Otwarte wiele lat temu, leczenie ocet jabłkowy cydr ...

Otwarte wiele lat temu, leczenie octu jabłkowego jest teraz przeżywa odrodzenie. Co przyciąga nas do złocistego trunku? Fakt, że jest – prawdziwa skarbnica witamin, bez których nasz organizm nie może pracować na pełnych obrotach.

To jest doskonałym narzędziem, które pomaga usunąć toksyny, a tym samym ustalić metabolizm.

Że ocet jabłkowy cydr, zarówno w czystej postaci lub w połączeniu z miodu i innych produktów pszczelich, z „niebieskim jodu” delikatnie i skutecznie leczy dziesiątki chorób. I ważne jest, aby przygotować ten napój możemy władania.

* * *

Ocet jabłkowy cydr jako lekarstwo

Nieco o historii octu

W młodości, czytanie arcydzieło Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” Byłem zszokowany i zaskoczony taką scenę: bezlitosny palące słońce, chmury much na wpół martwy wyczerpany Ha (Jezus Chrystus), zawieszony ręce bat i nogi przybite do drewnianego krzyża suszy czarną krew na wrzody. Morskiego, nie ma głębokość mąki. Martwa natura z odrobiną ciepła. Kaci może tylko miłosiernego zabijania wypadek.

Zamiast bezduszne legionista w genialny Kapelusz na długiej włóczni rozciąga pieczone męczeńską gąbki nasączonej wargi w occie. Za co? Nasilać już niesamowitą posiłek cierpiącego bawić jego okrutnego serca?

Lub przynieść go w occie żrących oparów uczuć przez chwilę, a potem jechać je w zimnej końcówki wciąż żywy, który cierpi, nie zwisały bezwładnie, prawie martwe ciało?

Odpowiedź brzmi: nie. I Roman nie chciał spowodować dalsze cierpienia umierających. Był to akt miłosierdzia. Dał mu możliwość ugasić pragnienie napój, który pił z dnia na dzień.

Rzymscy legioniści podczas kampanii wojskowych pili mieszankę octu i wody, który został nazwany „POSCO”. Napój ten jest doskonale gasi pragnienie w gorące słońce podbite prowincje i służył jako środek zapobiegania chorobom zakaźnym.

Tak, POSCO złagodził przeszłe cierpienia Chrystusa, a nie przez jego wzrosła dziesięciokrotnie cierpienia. Rzymianie od niepamiętnych czasów były wykonane ocet z winogron, fig i niektórych odmian jęczmienia. Przepisy na przygotowanie tych trzech rodzajów octu podane są w wielkim trudem, z dnia ’50 n. e. i poświęcona zarządzaniu gospodarka i kwestie rolnictwa De re rustica «».

Ocet był znany w starożytnym Egipcie, Mezopotamii, królestwa Judy. Ocet był obowiązkowy lek w torbie egipskiego lekarza. Egipcjanie określa ich rany, pocierać ją w łysej czaszce.

Torn lub odcięte kończyny umieszczano w glinianych doniczkach wypełnionych silnym octu do których nie są one zepsute, czekając na swoją kolej do balsamowania zwłok i pogrzebu. W przeciwnym razie grozi los właściciela – on kiedykolwiek cierpiał ból brakujących kończyn, ponieważ każdy duch, z zazdrością patrząc na boga solntselikogo Ra, mogą, nie pochowany w czasie przypisać. Zazwyczaj wykorzystywane do celów leczniczych octu wykonane z owoców palmy daktylowej. Ale wtedy były znane i inne odmiany smaku octu, które są wykorzystywane do celów kulinarnych do marynowania mięsa, warzyw i ryb.

Bogaci Egipcjanie dobrze zna, i ocet jabłkowy cydr. W brzegami Nilu zostały podzielone bujne ogrody, i prawdopodobnie były jabłka w obfitości, co pozwala, między innymi, aby przygotować je do octu. Na jednym z papirus został znaleziony opis ceremonii kąpiel z idoli boga Ra – na początku powinni pocierać mieszaniny wody z octem jabłkowym, a następnie usiąść z olejów szlachetnych.

Znana z urody i egipskiej królowej Kleopatry sprytu (69-30 lat. BC. E) jest uważany za jedną z ważnych metod zachowania zdrowia ocet i piękno.

Zanim dotarliśmy na przepis, w którym skóra staje się sprężysta i elastyczna: po kąpieli z olejem różanym potarł sługę wymagających Mistress mieszaniną oliwy i octu jabłkowego, podjęte w równych częściach. Istnieje anegdota, że ​​historyczne związane nazwę Kleopatry z octem. Po królowej spadła frazę, która w porze kolacji państwa do jedzenia posiłków w ciągu milionów sestercji. Koronowany szlachta, że ​​to zwykle chwalenie aroganckie „pani”.

Przyzwyczajeni do zmarnować złota prawo i lewo, i nie mogli sobie wyobrazić, jak to jest możliwe, aby jeść w ilości, która jest zwykle egipski kupiec może zarobić na 5-6 lat. Ale Cleopatra słowa wiatru spada.

