Owoce, jagody i warzywa (metody i receptury)

Owoce, jagody i warzywa (metody i receptury)

Owoców, jagód i warzyw, soki wykonane z uprawnych i dziko rosnących roślin, są doskonałe produkty zawierające sole mineralne, witaminy – substancja, która jest bardzo potrzebne dla organizmu ludzkiego. Soki są również używane jako lekarstwo na przeziębienia, choroby żołądka, szkorbut, oparzenia, wątroby, serca, niedokrwistość, dna moczanowa, zapalenie żołądka, miażdżycy, nadciśnienia, chorób zakaźnych i cukrzycy i wielu innych. Informacje na ten temat można uzyskać z odpowiedniej literatury lub lekarza.

Ważne jest, że owoce, jagody i warzywa lub produkty ich przetwarzania, konserwowania jakości prezent w menu świeżego ludzkiego cały rok. Produkty te są przetwarzane soki, sok z cukrem i sokiem z cukrem i miąższu owoców, jagód i warzyw. Gotuje się je w różny sposób.

Sokovarka (wygląd), a konstrukcja: 1 zbiornik na wodę; 2 – dla kolektora soku cukrowego; 3 – durszlak na surowce; 4 – Pokrywa; 5 – rury do przepływu soku; 6 – palet.

Sok otrzymuje się według metody 1, 2 nie mogą być przechowywane przez długie okresy czasu. Należy stosować natychmiast lub zagotować, wlać do gorących pojemników rozlania lub podlega pasteryzacji lub sterylizacji. Sok otrzymuje się przez sokovarok rozdzielono do naczyń, zamknięto, ochłodzono i przechowywano w chłodnym ciemnym miejscu.

Do soku przez długi czas zachowują swoją jakość, należy ściśle stosować się do wymogów sanitarnych w przygotowaniu sprzętu i przyborów, ścisłego reżimu w produkcji i przechowywania soków.

Ich jakość zależy od jakości surowców. Aby uzyskać dobry sok z wykorzystaniem dojrzałych zdrowych świeżych owoców, jagód i warzyw. Niedojrzałe produkty maloaromatny mają mniej cukru i witaminy, zbyt dojrzałych, proces rozkładu cukru zawierają mniej soku.

Ważne jest, aby opakowanie było dobrze wypełnione sokiem (1,5-2 cm poniżej górnej) do ilości tlenu w pojemniku nie przekracza poziomu, na którym istnieją warunki do wzrostu i rozmnażania się mikroorganizmów. Soki nie mogą być przechowywane w świetle. W ciemnym pokoju zachowują one lepszą jakość smaku.

Dlatego też, należy przechowywać je w ciemnym i chłodnym miejscu w temperaturze 10-12°C.

Soki z cukrem jest przygotowany głównie z kwaśnych owoców i jagód. Ponadto soki przygotowane z jednego rodzaju owoców lub owoców, są mieszane cenne – przygotowany z kilku gatunków. Blended soki umożliwiają pewne wady pochodzące z jednego rodzaju produktu, aby włączyć do zalet.

Dzięki mieszanie można uzyskać wiele soczyste, smaczne i pachnące soki.

Przepisy soki z cukrem

Owoce i jagody

Ilość cukru na 1 kg owoców, g

Share →