzice mieli wielokrotnie obturacyjne zapalenie oskrzeli, możliwe jest, że rozpoznaje się i ty.

Objawy obturacyjnego zapalenia oskrzeli

Terminowego leczenia u lekarza, należy mieć pomysł, co są objawy ostrego obturacyjne zapalenie oskrzeli. Jeśli osoba stawiła duszność, i zwiększoną potliwość, to trzeba zwrócić uwagę na zdrowie. Najczęściej, spocone dłonie, a pot pojawia się przy najmniejszym stresie. Jeśli objawy te dodane kaszel, jest dwukrotnie sygnał, że nadszedł czas, aby gwizdka.

Człowiek chory szybko zaobserwować podział.

Objawy te są typowe dla ostrej formy choroby. Jeśli osoba ma zadyszkę, a dodany do wyżej opisanych objawów tej pogarszającej obturacyjne zapalenie oskrzeli, czyli jej przewlekłe manifestację.

Oczywiście, leczenie ostrego obturacyjne zapalenie oskrzeli, nie można zignorować. W przeciwnym razie ostre obturacyjne zapalenie oskrzeli może przejść w zapalenie płuc, a nawet astmy. W związku z tym, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Leczenie chorób

Zazwyczaj lekarz przepisze niezbędne testy i badania. Daje ważne informacje fluorografii. Po potwierdzeniu diagnozy lekarz przepisze przebieg leczenia farmakologicznego.

Zazwyczaj traktujemy obturacyjne zapalenie oskrzeli z antybiotykami i kurs fizjoterapii.

Jeśli zdiagnozowano ostre obturacyjne zapalenie oskrzeli u dzieci, pediatra wybiera preparaty w zależności od wieku dziecka, oraz, jeśli to konieczne, wyznacza kierunek fizjoterapii.

W leczeniu, ważne jest, aby wyeliminować wszystkie agresywne czynniki, które mogą niekorzystnie wpływać na układ oskrzelowo-płucną. Są to narażenie na zanieczyszczenia powietrza, kosmetyków, chemii gospodarczej. Lekarze w trakcie leczenia zaleca się, aby rzucić palenie.

Odpowiednio dobrane i zrównoważona dieta będzie kolejnym narzędziem w walce z chorobą. Jeść więcej pokarmów bogatych w błonnik lekkie i witamin, unikać przejadania się, smażone, tłuste, ostre i słone potrawy.

Oczywiście, pacjent musi spełniać leżenia w łóżku, oraz w poprawie dobrobytu krótkie spacery daje wigor i poprawę.

Wśród środków ludowej pomogą wdychania. Jeśli jest specjalne urządzenie, użyj go. Jeśli nie, powinieneś dostać kilka par gotowanymi ziemniakami, przez co najmniej 15 minut. W ostrej choroby inhalacji odbywają się co najmniej trzy razy dziennie.

Także do inhalacji mogą być stosowane wywary z mięty pieprzowej, rumianku.

Share →