W oczach prostaków królowa szlachetny rzucił jakieś perełki, o wartości miliona sestercji w filiżance krystalicznie wypełnione octem. I zaczęła oddawać się beztrosko zabawy próbuje i oceny każdego dania i nic nie ograniczając się. Kilka godzin później święto całkowicie rozpuszczone perły w occie, to pozostaje tylko wlać czystą zimną wodą i pić „perłowy pić.” I nie uciążliwe dla żołądka, a kolejnym powodem uwielbienia przebiegłości króla i praktyczność.

W starożytnej Mezopotamii szczególnie cenione właściwości lecznicze octu – jak winogrona i jabłka. W źródłach pisanych przyszedł szczegółowy opis jak używać octu na ukąszenia jadowitych węży i ​​owadów, w jaki sposób i kiedy należy nałożyć kompresy octowy i bandaże. Gdy zawroty głowy i nudności bogatych dać im nakazał octowego do kąpieli i okłady na ciało.

Wspólne ludzie ocet rozwodniony tanie, aby ułatwić liczne tropikalne gorączkę, zaburzenia trawienia i przyspiesza gojenie się złamań.

Fenicjanie był bardzo popularnym napojem „Shekar” jest słabo rozcieńczony ocet jabłkowy cydr. Wielu turystów europejskich, handlowali z Fenicjan, uznał, że to za złe wieku wino i splunął na jego cierpki smak, ale przyznał, że nie spełniają one napój gasi pragnienie lepiej. W miejscu, luksusu i rafinowanej najsubtelniejszym gourmandism Rzym i Grecja przyszedł do gęstej scholastyki średniowiecza, z jego ponurym charakterem i surowych aromatów.

Która doszła do czystości kultury nic ciała, nie został szeroko głoszona czystość duszy. Zwykli płukano wyjątkiem przy urodzeniu i, jeśli to konieczne, po deszczu lub spada do rzeki.

Monarchowie również nie zafundować sobie niepotrzebnego prania. Nie mogę powiedzieć, z jakich źródeł stał się znany, ale historycy opisują bankiety i bale w sądowych w tłumie bogato ubrany, ale ludzie emitują najwięcej umyte zapachy, z armii owadów w aksamitnym łojowych włosów i kolorze. Brytyjska królowa Wiktoria, ona twierdzi, myje tylko dwa razy w życiu – po urodzeniu i przed ślubem. A jej to wystarczyło. Ale historycy wciąż nieco zniekształcone prawdy.

Czy wszystko jest dobrze w rzeczywistości, to straszne warunki niehigieniczne doprowadzi do smutnego końca całego życia. Bred być zjedzony żywcem przez wszy, pchły, roztocza, pasożyty, nawet znane wszystkim ludziom średniowiecza prawie nie chciał. I mieli środki do ułatwienia ich los, – ocet.

Były różne rodzaje octu – i gustów oraz ceny. Uważany za najtańszy ocet jabłkowy, który był używany przez zwykłych. Drogie ocet winny przyprawione wielu szlachetnych i używanych pań panów.

Aromatyczne octy z dodatkiem cynamonu, lawendy i goździków nakapyvayut malutki butelek kryształowe, amulety, że panie nosiły otwarte szyje. Służyły one wnieść w sensie drżącymi kobiet zemdlała z nieznośnego smrodu z doświadczeniem lub emocji.

Nie za drogie ocet używany do dezynfekcji urządzenia. Szlachta, choć czuł zdecydowaną niechęć do wody i alkaliów, od czasu do czasu wolno wycierać sobie silny roztwór octu, który rozpuszcza warstwę brudu zgromadzonego na ciele, a jednocześnie zabija pasożyty. Wlewa ocet i latryn w zamkach, które zwykle jest głęboki kamienne studnie bez kanalizacji.

Gdy nie do wytrzymania smród rozprzestrzeniać się za pośrednictwem ponurych kamiennych olbrzymów, tak, że nawet przyzwyczajeni do reagowania na wszystkie sługi rycerze nosy zwykle wypełniona ten bałagan beczek octu przechowywanych w przestronnych piwnicach zamku.

Być może to wyjaśnia znaczenie octu w średniowieczu, a także nieoczekiwanie wysokie cła na ten produkt. Sprzedam różne uliczni ocet, vozivshie go w drewnianych beczkach. Zwykli są najczęściej stosowane do picia ocet jabłkowy, zimę, picia rozcieńczony ocet jabłkowy cydr do smaku przypominał lemoniadę, zwłaszcza jeśli jest przyprawione.

Na początku XIX wieku. ocet i hołd geniuszowi angielskiej poezji Byrona. Karta i syte stałą przejadania się, przeniósł się do prostego chłopa żywności – czarny krakersy i rozcieńczonego octu jabłkowego.

Ta dieta poszła na jego korzyść – rzucił znacząco wagi i napisał słynny „Childe Harolda” prawdopodobnie potwierdzający złotą zasadę, która mówi, że prawdziwy talent, aby być głodny. W kuchni, ocet jest również bardzo aktywnie wykorzystywane. Nie occie marynowane mięso, ogórek, kapusta, kapary, melony, portulaka, a nawet trufle i fiołki kwiat.

Pod koniec XVIII. Istnieje ponad 60 odmian octu. I coraz bardziej wagę przywiązuje się do jej właściwości lecznicze octu.

Share →