Owoce morza

Owoce morza

Plan.

Wprowadzenie …………………………………………. ……… …………………… 2.

Rozdział 1. Charakterystyka i wybór dań z owoców morza …. ……… 4.

1.1. Złożenie owoców morza …………………… …. 6.

Rozdział 2. Squid

2.1. Technik obróbki skrawaniem kalmary

2.2. Danie z kalmarów

2.3. Zimne posiłki i przekąski z kalmarów

10.1 kraby Żywność

Rozdział 11. Rapan

11.1 Żywności Rapana

Rozdział 12. Okres przechowywania owoców morza i potrawy z nich

Rozdział 13. Owoce morza w gastronomii Gelendzhik

Produkcja

Referencje

Wprowadzenie.

Oceany hojnie wspólne nie tylko ryby, ale także jego innych mieszkańców, w tym bezkręgowce są uważane za niepodważalne przysmaki. To skorupiaki (kraby, krewetki, homary i raki), małże (ostrygi, małże i przegrzebki), głowonogi (kalmary i ośmiornice) i szkarłupni (ogórki morskie, ogórki morskie i jeżowce).

Menu owoców morza Rosjanie weszli do nie tak dawno temu, ale szybko zyskał sławę zdrowe, smaczne jedzenie i modę. Minimalna zawartość tłuszczu, maksymalna naturalny smak i użyteczne białka. Kalmary, małże złote, krewetki i ośmiornice w połączeniu z najlepszych przypraw i ziół będzie znakomity dodatek do każdej tabeli.

Trudno jest wyobrazić sobie osobę, która nie jest zawarty w diecie ich żywności owoców morza i ich produktów. Wiele narodów świata cenią owoców morza inne rodzaje żywności. Każdego roku przysmaki morskie są coraz bardziej popularne wśród rosyjskich konsumentów.

Sałatki z owoców morza stają się integralną częścią naszego świątecznym stole, wszystkie rodzaje owoców morza pomocy znacznie urozmaicić nasz stół nie tylko w czasie wakacji, ale także w życiu codziennym. Taki wybór owoców morza, które jest teraz oferowane naszym klientom, trudno jest wyobrazić sobie kilka lat temu.

Małże, solanką, Couteau i inne muszle; krewetki, małże, kalmary, ośmiornice, mątwy, różne egzotyczne przysmaki morskie, z których niektóre były do ​​niedawna znane tylko dla mieszkańców Dalekiego Wschodu.

Owoce morza – rzeczą bardzo wyrafinowane, smaczne i zdrowe. Ale tylko wtedy, gdy są stosowane prawidłowo.

Owoce morza jest znacznie więcej mięsa przetargu, mają mało tkanki łącznej, więc posiłki są przygotowywane szybko, łatwo przyswajalne i dobrze się wchłania. Ponadto, niskokaloryczne owoce morza – kalorii 5 razy niższy niż mięso zwierząt, więc są w różnych diet. Zawierają duże ilości witaminy A, D, fosforu i innych oprócz, zawierają prawie wszystkie użyteczne elementy, które są niezbędne dla naszego organizmu.

Pomimo faktu, że Rosja jest myte przez 11 mórz, owoce morza pojawiają się na naszym stole niesprawiedliwie rzadko. Owoce morza to nie tylko charakteryzuje się delikatnym smakiem, ale również dostarczyć naszym białek ustrojowych, tłuszcze specjalnych potrzebach minerały i witaminy.

W większości „fish” kraju Japonii na milion mieszkańców, tylko w jednym przypadku chorób tarczycy. Korzystanie z owoców morza 2 razy w tygodniu zmniejsza ryzyko chorób serca o jedną trzecią.

Temat oczywiście pracować „owoce morza”.

Celem kursu jest poznanie zakresu i technologii owoce morza gotowania.

W zależności od celu jest konieczne, aby rozwiązać następujące zadania:

– znajomość różnych rodzajów owoców morza;

– zapoznanie się z asortymentem dań z owoców morza;

– Badanie podstawowych zasad owoce morza gotowania;

Obiektem badań są owoce morza.

Przedmiotem opracowania jest przygotowanie dania z owoców morza.

Uważam, że ten temat jest istotne, gdyż konieczne jest rozróżnienie pomiędzy świeże owoce morza z niezbyt świeże; wiedzieć, w jaki sposób ich przechowywania, tak długo jak to możliwe, utrzymywane jakości; przetwarzania, który produkt najlepiej oznacza; wiem, że można zrobić z nich, a co najważniejsze – jak zrobić danie, które serwowane jest na stole, nie tylko utrzymać wszystkie swoje składniki odżywcze i smak morza.

Owoce morza nie tylko zdobią stół, ale również przynieść korzyści zdrowotne. Oczywiście, świeże mrożone produkty są nieco gorsze w smaku tylko złowionych, ale wciąż zawierają prawie wszystkie użyteczne elementy są tak niezbędne dla naszego organizmu.

Świeżo mrożone owoce morza najbardziej obecnie dostępny dla większości. Taki wybór owoców morza, które jest obecnie reprezentowana przez naszych kupujących było sobie wyobrazić kilka lat temu.

Rozdział 1. Charakterystyka i wybór dań z owoców morza.

Na zawartość składników odżywczych owoce morza podobny do ryby, ale są pewne różnice. Owoce morza są cennymi dostawcy białka (18-20%). W przeciwieństwie do ryb, owoców morza jest białko w bardziej struktura włóknista, a więc trudniejsze do strawienia, ale szybko daje uczucie sytości. Zawartość węglowodanów mniej niż 1%, z wyjątkiem małży (1,9%) i ostrygi (4,7%), ale nawet tej malutkiej ilości daje mięsu piękny słodki smak owoców morza.

Zawartość tłuszczu 1-2% owoców morza, wśród których liderem jest krabów (5%). Wynik 100 g czystego produktu, bez powłoki i powłoki od 60 (ośmiornicy) 120 (kraby) kcal. – Idealny produkt dla utraty wagi.

Owoce morza i ryby, w przeciwieństwie do innych produktów pochodzenia zwierzęcego, zawierające wielonienasycone kwasy tłuszczowe unikalny kwasów omega-3 i omega-6, który pomaga obniżyć poziom szkodliwego cholesterolu we krwi. Omega-3 ma działanie przeciwzapalne i pomaga także w leczeniu wielu chorób w tym astmy, zapalenia płuc, reumatoidalne zapalenie stawów i hamuje tworzenie się komórek nowotworowych.

Zawartość cholesterolu w owocach morza nie niższym niż w mięsie, a niektóre aspekty jego nawet dwa razy (kalmary, krewetki), ale częstość występowania kwasów tłuszczowych zneutralizować negatywne skutki cholesterolu oraz regularne spożywanie żywności w żywności prowadzi do zmniejszenia poziomu szkodliwego cholesterolu we krwi ,

Owoce morza zawiera niezbędne minerały i witaminy. Jest to przede wszystkim witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B12), jak również witaminy i D. szczególnie bogate w morza wapnia i żelaza, uczestniczy w tworzeniu komórek przewyższy nawet mięsa. Ponadto, zawierają fosfor, który jest niezbędny dla mocnych kości i zębów oraz efektywnego wchłaniania witaminy z grupy B i cynku, które są istotne dla procesu gojenia się ran.

Dla regionów kontynentalnych owoce morza cenne ze względu na dużą zawartość jodu, bez których nie może działać tarczycy, szczególnie bogaty w jod krewetek.

Share →